Yılmaz Vural: Roberto Carlos sahaya çıkarsa ortalığı birbirine sokarım!

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
530
Tecrübeli teknik adam Yılmaz Vural, Roberto Carlos'un Peru'dan aldığı lisans konusunda çarpıcı açıklamalar yaptı.

21089477.jpg

spacer.gif

Şu anda takım çalıştırmayan Yılmaz Vural, Sivasspor Teknik Direktörü Roberto Carlos'un lisans alıp maçlara çıkacak olmasının kendisine yapılan bir ayrıcalık olduğunu belirterek, " Türkiye 'de ilk okul diploması ya da orta okul diploması olanlar teknik direktörlük kurslarına katılamıyorlar. Lisans yapamıyorlar daha doğrusu. Bu konuda da Tugay Kerimoğlu, Arif Erdem, Suat Kaya ve bir sürü etkilenmiş arkadaşımıza federasyon lisans yapma müsadesi vermiyor. Bu kardeşlerimiz Kore ve Japonya'daki Dünya Kupası'nda 3. olan Milli takımımızda oynadıkları için A Lisans'ı verildi. Buna rağmen onları Pro-Lisans'a almıyorlar. Milli takıma hizmet etmiş kardeşlerimiz bunlar" dedi.

NTV Spor 'a konuşan Vural, "Şimdi Roberto Carlos gelmiş, daha topu bir sene evvel bırakmış. Peru'dan bir lisans almış. Aldığın o lisansı A yapacaksın, Pro yapacaksın. Ve şimdi Türkiye'nin çok önemli bir takımında görev alıyor. Yanlış anlaşılmasın, ama bu kadar gayri ciddi bir tavır olmaz. Eğer Roberto Carlos bu ülkede teknik direktörlük lisansı var diye çalıştırılacaksa, o zaman bizim bütün bu kardeşlerimize bu yolu açmaları gerekir. Bizler bu lisansları almak için neden bu emekleri veriyoruz? Bu kadar kolay mı bu iş? Tamam futbol oynadın, karşılığını aldın. Teknik adam olacaksan, o işin raconu neyse onu yapacaksın kardeşim. İyi futbolcusun diye iyi antrenör olacaksın diye bir kural yok. TFF'yi takip ediyorum, eğer Roberto Carlos sahaya çıkarsa ortalığı birbirine sokarım" ifadelerini kullandı.

Hürriyet

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
530
Adam haklı.

tachyon

Doçent
Reaksiyon puanı
59
Sahanın ortasında futbolcuyu dövmüş adam...
Bence yapar.

olympuskiller

Profesör
Reaksiyon puanı
7
Yılmaz hoca carlos marlos tanımaz, öyle kornerden gol atmaya benzemez bu işler carlos akıllı olsun.

Naaa

Profesör
Reaksiyon puanı
3
tüpçü müpçü dinlemez adamı öttürür

michuozawa

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
493
sonunda ciddi bir konuşmasını okudum.
haklısın hoca...

MasterFather

Profesör
Reaksiyon puanı
59
:D sana giren girmiş.60 yaşında halen klüp başkanlarına yalvarıyon be adam.30 tane takım çalıştırmışsın.bir baltaya sap olamamışsın.bir de yabancı olsam beni alırlar diyor.sen yabancı olsan.yapacağın en iyi iş.top toplayıcı olurdun bu yaşta.
ZJrd4Ud.png

michuozawa

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
493
:D sana giren girmiş.60 yaşında halen klüp başkanlarına yalvarıyon be adam.30 tane takım çalıştırmışsın.bir baltaya sap olamamışsın.bir de yabancı olsam beni alırlar diyor.sen yabancı olsan.yapacağın en iyi iş.top toplayıcı olurdun bu yaşta.
ZJrd4Ud.png
iki seneden fazla bi takımın başında durmamış,duramamış,durdurmamışlar. :confused1:

Ay Parçası

Profesör
Reaksiyon puanı
27
iki seneden fazla bi takımın başında durmamış,duramamış,durdurmamışlar. :confused1:
bende sana katılıyorum madem tecrübeli bir teknik adamsın neden her gittiğin takımda fazla kalmıyorsun bu işler öyle futbolcu dövmeye benzemez yılmaz hoca

latifix

Asistan
Reaksiyon puanı
2
bende sana katılıyorum madem tecrübeli bir teknik adamsın neden her gittiğin takımda fazla kalmıyorsun bu işler öyle futbolcu dövmeye benzemez yılmaz hoca
Yılmaz hocanın istikrarı ayrı konu fakat söylediği konu haklı, zamanında büyük hizmetler vermiş (bu hizmetinden dolayı lisans yapamamış) oyuncularımız şimdi pro lisans alamıyor, fakat ismi R.Carlos diye T.Direktörlük yaparsa bizim oyuncularımızında önü açılması lazım, siz bence içeriği okumadınız, Doğruyu söyleyen dünyanın en kötü adamı dahi olsa doğru doğrudur...