Yumurta beyazı yiyemiyorum

Bu konuyu okuyanlar

huzurludunya01

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
1
Merhaba değerli forum üyeleri , ben size bir konuda danışmak istiyorum. 14 yaşındayım ne kadar besin varsa yiyebiliyorum tüm kalsiyumları yemekleri fakat şu yumurtanın beyazını bir türlü yiyemiyorum. Omlet ile yiyebiliyorum beyazını ama. Omlet ile devam etsem yemeye sağlıklı olur mu ? 1.70 boyum var şınav , mekik , plank , barfiks , dumbell , squat çalışıyorum

Son düzenleyen moderatör:

The Commander

Profesör
Reaksiyon puanı
1,338
Faydalı olur ancak omleti çok yağlı yapmıyorsun diye düşünerek bunu söylüyorum. Mümkünse az miktarda tereyağı ile işini gör yağsız olmuyorsa. Spor yaptığım dönemde yumurtanın beyazını ben de yiyemediğim için hocama danışmıştım, oradan biliyorum. Beyazı aşırı midemi bulandırıyor maalesef. :)

furqan.

Asistan
Reaksiyon puanı
82
Merhaba değerli forum üyeleri , ben size bir konuda danışmak istiyorum. 14 yaşındayım ne kadar besin varsa yiyebiliyorum tüm kalsiyumları yemekleri fakat şu yumurtanın beyazını bir türlü yiyemiyorum. Omlet ile yiyebiliyorum beyazını ama. Omlet ile devam etsem yemeye sağlıklı olur mu ? 1.70 boyum var şınav , mekik , plank , barfiks , dumbell , squat çalışıyorum.
Bende sarısını yiyemiyorum ?

murat kökmen

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Merhaba yumurta beyazı tek başına yendiği zaman pek etkisi olmuyor benim önerim 5 tane yumurta beyazı yiyeceğine 3 tane tam sarılı yemen daha iyi olur kalsiyum ve protein açısından sahada iyi olacaktır içindeki faydalı yağ OMEGA 3 tendende faydalanırsin bende spor yapiyorum vücut geliştirme hocarimin öğrettiği yumurtanin sarisi ile yenilmesi bende her sabah 5 tane yiyorum yanında ise 7 8 adet zeytin yiyorum daha rahat yiyebiliyorum
Mesaj otomatik birleştirildi:

Çok az yağda omlet yapabilirsin menemen yapabilirsin içine maydonoz gibi sevdiğin yeşillikler ile cesitlendirebilirsin

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
23,096
Bir arkadaşım var domates yiyemiyor. ? Ne alakaysa bir iğrenme var domatese karşı.
Belki Çocuk yaşta korkutmuşlar domatesle filan. Adam Domatesten nasıl iğreniyor bir görseniz :)

Ben kendim Kabak haşlanması yada yemeğe karıştırılınca yiyemiyorum.
İğrenme değil ama tadı bana kötü geldiğine göre yiyemiyorum.
Bazen bakıyorum Nine yemeğe çaktırmadan ekliyor. Yiyorum az buz ama genelde uzak kaçarım.

Kabak çekirdeği severim. Ama kendisi ne kadar çok doğal bitki olsada tadını sevmem

vafeka

Öğrenci
Reaksiyon puanı
19
Merhaba yumurta beyazı tek başına yendiği zaman pek etkisi olmuyor benim önerim 5 tane yumurta beyazı yiyeceğine 3 tane tam sarılı yemen daha iyi olur kalsiyum ve protein açısından sahada iyi olacaktır içindeki faydalı yağ OMEGA 3 tendende faydalanırsin bende spor yapiyorum vücut geliştirme hocarimin öğrettiği yumurtanin sarisi ile yenilmesi bende her sabah 5 tane yiyorum yanında ise 7 8 adet zeytin yiyorum daha rahat yiyebiliyorum
Mesaj otomatik birleştirildi:

Çok az yağda omlet yapabilirsin menemen yapabilirsin içine maydonoz gibi sevdiğin yeşillikler ile cesitlendirebilirsin

Bende her gün 2-3 tane yerim. Sağlık açısından bir zararı olur mu caba ?

Constantin87

Profesör
Reaksiyon puanı
1,933
En sevdiğim yeri farklı yiyecekler de birlikte tüket ben mesela ıspanağı hafif haşlar tavada soğan ile kavurur üzerine yumurta kırarım çok güzel olur ?

murat kökmen

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
23,096
Tadı çok kötü değil ama ekmek arasına falan koyunca çok hoşuma gitmiyor sürekli çıkarıyorum ekmeğin içinden.
Yemek yemezden önce Boş zamanınız varsa Domatesi çok küçük parçalara ayırıp azca tuzlayın Sulu sulu olsun.
Ben kaç defa denedim Direk domatesi ısırıp yemekten farklı. Tadı değişiyor böyle yapınca. Ekmek batırıp yedikte Vay canına demiştim. Şimdi de işyerine Doğrama makinası alacam bunu yapmaya göre.