Seo ile ayda 21Bin TL kazanıyorum. vergi vermem gereklimidir?

Bu konuyu okuyanlar

Hakanturkes

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Seo ile 1 yılık kazancıma göre aylık olarak hesap yaptım. 21 bin tl denk geliyor.
Ödemeyi bitcoin ile alıyorum. Müşteriler yabancı bitcoin bu yüzden.
Bitcoini paribu hesabıma çekiyorum. Satıp paparaya aktarım yapıyorum sorun Şurda bitcoin hesabını daha önceden pederin üzerine açmıştım kendisi emekli paparada keza onun üzerine 2 yıldır bu işi yapıyorum kazancım bu sene bu kadar fazla oldu. Sabit gelir yok google üzerinden buluyorlar
Doranın videosuna denk geldim bugün 340 bin tl vergi borcu :D
ben vergi ödemez isem eğer neler olabilir ? Sonuçta tr yasalarına göre seo da bir vergi olucağını sanmıyorum
Paribuda zaten her işlemde para keaiyor paparada keza çekerken %1 alıyor her ödememi not alamıyorum almaya başladım neler yapmam gerekir?
Mesaj otomatik birleştirildi:

İlk konum hatalar için mazur görünüz

AlperShal

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,554
Seo ile 1 yılık kazancıma göre aylık olarak hesap yaptım. 21 bin tl denk geliyor.
Ödemeyi bitcoin ile alıyorum. Müşteriler yabancı bitcoin bu yüzden.
Bitcoini paribu hesabıma çekiyorum. Satıp paparaya aktarım yapıyorum sorun Şurda bitcoin hesabını daha önceden pederin üzerine açmıştım kendisi emekli paparada keza onun üzerine 2 yıldır bu işi yapıyorum kazancım bu sene bu kadar fazla oldu. Sabit gelir yok google üzerinden buluyorlar
Doranın videosuna denk geldim bugün 340 bin tl vergi borcu :D
ben vergi ödemez isem eğer neler olabilir ? Sonuçta tr yasalarına göre seo da bir vergi olucağını sanmıyorum
Paribuda zaten her işlemde para keaiyor paparada keza çekerken %1 alıyor her ödememi not alamıyorum almaya başladım neler yapmam gerekir?
Yanlış bilmiyorsam yıllık 65k₺'nin üstünde para kazanan herkes vergi vermek zorundaydı. Vergilerinizi ödemezseniz bir gece ansızın kapınızda devleti bulursunuz. Ayrıca bazı durumlarda hapise kadar gidiyor ancak detayları bilmiyorum. Seo üzerinden vergi olacağını sanmıyorum demişsiniz ancak her şeyin hesabını tutuyor Google ve devlet istediğinde veriyorlar. İlla takip edilebilen para için vergi koyulmuştur. Bir mâli müşavir ile görüşmeniz en mantıklısı olur bence.

Hakanturkes

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Yanlış bilmiyorsam yıllık 65k₺'nin üstünde para kazanan herkes vergi vermek zorundaydı. Vergilerinizi ödemezseniz bir gece ansızın kapınızda devleti bulursunuz. Ayrıca bazı durumlarda hapise kadar gidiyor ancak detayları bilmiyorum. Seo üzerinden vergi olacağını sanmıyorum demişsiniz ancak her şeyin hesabını tutuyor Google ve devlet istediğinde veriyorlar. İlla takip edilebilen para için vergi koyulmuştur. Bir mâli müşavir ile görüşmeniz en mantıklısı olur bence.
Yorumunuz için teşekkürler. Biraz içim rahatladı diyebilirim mali müşavir için iletişime geçtim fakat henüz dönmediler.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,981
O parayı direkt Bitcoin olarak harcasan sorun olmaz gibi ancak sen TL'ye çevirip harcama yapıyorsun. Yani sonuç olarak bir para harcaması dönüyor. Bunun kaydını alıp vergini vermezsen kara para aklamış gibi olursun benim düşünceme göre. Esasında kendi şirketini kurup, kazandığın paranın vergisini vermen lazım. Eğer yaşın da çok büyük değilse devlet gençlere vergi teşviki yapıyor zaten.

zeusmeizu

Asistan
Reaksiyon puanı
163
Bu konularda çok dikkat et cezaları büyük her yaptığını devlete bildireceksin malesef

Hakanturkes

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
O parayı direkt Bitcoin olarak harcasan sorun olmaz gibi ancak sen TL'ye çevirip harcama yapıyorsun. Yani sonuç olarak bir para harcaması dönüyor. Bunun kaydını alıp vergini vermezsen kara para aklamış gibi olursun benim düşünceme göre. Esasında kendi şirketini kurup, kazandığın paranın vergisini vermen lazım. Eğer yaşın da çok büyük değilse devlet gençlere vergi teşviki yapıyor zaten.

O parayı direk bitcoin harcaması nasıl yapacağım konusunda fikrim yok hocam. Ailemi bu şekilde geçindiriyorum.

Bu konularda çok dikkat et cezaları büyük her yaptığını devlete bildireceksin malesef
Şöyle söyleyim hocam web sitelerin ben işlem yaptıktan sonra ne duruma geldiğini detaylı bir şekilde rapor halinde sunabilirim şu anda kadar çalıştığım 100 yakın web sitesi mevcut. hepsinin verileri google search, ahrefs,moz gibi araçlarda sorgulandığında 1 ay yada iş yaptığımız süre boyunca nereye geldiği gibi veriler mevcut elimde

Noname1337

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
ceza yüzünden hayatını kaybetmek istemiyorsan tabikide bir şirket kurup her gelen miktarı bildirmek zorundasın

Szayel

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,147
Dora açıklamış zaten. Ailen bu yoldan geçiniyorsa dediğin gibi baban bir muhasebeciye gitsin görüşsün ve yasal olarak ilerleyin. Bugün gerçekten geçindiriyor olabilir belki aileni, her geçen gün başının üstünde 1 kg yük birikiyor öte yandan. Bir anda geçiniyorum derken 60 ton altında kalmayın.

karahan29

Asistan
Reaksiyon puanı
238
yarın öbür gün maliyeden kağıt gelir. Aylık 20bin az değil maliyedekiler yakalayabilir.

Hakanturkes

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
arkadaşlar bilgili birisi bana yazabilirmi ne yapmam gerektiği yönünde. Maliyeden kağıt gelme gibi bi durum çok düşük ihtimal diyenlerde var. Konuştuğum mali müşavir bi sorun olmayacağını söylüyor. 30 bin tl bandını aşmadığım sürece. aylık 30 bin bandını aşarsam bunun rapor etmem gerektiğini düşünüyor.

Bilen arkadaşlar lütfen yorum yazsın.

Son düzenleme:

uzmantarih

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Maliye 1 lira kazancın bile vergisini ister diye tahmin ediyorum. Ayrıca sen şimdi şirket kursan bile geçmiş dönemlerin de vergilerini faizleriyle cezalarıyla isteme şansı var