YouTube Poop (YTP) Nedir?

Bu konuyu okuyanlar

Penetrator God

Doçent
Reaksiyon puanı
527
fdgdf.jpg

"Ytp" kısaltmasının açılımını kısaca video türü fark etmeksizin bir düzenleme akımı olarak nitelendirebiliriz. Yıllardır bu tarz montajlar izleyen biriyim ve aralarından gerçekten inanılmaz derecede saçma ama o bir o kadar da komik olabilen videolar izledim. Ben bu videoları çok komik buluyorum.

Bu kültür ise Türkiye'de çok fazla yaygın olan bir şey değil. Yakın zamanda Türk bir kanal keşfettim ve onunda ytp yaptığını görünce çok sevindim şahsen ve oldukça başarılı buldum. Daha önceki yıllarda bir kanal daha keşfetmiştim ancak o kanal sanırım telif yüzünden kapatılmıştı. Şu an önereceğim kanalın aynı kişi olduğunu tahmin ediyorum.

Hala bu tarz bir video konseptiyle tanışmadıysanız hemen başlamanızı tavsiye ederim ve kendinizi kim bilir belki benim gibi bu akıma kaptırabilirsiniz. Boş vakitlerinizde ve özellikle şu sıkıcı zamanlarda yüzünüzü güldürecek montajlara rastlamanız mümkün. YouTube dolanan onca saçma video arasında en azından bu tarz olanlar insanı gülümsetip kısa süreliğine dünyanın sıkıcılığından uzaklaştırabiliyor.

Ytp montajlarında en çok kullanılan söz "sauce" yani sostur. Bunu izlerken çoğu videoda rastlayacaksınız ve neden ytp yaratıcıları arasında bu kadar popüler olduğunu bende hala anlamasamda yerinde kullanıldığında çok güldürebildiğini göreceksiniz. Ek olarak "gay, cock, cum" gibi küfürlü kelimeler sıklıkla montajlarda kullanılır.

Ben ise özellikle Yüzüklerin Efendisi ile Harry Potter montajlarını daha çok seviyorum.

_emre_emre_

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,265
böyle kanallar arasında shidbot ve kracc bacc de var.

404 Error

Dekan
Reaksiyon puanı
12,510
Evet bunları biliyorum. Türkçesini söylemeyeyim, sonra banlanmayalım. Türkiye'de pek yaygın değiller ama. Youtube'da bir kaç yıl önce başladı bu YTP'ler.

Penetrator God

Doçent
Reaksiyon puanı
527
Evet bunları biliyorum. Türkçesini söylemeyeyim, sonra banlanmayalım. Türkiye'de pek yaygın değiller ama. Youtube'da bir kaç yıl önce başladı bu YTP'ler.

Türkçe olanları 1-2 yıl oldu sanırım ama yabancı videolar 10 yıldan fazladır yapılıyor.