Youtube ile aylık 1.500 lira kazanılıyor mu yoksa yalan mı bunlar?

furkangunes04

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Arkadaşlar ben bir webmaster sitesinde internetten nasıl para kazandığımı yazdım, gelen cevaplar oldukça düşündürücü.

Ben kendi bildiğim yöntemlerle nasıl para kazandığımı yazdım fakat yazdıklarımı çok küçük görenler oldu. İşte o yorumlardan biri:

eges.jpg

Gerçekten bu yapılabiliyorsa neden hiçbir yerde hiçkimse bu kadar çok nasıl kazanılacağını anlatmamış? Böyle cevaplar var bir de "Youtube'a yüzlerce video yükledim gelip izleyen yok" diyende.

Biraz düşündükten sonra cevabı buldum; onbinlerce facebook ve twitter takipçin olursa kazanılıyormuş. Peki bu onbinlerce takipçiyi nasıl elde edeceğiz? Biri şöye yazmıştı: Günlük 10 kişiyi twitterdan takip edin, daha sonra takibi bırakın. 10 kişiden 2-3 kişi sizi yine takip etmeye devam edecektir. Böylece rahatlıkla onbinlerce kişiye ulaşabilirsiniz (bir sözlük sitesinde yazıyordu).

Burada da başka soru var; günlük 2-3 kişi ile 10.000 rakamına yaklaşılmaz, ömür yetmez. Bu işin içinde başka birşeyler var ama çıkaramıyorum. Sizler ne düşünüyorsunuz? Aylık 1.500 lira kazanmak için ne yapmak gerekiyor?

MerveOzgur

Doçent
Reaksiyon puanı
7
Arkadaşlar ben bir webmaster sitesinde internetten nasıl para kazandığımı yazdım, gelen cevaplar oldukça düşündürücü.

Ben kendi bildiğim yöntemlerle nasıl para kazandığımı yazdım fakat yazdıklarımı çok küçük görenler oldu. İşte o yorumlardan biri:

eges.jpg

Gerçekten bu yapılabiliyorsa neden hiçbir yerde hiçkimse bu kadar çok nasıl kazanılacağını anlatmamış? Böyle cevaplar var bir de "Youtube'a yüzlerce video yükledim gelip izleyen yok" diyende.

Biraz düşündükten sonra cevabı buldum; onbinlerce facebook ve twitter takipçin olursa kazanılıyormuş. Peki bu onbinlerce takipçiyi nasıl elde edeceğiz? Biri şöye yazmıştı: Günlük 10 kişiyi twitterdan takip edin, daha sonra takibi bırakın. 10 kişiden 2-3 kişi sizi yine takip etmeye devam edecektir. Böylece rahatlıkla onbinlerce kişiye ulaşabilirsiniz (bir sözlük sitesinde yazıyordu).

Burada da başka soru var; günlük 2-3 kişi ile 10.000 rakamına yaklaşılmaz, ömür yetmez. Bu işin içinde başka birşeyler var ama çıkaramıyorum. Sizler ne düşünüyorsunuz? Aylık 1.500 lira kazanmak için ne yapmak gerekiyor?

Bunlar inandırıcı şeyler olsa insanlar en az 12 saat soğuğun veya sıcağın anlında niye ter döksün ekmek parasına, itimat etmemek lazım bence.

mstfhll2012

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Elbet vardir ama böyle kolay değil kaldı ki takipciyle beğeniyle olacak iş değil bu. Youtube dan para kazanılıyor bu biliniyor ama 1500 lira gibi bi rakam kazanmak için gününü buna harcaman gerek bence

defectboy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

eges.jpg

Evet kazanmak kesinlikle mümkün ve zamanında ben de kazandım dediğiniz rakamı. Ama uğraşmak gerekiyor bayağı bi

ck-xe

Dekan
Reaksiyon puanı
39
Mümkün ama internetten para kazanmak çok zor. Buna Youtube da dahil. Belki ayda 1500 TL kazanırsınız ama o seviyeye gelmeden önce belki de bilmem kaç ay boş geçecek hatta bilmem kaç ay da masraflar yüzünden amorti etmeini bekleyeceksiniz.

arsenik

Rektör
Reaksiyon puanı
242
İşin ehli için 1500 lira aylık az bile. Sürekli o nasıl kazanıyor bu nasıl kazanıyor diye düşünmeyin. Sen günde 2 bin ziyaretçi çekiyorsan başkası 10 bin 20 bin çekebilir. Bunda gündemi daha iyi takip etmek, trendleri daha iyi analiz etmek, neyin ne zaman gidip gitmeyeceğinin farkında olmak onu daha çok ön planda tutar.

Beo

Doçent
Reaksiyon puanı
6
Peşinden git sende kazanırsın.

Hele birde ingilizcen varsa ayda 5 bin tl bile kazanabilirsin.

PanxeR

Doçent
Reaksiyon puanı
5
geldim geldim.

Youtube 10.000 izlemeye 1.5-3 $arasında kazandırıyor. Bu rakam kişilerin video başındaki reklamı izleyip geçmesine göre değişiyor.

Son yıllarda artan sosyal medya youtube videoları ( şahanın kendi youtube hesabından fragman vermesi , cemyılmazın youtube hesabının her gün 1 cemyılmaz videosu paylaşması ) bunların sebepleri hep bu.

Gamer videoları yani oyuncu videoları da abone sayısına göre çok izlenen videolar. Bu tür gamerların genelde video başına 10 bin izleme olsun bizim olsun derdinde çünki sürekli video çekip ekliyorlar zaten.

Pintipanda , GameTR (başka bir adı vardı unuttum ) TheTurkishGaming vsvs benzer gamerlar.

Tabi sadece gamerlar değil , şarkıcılarda para kazanmakta örnek handeyener gibi kendi videosunuzu kendiniz verebilir veya muyap ın youtube ile olan kazanç ortaklığınızdan para kazabilirsiniz.

Kısca her şey bir websitesinde oldugu gibi reklam odaklıdır.
1- Videoların telif hakkı size ait olmalı veya telif hakkı olmamalıdır aksi halde hesabınız bloke edilebilir veya kazancınız sıfırlanabilir.
2- Adult içerik olmamalıdır zira youtube buna izin vermez.
3- Video izleme sayısı kadar abone sayısı da önemlidir zira onlar sizin izleyici kitleniz ve sıkı takipçilerinizdir.

PanxeR

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Zaman geçtiği için yazımı düzeltemiyorum oyüzden buraya ekliyorum.
ous3.png

Resimde görmüş olduğunuz videolara adsense + youtube hesabı ile paylaşılmış olsa
157 + 132 + 103 + 102 = 494 bin izleyici 147 dolar civarında bir ödemeye denk geliyor. Sadece 4 video ile.

defectboy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
olay sadece video tutturmakla alakalı bir arkadaşım gezi olaylarının ilk gününde bir video paylaştı ve o video ile 1000 TL ye yakın para kazandı. Gündemi takip eder ve sistemli çalışırsanız 3-4 ay içinde aylık bir gelir haline dönüştürebilirsiniz.

furkangunes04

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Haklısınız. Bilgilendirmeler için teşekkür ederim.

El Padrino

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
70
Boş işlerle uğraşmayın.Gidin çalışın.

arsenik

Rektör
Reaksiyon puanı
242
Geldi yine 'boş iş'çiler. :D

tatil

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
çok daha fazlasını kazananlar tanıyorum

What The Hell

Profesör
Reaksiyon puanı
9
Geldi yine 'boş iş'çiler. :D

Kendileri boş oldukları için kolay para kazanılmasını sindirememe problemlerinin olması normal. Bu 1500 TL üstü kazananların çoğuda çalıntı videolarla kazanıyorlar. Uyanıklar videonun başına yada sonuna yazı falan ekleyip youtube'u kandırabiliyorlar.

EropaKING

Profesör
Reaksiyon puanı
17
Özgün bir Türkçe içerik ile iyi paralar kazanılabilir. Özgün ingilizce içerik ile ise süper paralar kazanılır. Mesela 20milyon takipçisi olan PewDiePie evini isveç ten ingiltere ye taşıyacak kadar, benim de takip ettiğim 2 milyon takipçisi olan theRadBrad ise birçok oyun firması tarafından davet alıp iyi paralar kazanacak kadar bu işi iyi yapıyorlar.

Ancak bunu yapabilmek için önce yetenek (ilgi çekici bir ses, bayansan güzellik, hedef kitlenin ilgisini çekecek sağlam ve özgün Videolar hazırlamak, iyi olduğun ve genç kitleye hitap edebilecek bir ilgi alanı bulabilmek) sonra da tabii ki de bolca EMEK sarfetmek gerekiyor. Yukarıda saydığım elemanlar bu işi sadece oynadıkları oyunlarını kaydedip upload ederek yapıyor. Ama o videoları montajlamak, çekmek, upload etmek saatlerini günlerini alıyor.

No pain No gain... Yani emek verirsen kazanırsın. Asıl soru, emek vermeye hazır mısın..

engerex

Dekan
Reaksiyon puanı
26
Şahan kazanıyordur. Recep İvedik 4 fragmanı sadece kendi hesabından 4 milyon izlenmiş. Adamında çok umrundaydı.

MasterFather

Profesör
Reaksiyon puanı
59
hepsi yalan dolan.kendin içerik üretmen lazım.2. bildiğim kadarıyla bu adsense reklam.türkiye de gösterimde değil.hiç bir işe yaramıyor.yabancılarda senin kanalı ne yapsın.5 bin tıklama 1 dolar vermiş.

bin tl kazananlar filan yarısından fazlası uyduruyor.bir çoğununda telif haklarından kanalları kapatılıyor.bu işten para kazanan çok az.bakma öyle dediklerine.

tky25.jpg

GhostX

Profesör
Reaksiyon puanı
3
Minecraft mı nedir bilmiyorum da genel olarak bunun üzerine videolar dan para kaldıran var ben müzik için düşündüm fakat boş telif hakkı vs bize yedirtmezler yediklerimizide geri alırlar youtube kanal için tutorial dersler anlatımlar yapıp paylaşmak en iyisi ama oda uğraş isteyen bir görev .

muratflash

Rektör
Reaksiyon puanı
510
Ben onu bunu bilmem de bu işten sadece Google karlı çıkıyor.. Youtube a daha kaliteli içerik sağlanıyor dolayısıyla Google kazanıyor.

-Hewal-

Dekan
Reaksiyon puanı
11
Bu kanalcilar sayesinde kaliteli videolar görüyoruz

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
529
YouTube bildiğin çöplüğe döndü.

dolman

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
twitch var bide orda bagış mevzusu var ordan kazanılabilir

Rint

Profesör
Reaksiyon puanı
360
Meslek edinmedikten sonra düzenli bir gelir sağlamaz diye düşünüyorum bir finansçı olarak :) Mantık şu az olabilir ama devamlılık önemlidir... uzan vadede kar yaratır!

alibb

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar benim bildiğim youtube'dan para kazanmak için bi hasabınz ve kanalınız olması lazm ve kanal ayarlarınızdan yotube ile para kazan seçeneğini aktif yapmalısınız. Sonra iyi içerikli ve birazda kaliteli videolar çekip yada hazırlayıp yutube kanalınıza yüklemelisiniz. Daha sonra yüklediğiniz videoların hangisinin daha çok izlenebileceğini düşünüyosanız onu seçmelisiniz seçtiğiniz videoya gelecek olan reklam tekliflerini beklemelisiniz teklif geldikten sonra videonuzun enbaşına bu reklamı yerleştiriyorlar sizin videonuzu izlemek için tıklayanlara ilk olarak bu reklam izletilir yani sizin seçtiğiniz video ne kadar çok tıklanırsa o oranda para kazanırsınız. Reklamlı bir video toplamda 1.000.000 kez izlenirse yaklaşık 3.000 dolar kazanıyorsunuz..

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Başka türlü internet üzerinden para kazanmak isteyen varsa özel msj atabilir yardımcı olurum..

Arkadaşlar benim bildiğim youtube'dan para kazanmak için bi hasabınz ve kanalınız olması lazm ve kanal ayarlarınızdan yotube ile para kazan seçeneğini aktif yapmalısınız. Sonra iyi içerikli ve birazda kaliteli videolar çekip yada hazırlayıp yutube kanalınıza yüklemelisiniz. Daha sonra yüklediğiniz videoların hangisinin daha çok izlenebileceğini düşünüyosanız onu seçmelisiniz seçtiğiniz videoya gelecek olan reklam tekliflerini beklemelisiniz teklif geldikten sonra videonuzun enbaşına bu reklamı yerleştiriyorlar sizin videonuzu izlemek için tıklayanlara ilk olarak bu reklam izletilir yani sizin seçtiğiniz video ne kadar çok tıklanırsa o oranda para kazanırsınız. Reklamlı bir video toplamda 1.000.000 kez izlenirse yaklaşık 3.000 dolar kazanıyorsunuz..

Suerkut

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
evet kazanılabilir. Hatta değil 1,500 TL, 15,000 TL bile kazanabilirsiniz. Bu, biraz şans, en çok da dürüst bir şekilde çalışmaya bağlıdır.

Örnek vereyim

2006 yılında açtığım bir blogumda, ayda 3 lira 5 lira kazanıyordum.

2006 yılında "Hürrem Sultan ve Kanuninin Aşkı" adlı bir yazı yamıştım. Bu yazım günde 1 veya 2 defa izleniyordu. Ta ki o, malum dizi başlayana kadar.

O dizi başladıktan sonra benim hitim bir anda 100 binlere ulaştı. Host firmam daha fazla paralar istedi. Kazancım 10 bin TL'ye falan yükseldi. O dizi bitince tekrar 3 - 5 TL'ye düştü.

Aynı şey, benim bir videom için de gerçekleşti. Yıllar önce söylediğim bir şarkıyı (eski ama kimsenin bilmediği bir şarkı) Youtube kanalıma attım. 3 yılda sadece 120 izlenme almıştı. Sonra bir dizi başladı. Dizide kızın biri o şarkıyı söylüyordu. O diziden sonra benim videom günlük 10 - 20 bin izlenme alıyordu.

demek istediğim; siz doğru olun! Emeğinizin karşılığını mutlaka alırsınız.

negiu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bu işte en önemli kriterler gündemi iyi takip etmek, belirli sabit bir izleyici kitlesi oluşturmak ve sabırdır. Ne kadar kazanılacağı harcadığınız emeğe göre değişir. Şu sıralar en çok kazananlar oyun ve tablet, telefon, pc tanıtımı yapanlar. Sosyal medyayı iyi kullanan kazanır, rastgele aklınıza gelenin videosunu çekmek yerine belirli bir kesime hitap edecek videolar yayınlamanızı tavsiye ederim.

mraliaras

Asistan
Reaksiyon puanı
12
evet kazanılabilir. Hatta değil 1,500 TL, 15,000 TL bile kazanabilirsiniz. Bu, biraz şans, en çok da dürüst bir şekilde çalışmaya bağlıdır.

Örnek vereyim

2006 yılında açtığım bir blogumda, ayda 3 lira 5 lira kazanıyordum.

2006 yılında "Hürrem Sultan ve Kanuninin Aşkı" adlı bir yazı yamıştım. Bu yazım günde 1 veya 2 defa izleniyordu. Ta ki o, malum dizi başlayana kadar.

O dizi başladıktan sonra benim hitim bir anda 100 binlere ulaştı. Host firmam daha fazla paralar istedi. Kazancım 10 bin TL'ye falan yükseldi. O dizi bitince tekrar 3 - 5 TL'ye düştü.

Aynı şey, benim bir videom için de gerçekleşti. Yıllar önce söylediğim bir şarkıyı (eski ama kimsenin bilmediği bir şarkı) Youtube kanalıma attım. 3 yılda sadece 120 izlenme almıştı. Sonra bir dizi başladı. Dizide kızın biri o şarkıyı söylüyordu. O diziden sonra benim videom günlük 10 - 20 bin izlenme alıyordu.

demek istediğim; siz doğru olun! Emeğinizin karşılığını mutlaka alırsınız.

Sen nerede yaşıyorsun kardeş burası TÜRKİYE o dediğin şey burada olmaz :D

Haa birde reklamlarden öyle 3-5 lira çekemezsin :D
bak bunu AdSense'den aldım ödeme listesi
VVyyMv.jpg