YouTube'e 'Ağladım' butonu

Bu konuyu okuyanlar

deatmania

Müdavim
Reaksiyon puanı
62
'Beğen', 'Beğenme', 'Favori' gibi pasif butonlar kendinizi ifade etmenize yetmiyor mu? O zaman YouTube'ün 'Ağladım' butonunu deneyin.

Cried-button-600.hlarge.jpg

'I Cried' (Ağladım) duygularınızı harekete geçiren videolarda kullanmanız için tasarlandı.

İSTANBUL - Project Goodcry ağlamayı da kolektif bir deneyime dönüştürmeye niyetli bir çalışma.

'Ağladım' da (I Cried) Dee Kim and Bistin Chen'in ağ kültüründe ağlamanın rolünü inceleyen araştırmasının ilk bölümü. Butonu kullanmak isteyenler Chrome'un uygulamamağazasına giderek uygulamayı yükleyebiliyor.

Buton diğer YouTube butonlarının yanında yer alıyor ve sizi duygulandırıp gözyaşına boğan videonun ardından buraya basarak ağladığınızı ifade ediyorsunuz. Duygunuzun şiddetini belirtmek içinse yıldızlar yerine gözyaşı damlalarını işaretliyorsunuz.

Facebook'un 'Beğen'ine (Like) benzer bir işlev taşıyan buton, YouTube'da hali hazırda var olan 'Beğen/Beğenme' (Like/Dislike) butonlarına alternatif oluyor.

Proje 'Favori' ve 'Beğen' tuşları yerine duygulara yer vererek sanal dünyayı daha insancıl yaptığı için ilgiyle takip ediliyor ve olumlu eleştiriler topluyor.

Kaynak

Uranos

Müdavim
Reaksiyon puanı
15
millet şimdi küçük Emrah a baglıyıp video çekimlerine başlar sırf tıklanma merakından:)