YÖK Artık Twitter'da!

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
Yüksek Öğretim Kurumu, son gelişmeleri anında tüm internet kullanıcıları ile paylaşmak için Twitter'da hesap açtı.

Üniversite sınavına girecek öğrencileri yakından ilgilendiren gelişmelere her gün bir yenisi ekleniyor. Yüksek Öğretim Kurumu (YÖK), haber ve bilgi kirliliğini önlemek için en hızlı iletişim metodu olan interneti tercih etti ve Twitter'da hesap açtı.

Twitter.com/YuksekogretimK adresinden YÖK'ün son duyurularına en hızlı şekilde erişmek mümkün.

Twitter hakkında merak ettikleriniz varsa, bu kılavuza göz atarak siz de Twitter hesabı açabilir ve sosyal ağa katılabilirsiniz.

YÖK'ün attığı bu adımın, devletin diğer kurumlarına da örnek olup olmayacağı da merakla bekleniyor.

:: YÖK'ün Twitter sayfası açmasını nasıl değerlendiriyorsunuz?

Yazan: Hakkı Alkan
SDN - http://shiftdelete.net

Fox.

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Hiç bu kadarını bekliyordum!
Darısı Genelkurmay Başkanlığı'na :)

tarumoloji

Profesör
Reaksiyon puanı
44
YÖK boş işlerle uğraştığı sürece benim için YOK.

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
Bu adım gerçekten çok başarılı. Ancak şu da unutulmamalı. Bu, özel ve yabancı bir servis.

Allah korusun, bu hesabın hack'lendiğini düşünün.

O zaman ne olacak. Mesela hack'leyen birisi de dese ki; katsayı matsayı yok. Herkes buyursun gelsin üniversitelerimize falan :D

Allah korusun ;)

Keşke kendi sitelerinden bu işleri daha ağırlıklı olarak yapsalar.

Özel sektör neyse de devlet kurumları hele hele de sağlık, savunma ve öğretim gibi önemli kurumların bu riskleri de değerlendirmesi gerekiyor.

vegaturk

Profesör
Reaksiyon puanı
117
Twitter 3.dünya zihniyetinin sitesinde kullanıcı olmasına nasıl izin vermiş.

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
Çok olumlu bir gelişme...
Özellikle Gelişmiş ülkelerde kurumlar ister özel kurum olsun ister devlet kurumu olsun halkla ilişkilere çok önem veriyor...

Türkiye de de kurumların her türlü halk ile paylaşılabilecek gelişmeleri sadece sitelerinde duyurmak yerine Facebook Twitter gibi geniş kitlelere hitap eden sitelerde de duyurması bu kurumlar hakkındaki gelişmelere halkın anında haberdar olması açısından çok önemlidir...

Bu adım gerçekten çok başarılı. Ancak şu da unutulmamalı. Bu, özel ve yabancı bir servis.

Allah korusun, bu hesabın hack'lendiğini düşünün.

O zaman ne olacak. Mesela hack'leyen birisi de dese ki; katsayı matsayı yok. Herkes buyursun gelsin üniversitelerimize falan :D

Allah korusun ;)

Keşke kendi sitelerinden bu işleri daha ağırlıklı olarak yapsalar.

Özel sektör neyse de devlet kurumları hele hele de sağlık, savunma ve öğretim gibi önemli kurumların bu riskleri de değerlendirmesi gerekiyor.

Genelde Twitter üzerinde yayın yapan kuruluşlara baktığımızda Twiğtter üzerinde sadece başlığı verip konuyu kendi sitelerine yönlendiriyorlar...

Aynı şekilde birisi hesabı ele geçirse dahi kaynak site gösteremeyeceği için bir sorun teşkil etmez...