Soru Youtube vergi?

ugurerginyt

Öğrenci
26 Ağustos 2021
62
11
8
23
Ben 1 sene önce YouTube’dan 3700 TL para aldım 7 ayda benim aylık gelirim max 600 TL’ydi vergi verseydim üstüne para vermek zorunda kalıyordum . Bana ilerde vergi borcu çıkarmı

mychar276

Profesör
17 Mayıs 2016
3,031
5
3,179
358
Bende benzer bir durumdayım. Çok kısmi miktarlarda para kazandım seninki gibi birşey. Mesut Çevik gibi youtuberlar bu konu ile ilgili birçok video çektiler. İzledim hepsini atlamadan ama bu videolarda bizim durumumuzdakiler için hiçbirşey ama hiçbirşey söylemiyorlar. En son vergi dairesini aradım. Dedim benim böyle böyle bir kazancım oldu ne yapmalıyım. Bana "bu kadar kazanca hiçbir beyan yapmanıza gerek yok sal reiz" tarzı bir tavır takındı. Birgün vergi kaçakçılığından suç duyurusu gelecek diye çok korkuyorum. Bende senin gibi böyle kaldım kardeşim.

ugurerginyt

Öğrenci
26 Ağustos 2021
62
11
8
23
Valla inşallah birşey olmaz. Bu konulardaki pek bir ümidim yok ama devlete bakalım. Vergi cezası yiyenlere baktım adamlar çok yüklü ödeme almış yüklü geri ödemişler biz az aldığımız için eğer ceza yersekte az yeriz gibime geliyor ama inşallah hiç yemeyiz

mychar276

Profesör
17 Mayıs 2016
3,031
5
3,179
358
Yüksek kazancı olanların yapması gereken belirlenmiş. Şahış şirketi kur, muhasebecin ile vergini öde. Ama az kazanan kişilerinki havada. İstenildiğinde ceza yazılsın, ellerinde koz tutmak amacı mı taşıyor, bu az kazananların durumu bir türlü netleştirilmedi.