YouTube'da Yaprak Dökümü

Alengirli

Dekan
Warner Music ile lisans sözleşmesi sona eren YouTube'da Warner'a ait videolar bir bir siliniyor. Peki bundan sonra ne olacak?

Sevdiğiniz şarkıcıların kliplerini izlemek için acele edin! Çünkü Warner Music etiketi altındaki şarkıcıların video klipleri YouTube'dan birer birer kayboluyor. İki firma arasındaki lisans anlaşmasının sona ermesiyle birlikte, hem resmi Warner Music kanalındaki, hem de kullanıcılar tarafından oluşturulup, arka planında Warner Music'e ait herhangi bir parça çalan videolar yakalandıkça siliniyor.

Anlaşmalar Yenilenmedi


İki yıl kadar önce Warner Music ve diğer büyük müzik firmaları, reklam payı vererek YouTube'a kendi videolarını eklemişti. Ancak Warner ile aylar önce sona eren anlaşma sonrası yeni lisans sözleşmesi, sanatçıların ve bestecilerin haklarını karşılamadığı gerekçesiyle yapılmadı. Yakın zamanda diğer büyük müzik firmaları da benzer doğrultuda karar alırsa, YouTube içeriğinin önemli bir bölümünü kaybedebilir.

:: Konuyla ilgili görüşlerinizi forumda paylaşın.

Yazan: Erhan Kahraman
SDN - http://shiftdelete.net
 

JonMr

Asistan
bize giren çıkan yok nasıl olsa varsın silinsin, ne de osla biz tıklayınca sizin ülkenize yassak diyorlardı, silinsin hatta destek veriyorum :D
 
Üst