YSK Sunucuları Patladı!

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
Devlete ait resmi sitelerin hemen hemen hepsinde olduğu gibi; Yüksek Seçim Kurulu'nun, internet kullanıcılarına seçim yerlerini gösteren web sitesi de patladı.

Oy verme işleminin başlaması ile beraber, vatandaşların nerede oy kullanacağını internet üzerinden son kez kontrol ederek emin olmak istemesi üzerine Yüksek Seçim Kurulu'nun resmi web sitesine akın etmesi, sunucuların iş göremez hale gelmesine neden oldu. An itibarı ile bu servis, çalışmıyor.

Sunucu Altyapıları Çok Kötü

Resmi web sitelerinde bu sorunun sık sık yaşanması, altyapı sorununu bir kez daha gündeme getiriyor. Öyle ki; sınav sonuçlarının açıklandığı gün Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sitesinin çalışmaması, KEY listelerinin açıklanması ile Maliye Bakanlığı'nın internet üzerinden hizmet verememesi, bu problemi çok kez gündeme getirmişti.

Yüksek ihale bedellerine rağmen, bu hizmetlerin kesintiye uğraması, internet kullanıcılarını zor durumda bırakmaya devam ediyor.

:: Resmi sitelerin performansından memnun musunuz?

Yazan: Hakkı Alkan
SDN - http://shiftdelete.net

eray045

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
250
yok çalışıyo şuan :D

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
529
Valla an itibari ile ben girebiliyorum bir sorun yok.

Ama genelde hep çöker bu siteler yoğunluk olduğunda doğrudur...

lBa1xkrV1fe7

Asistan
Reaksiyon puanı
8
resmi sitelerin durumu içler acısı sgk falan berbat ötesi :S

Hangman35

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Aylar önce E-devlet Acıldıgın Ulaştırma Bakanımız Bu Sisteme Hackerler Bişi Yapamaz Demişti.Daha Sistemleri Ayakta Duramıyor ki Hackerlardan Korunsun.Yazık Yapılan Boş Yatırımlara Yazık Hepimizin Paralarına.

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
ben halen giremiyorum dostlar:D

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
529
Ben de halen girebiliyorum. :D

YSK'dan az sonra Troy'a bombardıman gelmesin. :ph34r:

mila12

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
255
Ben de girebiliyorum. Çok garip :)

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
sadece ben değil. herkes saat 12'den sonra kullanmak için harekete geçmiş :D sabah kullanmak en iyisi.

rise

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
Günler öncesinden oy kullanacağım yeri öğrenerek seçim günü (bu sabah) görevliden önce sandık başına gittim. Böyle bir sorun yaşanacağını tahmin etmek zor değil :D

UzmanWeb

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Ysk sitesini kısa sürede düzeltmişler sanırım.Ama resmi devlet kurumları sitelerinin hali ortada.Biz bile kendi sitelerimiz kilitlendiğinde veya bant genişliği ihtyiacı arttığında hemen çözüm arıyoruz, fakat çok yüksek meblağlar ödenen resmi kurum sitelerinin bu hali içler acısı.

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
şu andan itibaren bizde de çalışmakta. haberimize hemen bir güncelleme girelim o zaman.

mitoz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
:: Resmi sitelerin performansından memnun musunuz?

Bu Reha muhtarın kaza yapan adama "Acı varmı acı" diye sorması gibi bişey :)

Devletin elindeki mevcut kadro ile ne devlet, e-sistem e geçebilir ne de biz internette dünyayı yakalayabiliriz. Bence yeni bir yapılanmaya ihtiyaç var, en başta kadrodan başlanmalı. Genç ve zeki beyinler heba edilmemeli bu memlekette.

rise

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
Bu Reha muhtarın kaza yapan adama "Acı varmı acı" diye sorması gibi bişey :)

Devletin elindeki mevcut kadro ile ne devlet, e-sistem e geçebilir ne de biz internette dünyayı yakalayabiliriz. Bence yeni bir yapılanmaya ihtiyaç var, en başta kadrodan başlanmalı. Genç ve zeki beyinler heba edilmemeli bu memlekette.
Hepsini bir anda değiştirmek gibi bir şey olamaz, bu dönem kayıp dönem olarak gider, sonraki gelen (10-15 yıl sonraki ) nesil bahsettiğin tanıma uyabilir..

ethem

Asistan
Reaksiyon puanı
1
yav şu devletin sitelerinin de kitlenip kalmasına şaşıyorum.o kadar verilen parayla en kral siteler kurulurdu yanılmıyorsam. ileride dahada iyi olur temennisiyle