Yardım YKS'ye girmek istemiyorum.

Bu konuyu okuyanlar

FuryFearless

Öğrenci
Reaksiyon puanı
17
Öncelikle abim İsveç'de yaşıyor.
Aileme oraya göndermelerini söylüyorum ancak Babam bir şey demezken annem göndermiyor.
Diyor ki zorla YKS'ye giriceksin gerekirse abi bende girmek istemiyorum Lise 3'üm yaşıtlarımın baktığı konulara bakıyorum hepsini biliyorum zorlandığımdan değil bu ülkede yaşamayı planlamıyorum en azından orda üniversite okuyup orda yaşamak istiyorum.Yurt dışında yaşayan abim bile var ancak göndermiyor 18 olunca gidicem diyorum yks'ye girip Türkiye'de okucaksın diyor bende kapitalizm kölesi değilim XD.
1 Senemi boşa harcayıp aptalca bir sınav sonucunun hayatımın belirlemesini istemiyorum umrumda değil.
Hatta zevkine sayısal alan seçtim notlarım konusunda bile sorun olcağını sanmıyorum.

Ne yapıp onu ikna edebilirim?
Zorla gönderse istemediğim sürece yapmıcağım yani en sonunda istemediğim bir hayata sahip olucam.

Son düzenleyen moderatör:

Çay Perisi

Müdavim
Reaksiyon puanı
938
Yurt dışındaki üniversitelere başvurabilirsin.
Mesaj otomatik birleştirildi:

İkna olmaz bu arada.

MG4446

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,260
en iyisi sen sınava çalış kendini garantiye al 18 olduktan sonra vize mize kendi imkanlarınla git

crna

Asistan
Reaksiyon puanı
192
Abini devreye sok. Abin evli mi onun yanına mı gidecen çalışıyor mu okuyor mu yabancı dilin var mı merak ettim.

FuryFearless

Öğrenci
Reaksiyon puanı
17
Abini devreye sok. Abin evli mi onun yanına mı gidecen çalışıyor mu okuyor mu yabancı dilin var mı merak ettim.
Abim orada evli ve Çalışıyor.
Yabancı dil olarak anlama var ama akıcı konuşma konusunda sıkıntılarım var ancak orada devlet ilk 3 ay para veriyor dili tamamen öğrenmen için :).
Mesaj otomatik birleştirildi:

en iyisi sen sınava çalış kendini garantiye al 18 olduktan sonra vize mize kendi imkanlarınla git
Çalışıp para biriktiricem öyle düşünüyorum Lise 4 falan olursam o fikir bence kulağa daha mantıklı geliyor gerisi üniversite burda okumaya kalkarsam %95 iş bulamıcam ondan dolayı + olarak 1 yılım boşa gidebilir.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Bu konunun zerre inandırıcılığı yok, bence algı oluşturmak için açılmış.

Alpaslan Çevikel

Öğrenci
Reaksiyon puanı
24
Benim kuzenim ODTÜ Üniversitesini belirli bir derecede bitirip Yurtdışında bulunan şirketlere iş başvurusunda bulunmuştu ve Almanya'da bir şirket kabul etmişti şuan hayatını öyle bir yaşıyor ki anlatamam. @MG4446 adlı arkadaşında dediği gibi kendine garantiye al belirli bir üniversiteyi kazan derece yapabilirsen yap dil öğren sonra istediğin ülkeye gidersin.

FuryFearless

Öğrenci
Reaksiyon puanı
17
Benim kuzenim ODTÜ Üniversitesini belirli bir derecede bitirip Yurtdışında bulunan şirketlere iş başvurusunda bulunmuştu ve Almanya'da bir şirket kabul etmişti şuan hayatını öyle bir yaşıyor ki anlatamam. @MG4446 adlı arkadaşında dediği gibi kendine garantiye al belirli bir üniversiteyi kazan derece yapabilirsen yap dil öğren sonra istediğin ülkeye gidersin.
O üniversite giden 4 yılım ne olucak öyle düşün? Onun yerine ordaki üniversitede eğitim hayatımı devam ettirsem belki daha iyi olur :).

Alyx Vance

Profesör
Reaksiyon puanı
1,613
Erasmusa başvurmak istermisin? Ordan erasmusu kazanıp isveçe gidebilirsin belki

Ceon

Asistan
Reaksiyon puanı
325
Öncelikle abim İsveç'de yaşıyor.
Aileme oraya göndermelerini söylüyorum ancak Babam bir şey demezken annem göndermiyor.
Diyor ki zorla YKS'ye giriceksin gerekirse abi bende girmek istemiyorum Lise 3'üm yaşıtlarımın baktığı konulara bakıyorum hepsini biliyorum zorlandığımdan değil bu ülkede yaşamayı planlamıyorum en azından orda üniversite okuyup orda yaşamak istiyorum.Yurt dışında yaşayan abim bile var ancak göndermiyor 18 olunca gidicem diyorum yks'ye girip Türkiye'de okucaksın diyor bende kapitalizm kölesi değilim XD.
1 Senemi boşa harcayıp aptalca bir sınav sonucunun hayatımın belirlemesini istemiyorum umrumda değil.
Hatta zevkine sayısal alan seçtim notlarım konusunda bile sorun olcağını sanmıyorum.

Ne yapıp onu ikna edebilirim?
Zorla gönderse istemediğim sürece yapmıcağım yani en sonunda istemediğim bir hayata sahip olucam.
Şu anda senle aynı yaştayım ve sınava girersen aynı sınava gireceğiz. Her Türk genci gibi sende sınava girmek istemiyorsun ama ailene bakılırsa girmen biraz zorunlu gibi duruyor. Yukarıda da dendiği gibi gideceğim diye düşünerek sınava çalışmamazlık ya da direk girmemek gibi bir şey sakın yapma. Çünkü kesin gideceksin diye bir şey bulunmuyor. Bu yüzden bu süreç içinde kendini garantiye alsan daha iyi olabilir.