YouTube'da Telif Hakları

Bu konuyu okuyanlar

ahmoloji

Öğrenci
Reaksiyon puanı
48
Bilmiyorum denk geldiniz mi ama YouTube'da "once said" denen bir akım var ve genellikle dizi ve filmlerden komik ve popüler sahneleri alıp tek bir videoda derleyip YouTube'a yüklüyorlar. Ben de yapmak istiyorum ama telif konusu nasıl oluyor anlamadım. Bilen veya herhangi bir düşüncesi olan varsa yardımcı olabilir mi?

MutluEmekli81

Asistan
Reaksiyon puanı
144
Bilmiyorum denk geldiniz mi ama YouTube'da "once said" denen bir akım var ve genellikle dizi ve filmlerden komik ve popüler sahneleri alıp tek bir videoda derleyip YouTube'a yüklüyorlar. Ben de yapmak istiyorum ama telif konusu nasıl oluyor anlamadım. Bilen veya herhangi bir düşüncesi olan varsa yardımcı olabilir mi?
telif bir youtube videosunun aynısını kendi kanalında gösterince tabi videoyu da kendin gibi gösteriyorsun ya youtube kanalın kapatılıyor yada para cezası alıyorsun ama sen kendin filmlerden kesitler alıcaksan al telife girmiyor ama sen başka bir adamın videosu çalarsan TELİF alırsın

walledia

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,993
Ben de aynı şekilde birden fazla şarkıdan telif yiyordum ve en son bütün telif yediğim şarkıların ismini ingilizce bir şekilde alıntı olarak şarkının açıklama kısmına yazdım ve hiç bir sorun olmadı. Tabii ki de o videodan gelir alamayacaksınız, bilginize...

İhriz

Asistan
Reaksiyon puanı
297
Video üzerinde bir oynama yaparsan pek sıkıntı olmaz sanırım ve her videon 15 sn'yi geçmesin. Ama sen yine de soruşturmaya devam et çünkü başına bir şey gelmesini istemem.