Soru YouTube'da ki oyun benchmark videoları oyunları hep Very High'da test ediyorlar?

penguencik

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Neden? Ben Very Low performansınıda görmek istiyorum.

WindStone

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
2,657
Neden? Ben Very Low performansınıda görmek istiyorum.
Tahminimce ekran kartlarının tam performansını görebilmemiz için yapılıyordur. Çünkü ekran kartları 100% çalışmaya başladığı zaman ne kadar watt çekecekleri, ısınıp ısınmadıkları, verebilecekleri maksimum fps gibi veriler sadece ekran kartı zorlanırsa yapılır. Eğer eski veya güçsüz ekran kartlarının videolarına bakarsanız genellikle birden fazla ayarda oynarlar.

penguencik

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Tahminimce ekran kartlarının tam performansını görebilmemiz için yapılıyordur. Çünkü ekran kartları 100% çalışmaya başladığı zaman ne kadar watt çekecekleri, ısınıp ısınmadıkları, verebilecekleri maksimum fps gibi veriler sadece ekran kartı zorlanırsa yapılır. Eğer eski veya güçsüz ekran kartlarının videolarına bakarsanız genellikle birden fazla ayarda oynarlar.
Evet dostum. Ben RX 7600XT almayı düşünüyorum. Ama her oyunu gidip Very High'da oynuyorlar ve bu yüzden 60FPS falan alıyorlar. Ancak benim 1080p 165Hz ekranım var. O yüzden Very Low'da 165FPS ve üstü alabilecek mi ona bakmam gerekiyor. Ama onu nedense yapmıyorlar.