Yüksek paket kaybı sorunları.

Bu konuyu okuyanlar

Viora

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Herkese iyi akşamlar. Yanlış bir konu açtıysam kusuruma bakmayın... Son 5-6 aydır yüksek paket kaybı sorunun ile karşı karşıyayım. Bu sorunu CS:GO Valorant gibi online oyunlarda çok sık karşıma çıkıyor ve can sıkıcı oluyor. İnternet hizmetlerine aradım sorun yok diye belirttiler. Kasa Cat6 kablo çektirmiştim kabloda herhangi bir problem yoktur. İnternet 8mbps ve tek kullanıcıyım wireless kapalı halinde lakin ping 55-60 olurken paket kaybı sabit %5 tir, ama valorantta bu durum %0 dan %100'e çıkıp inme ile sonuçlanmaktadır. Yazılımsan olduğundan şüpheleniyorum yardımcı olucak bilgili arkadaşımız olursa sevinirim. İşte sistem özelliklerim.
Anakart : Msi B450 Tomahawk Max
İşlemci : R5 1600AF
Bellek : 2x8 4133Mhz cl16
Ekran kartı : Msi Gtx 1050 TI 4GB Gaming X
Kasa : aerocool aero one duo 240mm radiyatörle
Psu : 750w 80+ silver fsp hydro
Film veya video seyrederken internet herhangi bir sorun teşkil etmiyor. Saygılarımla.
Görselde Valvenin resmi sunucularını pingledim.

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    6.5 KB · Görüntüleme: 92

serious1571

Öğrenci
Reaksiyon puanı
21
Valve sunucularında oyun oynarken bu tür problemler olması normal genelde yoğunluk ve mesafe kaynaklı oluyor bu problemler pingin gayet iyi fakat bu loss sorunları da genelde server kaynaklı çıkabiliyor. Ufak bi ihtimalde hat zayıflaman yüksek olabilir cat 6 kablo olsa bile bu kablonun bağlı olduğu duvardaki telefon girişine kablo bantla tutturulduğundan bi süre sonra kablo uçları eskiyor ben hat kablosuyla modeme giden kabloyu klemens ile bağlamıştım öyle daha sağlıklı oluyor bunu denemeni kablo uçlarını kontrol etmeni öneririm indirmeyi etkilemez fakat anlık güncellenen bağlantılarda bunun hayati önemi vardır.