Yün Yastık Nasıl Yıkanır?

findukfaresi

Dekan
Reaksiyon puanı
73
merhaba arkadaşlar
size bir sorum olacak.
içi yün olduğunu tahmin ettiğim bir yastık küf kokuyor :) küflenme yok sadece okuyor. kılıfını yıkadım ama kendisi de kokuyor. çamaşır makinesine atsam yastığı nolur. yoksa bu kokuyu nasıl giderebilirim. parfüm kokusuyla bastırmak istemiyorum. elimde yıkasam kurumasını bekleyecek zamanım yok. gece uyuyacam :D

vegaturk

Profesör
Reaksiyon puanı
117
Yün yastık yıkanmaz yıkanınca top gibi oluyor uni yıllarım aklıma geldi :D en iyi çözüm bir çarşafın üstüne yastığın içindeki yünleri serpiştirmek sonra balkona güneşin altına bırakmak havalandırmak yani :)
En titiz olduğum bir konu üni zamanında 5/6 kez bu yöntemi uygulamıştım.

mr_rain

Guru
Reaksiyon puanı
441
Eskiden bizim valide yastığın içindeki yünleri boşaltır yıkardı, sonra da güneşe serip kuruttuktan sonra tekrar doldururdu içine....

N3CAT1

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
144
Eskiden bizim valide yastığın içindeki yünleri boşaltır yıkardı, sonra da güneşe serip kuruttuktan sonra tekrar doldururdu içine....

Aynen :) Tabi birde kabartmak için değnekle dövülüyor bi miktar :D

findukfaresi

Dekan
Reaksiyon puanı
73
Yün yastık yıkanmaz yıkanınca top gibi oluyor uni yıllarım aklıma geldi :D en iyi çözüm bir çarşafın üstüne yastığın içindeki yünleri serpiştirmek sonra balkona güneşin altına bırakmak havalandırmak yani :)
En titiz olduğum bir konu üni zamanında 5/6 kez bu yöntemi uygulamıştım.

yani makineye atınca mı öyle oluyor?

mr_rain

Guru
Reaksiyon puanı
441

Makineye atılmaz bildiğim kadarıyla, Düşük sıcaklıkta yıkaman lazım eğer atarsan. Bir de NECATİ'nin dediği gibi kabarması için dövmen lazım yoksa mıncıklanmış pamuk şeker gibi olur :D :D

findukfaresi

Dekan
Reaksiyon puanı
73
aman ya. mahalleye çıkıp yün yıkayım sonra onu kurutayım :D

Mai Nai

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
157
Finduk bide kız olcan hep erkekler cevaplamış :D

desperado64

Rektör
Reaksiyon puanı
104

makınaya atmıcan yünü leğenin içinde yıkayıp serecen
pis.png
pis.png

vegaturk

Profesör
Reaksiyon puanı
117
Evet makinaya attığında tüm yünler birleşerek top gibi oluyor eğer işim yok ben kurutup tekrardan ayıklarım diyorsan sen bilirsin ancak çok uzun sürecektir.

Bu arada yastığı tümden makineye atma bu seferde yastık kağıt gibi çıkar :D

Eğer yastık sadece kokuyorsa üstte söylediğim yöntemi yaparak kokudan kurtulabilirsin yok eğer yastığın üzerine daha önceden kola çay vs dökülmüşsse yastığı çöpe atıp yenisini almaktan başka çaren yok :)

LaWa

Profesör
Reaksiyon puanı
47
Yıkama işi biraz uzundur.Öncelikle boşaltmadan yıkama olmaz.Slikonlu yastıklar olursa dediğin şekilde makineye atar yıkar ve kuruturturdun.
Yünü çıkartır leğene bastırır yıkarsın,sonra kurutup ve değnekle açılması için döversin.
Sonra doldurursun mis gibi olur. :)

Reaksiyon puanı
66
bizim burda kadınlar yünü çıkarıp yıkar sonra yere serip uzun bir çubuk(sopa) ile vurmaya başlarlar:):p
hiç mi yastık yıkamadın bu yaşına kadar:D

desperado64

Rektör
Reaksiyon puanı
104
ya bu forumun kızları nerede :D hep biz erkekler yardım ediyoruz :D bu modern kadınların iyi bir eş olayını şimdi anladım :mrgreen:

kaberdey

Profesör
Reaksiyon puanı
87
Öğrenci evi ve yün yastık-yorgan bir araya gelmemelidir bence.
temizliği de kullanması da zordur, aynı zamnda ergonomik de değildir.
en güzeli silikon yastık almak ayda bir yada 2 ayda bir makineye tıkıştırmaktır...

Reaksiyon puanı
66
artık kızların işinide arkekler yapar oldu:D

findukfaresi size çamaşır yakamaya gelelim mi birazda dedikodu yaparız:p

findukfaresi

Dekan
Reaksiyon puanı
73
artık kızların işinide arkekler yapar oldu:D

findukfaresi size çamaşır yakamaya gelelim mi birazda dedikodu yaparız:p

her işimizi yapıyorsunuz da bir de her ay adet olup sancısını çekseniz arada da çocuk doğursanız hç fena olmaz

yün yastık olayını da erteledim. sevgilimde kalcam bu gece. yastığı da hafta sonu halletcem :D

freewill

Dekan
Reaksiyon puanı
61
silikonda çok alçak oluyor ya ben 2 tane sert yastık anca yetiyor :D
annem genelde yaştığın içini boşaltır pamuğu suda ıslatır daha sonra kuruduktan sonra bir sopayla yünün ağzını burnunu kırar :D daha sonra tekrar kılıfa depiştirir :D yüzünüde geçirdiken sonra al sana mis gibi yastık :D

desperado64

Rektör
Reaksiyon puanı
104
her işimizi yapıyorsunuz da bir de her ay adet olup sancısını çekseniz arada da çocuk doğursanız hç fena olmaz

yün yastık olayını da erteledim. sevgilimde kalcam bu gece. yastığı da hafta sonu halletcem :D

o kadar işi biz yapıyoruz bi zahmet onu da siz yapıverin :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Reaksiyon puanı
66

yuh artık zaten bir doğum yapmadığımız kalmıştı:p