Yine sorun of kişiselleştirilmiş ayarlar server.exe restart?

ExCeLLeNT

Dekan
Reaksiyon puanı
17
Ya yine sorun yine sorun yardım edecek yok mu arkadaşlar bu sistem ne sorunlu çıktı be 1 haftadır pc her açıldığında sol üst köşede kişiselleştirilmiş ayarlar yazıyor altında da C:/Program Files(böyle mi tam hatırlamıyorum ama yanında da server.exe restart yazıyordu hep öyle açılıyordu ve de hep öyle önceden böyle birşey yoktu.Birde temin bir video açıp oynatmak istediğimde hiçbir alternatif program açmıyor açarken hepsi aynı şeyi yapıyor f5 yapıyormuşum gibi oluyor hepsinde ve de bu sefer mavi ekran verdi yardım edin nolur.Birde chrome ve iede birsürü sekme açınca svchostlardan biri 500 mbye vuruyor bellek kullanımı ma chrome ve ie toplam 50-60 sekme açıkken normalde en yüksek gta 4 bile oynasam 25 mbde kalıyor svchost exeler svchost exe virüsü mü bulaştı acaba nasıl kurtulabilirim?

tony_almeida

Doçent
Reaksiyon puanı
4
xp pro sp3 için önereceğim antivirus programı panda internet security 2009
biliyorsun xp'de çok fazla açık var ve hackerların oyuncağı haline geldi
aslında antivirüssüz de kendin virüsü yok ederek halledebilirsin ama çok uğraştırır, biraz da bilgin olması gerekir, antivirüsle tara ve sil gitsin
işin kötü yanı şu ki bazı virüsler silindikten sonra bile izi kalıyor
yani izi kalmıyor ama yaptığı saçma sapan ayarlar kalıyor o yüzden format gerektirebiliyor
win7'yi antivirüssüz kullanıyorum, her türlü virüslü siteye girmeme rağmen hiç virüs almadım
en virüssüz sistemler tabiki linux sistemleridir, bak az önce haberini yaptım reklam gibi olmasın ama
ubuntu müslüman versiyonu:D
http://forum.shiftdelete.net/isleti...x-diger-adiyla-ubuntu-musluman-versiyonu.html

ama aslında ubuntu türevleri değil de pardus, mandriva, opensuse ilk tercihlerimdir linux alanında

ExCeLLeNT

Dekan
Reaksiyon puanı
17
Linux kurmayı istemiyorum doğrusu formatı hiç hiç istemiyorum çok ayar çektim pcye hepsi gidecek formatlarsam onun için sistem geri yükleme de çalışmıyor, yardım ve destekte.Svchost.exe virüsü nasıl temizlenir biliyor musunuz uzun olsun karışık olsun o kadar da acemi değiliz orta seviyeyiz temizlerim inşaallah antivirüs kullanmak istemiyorum avira kurmuştum o kadar çok virüslü dosya bulduki o kadar çok dosya sildiki virüslü dosya format atsam yeridir yani nasılsa bundan sonra kaybetceğim birşey yok demiştim:D

tony_almeida

Doçent
Reaksiyon puanı
4
gerekli programlar
tuneup utilites 2009
unlocker

tuneup utilities 2009 içinde task manager ile bütün exe dosyalarına tek tek bak hangisi şüpheliyse onları bir yere not al(bütün windows exe'lerinin ne işe yaradığını bilmen gerekir mesela alg.exe windows dosyasıdır ama server.exe virüstür)

daha sonra şüphelilere sağ tıkla ve open folder diyerek nereye konumlandıklarını öğren

dosya araması yaparak virüsün başka kaç farklı yere klasöre yayıldığını öğren

daha sonra tuneup task manager'dan virüsü kill process işlemine tabi tut

bu andan sonra büyük ihtimal 10 saniyen var, bu 10 saniyede bütün klasörlerdeki virüs dosyasına sağ tıklayıp unlocker yaparak sileceksin, yapamazsan göreceksin ki task manager'da yeniden virüs açılmış, kill process basamağına baştan başla

bütün bunlardan sonra başlat-çalıştır msconfig yazıp hizmetler ve başlatma alanlarındaki şüpheli dosyaların tick işaretini kaldıracaksın,

tabi antivirüsler bu ve daha fazlasını senin için yapıyorlar:D