Yılmaz Özdil'den Şike Yorumu

YellowRed

Rektör
Reaksiyon puanı
27

Hakan Şükür’den mebus oluyorsa... Emenike’den turizm bakanı olur

Şükrü Saracoğlu.

Başbakan.
Aynı zamanda...
Fenerbahçe Başkanı.

Sene 1942, kanarya başkent deplasmanında... Oğlu ve kayınbiraderi maça gitmek istiyor. Baba ters adam, çekiniyorlar, anneye söylüyorlar. Anne, başbakana iletiyor, çocukları maça götür... “Peki” diyor, makam aracına binip, stada geliyorlar. Oğlu ve kayınbiraderinin havaları binbeşyüz, herkes gıptayla onlara bakıyor, şeref tribününe kurulup, en faça yerden seyredecekler. Tam o sırada, başbakan şoföre sesleniyor, “şurda dur” diyor. Duruyorlar... Başbakan cüzdanını çıkarıyor, kayınbiraderine para uzatıyor, “gişe orda, gidin biletinizi alın!”

Başbakan.
Fenerbahçe Başkanı.
“Avanta yok” diyor.
Evladına bile!

E şimdi.
Şükrü Saracoğlu Stadı’nda en faça yerden maç seyretmek için, avanta bilet isteyen savcı, hâkim, emniyet müdürünün durumunu, hangi adalet sistemi sorgulayacak?

Avanta yarış tayı isteyen topçuyu enseledik... Avanta bilet isteyenlerin hukukuna Yargı’tay mı, Danış’tay mı, Sayış’tay mı karar verecek? Yoksa, Başbakanımız Tay’yip Erdoğan mı?

(Şükrü Saracoğlu’nun kirada vefat eden ilk ve
tek başbakan olduğunun altını çizmek isterim.)

Ayrıca...

“Kritik maç yapıcaz. Kendi takımında bize karşı forma giyme, biz seni bizim takıma transfer edicez” demek şikeyse... Altyapısından yetiştiği kendi takımı CHP’de forma giyeceğine, gidip AKP’de forma giyen “sol”açık Ertuğrul Günay, bir nevi Emenike değil midir?

Anayasa’ya aykırı davrandığı tescillenen partilerin Meclis’te bulunmasında sakınca yoksa. O Meclis’in çıkardığı yasalara aykırı davranan takımlar niye küme düşürülsün?

“Asker” Bülent’i
anlarım, adı üstünde, suçu olmasa bile askerlerin alayını tutukluyorlar.... Ancak, deveyi havuduyla götürenler baş tacı edilirken, Tayfur Havutçu’nun günahı ne?

“Uzun süredir takip ediyorduk, telefonları kaydettik, kameraya aldık, gününü bekledik” demek... Gününü bekleyip, günü gelince kaset patlatmaya benzemiyor mu?

Menajerlik sorularının çalınması ve yandaşlara verilmesi suçsa... KPSS soruları çalınıp, yandaşlara verilmedi mi? Üniversite sınavındaki şifreyi Aziz Yıldırım mı koydu?

“Kusurlu” gol yemek şaibeyse... Folluk olan ve bizzat YÖK tarafından “kusurlu” bulunan ÖSYM Başkanı niye hâlâ kalede?

Vatandaşa, makarna bulgur kömür dağıtmak, “teşvik primi”nin
hasosu değil mi?

Kenan Evren iktidar.
Ankaragücü
süperligde.
Turgut Özal iktidar.
Malatyaspor
süperligde.
Mehmet Ağar
iktidarda.
Elazığspor süperligde.
1970 Kasımpaşa
yok.
1980 Kasımpaşa
yok.
1990 Kasımpaşa
yok.
2000 Kasımpaşa yok.
2002 Kasımpaşalı iktidar.
2004 Kasımpaşa
üçüncü ligde.
2005 Kasımpaşa
ikinci ligde.
2006 Kasımpaşa
birinci ligde.
2007 Kasımpaşa
süperligde.
Melih Gökçek,
Ankaraspor.
Oğlu, Ankaragücü.

Buna mukabil...
Cem Uzan’ın Adanaspor’u dümdüz edildi. CHP’li İzmir’in takımları, tesadüf
o ki, AKP’nin iktidar olduğu sene küme düştü, 9 senedir çıkamıyor. Feyir piley’e uygun mudur?

Londra Belediyespor, Paris Belediyespor yokken...
İstanbul Belediyespor
neyin nesidir?

Muz cumhuriyetinin adaletine yardımcı olmak maksadıyla, muz orta yapalım, bitirelim...

WikiLeaks belgelerinde, ABD Ankara Büyükelçiliği’nin Washington’a gönderdiği rapor var. Telekulağa, gizli kameraya filan gerek yok, şakır şakır yayınlandı... “AKP’nin belediye seçimini kazanmak
için, Trabzonspor’a örtülü ödenekten
para gönderdiği”
iddia ediliyordu.

Herkes gözaltında.
Herkes sorgulanıyor.
Bu iddiayla ilgili
n’aapılıyor?

Hürriyet

excelente

Doçent
Reaksiyon puanı
17
tam saçmalamış..Trabzonsporun adı bu adamın ağzına yakışmıyor..Boş konuşuyor..

yildiz61

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Bu adam kadar gereksiz konusan gereksiz yer isgal eden birisi yok...

0nur

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Hangi lafı boş geldi sayın muhterem dolu insanlar? :) Bu adamın asıl boş konuştuğu yok, ama anlayana :)

canfb1907

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Bu adam piyasada ayakta kalabilen en baba yazardır.
Kendisini babam kadar severim.Yazılarıda mükemmeldir.
@0nur dediği gibi anlayana...

yarışçı

Profesör
Reaksiyon puanı
9
Dikkat çekmeye çalışan gereksiz bir insan.

whitedragon

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Kendisi gibi boş bir gazetenin gereksiz yazarı zaman kaybı..

Demnesia

Profesör
Reaksiyon puanı
43
Gözden düştünmü? Kimse takmıyormu seni? At iktidara çamur gündemdesin! Böyle yaratıkların öldüğünü görsem bir yudum su vermem! Bir tekmede ben vururum çabuk gebersin diye!

1907

Profesör
Reaksiyon puanı
2
Adam hiçkimseye çamur atmamış

Bir ülke gerçeğini göstermiş.

Ülkemizde açıkça siyasetin futbol üzerinde eli var.

Fakat siyasete nasıl müdahale edeceksin dokunulmazlık var ?

------------

UEFA FIFA belki yasakladı bunu ama her ülkede siyasetin futbolun üzerinde etkisi vardır.

Futbol bir ülkeyi tanıtacak en iyi araçlardan biridir.

Bkz(Euro 2016)

Demnesia

Profesör
Reaksiyon puanı
43
Adam hiçkimseye çamur atmamış

Bir ülke gerçeğini göstermiş.

Ülkemizde açıkça siyasetin futbol üzerinde eli var.

Fakat siyasete nasıl müdahale edeceksin dokunulmazlık var ?

------------

UEFA FIFA belki yasakladı bunu ama her ülkede siyasetin futbolun üzerinde etkisi vardır.

Futbol bir ülkeyi tanıtacak en iyi araçlardan biridir.

Bkz(Euro 2016)
Tabi canııım ülke gerçeğini göstermiş! Bir iddian varsa delil göstereceksin! Bol keseden sallamak kolay!

topalsolucan

Rektör
Reaksiyon puanı
555
Teşhis; tipik, "en kolay vatan savunuculuğu yapan adam modeli" sendromu.

way_be

Dekan
Reaksiyon puanı
12
göreceğiz futbolun üzerinde ki siyaseti fb düşmesse

rtgrlndr

Profesör
Reaksiyon puanı
4
ya arkadaşlar nedir bu her şeyi hükümete mal etme olayı ? Başınız ağrısa hükümetten bileceksiniz. Çok güzel bir söz vardır hem bu konuyu çok güzel özetliyor :

bir lafa bakarım laf mı diye bir söyleyene bakarım adam mı diye.

1907

Profesör
Reaksiyon puanı
2
Kardeşim FB nin küme düşme olayını ben zaten hükümete bağlamam yazının orasını dikkate almadım

Sadece devlet adamları ve takımların olduğu bölüme ülke ve dünya gerçeği dedim. O kadar saçma sapan yorum yapmayın...

Siyasetin futbola müdahalesini inkar edebilir misin ?

Taa Hitler'den başlıyor.

Euro 2016 örneğini de verdim.

Şike olayı hükümeti bağlamaz ben orada değilim.Sadece siyasetin etkisindeyim...

seckyn

Profesör
Reaksiyon puanı
18
Çok boş beleş bir yazıymış :glare: Bir yerlerden rant sağlamaya çalışıyor gibime geldi.

ahky

Profesör
Reaksiyon puanı
65
Doğruları söylemiş yani çoğunluk da bunları hissediyor belgesi olmasada, olmazda zaten , ama sanki yavaş yavaş değişiyor bu olaylar. İnşallah değişir herşey hakkettiği değeri bulur.

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,160
nedense bu adama bi soğudum bir daha da ısınamadım. erol köse fena bombalıyor bunu.

7.43

Dekan
Reaksiyon puanı
332
Yılmaz Özdil güzel yazar. Yazıları çoğu kişiyi rahatsız eder. Yine güzel yazmış.

Reaksiyon puanı
10,327
Allah şahittir ya bu adamı günahım kadar sevmem.
yazı yazdığı, havasını suyunu teneffüs ettiği, ekmeğini yediği milletine sürekli hakaretleriyle meşhur olmuş bir levantendir.
ne ki ilk kez yazdığı bir yazıda katıldığım noktalar vardır. hani derler ya duran bir saat bile günde iki kez doğruyu gösterir diye, o hesap.
yalnız başbakana olan kini, düşmanlığı gözünü kör etmişe benziyor. çünki, onun en güçlü olduğu bir dönemde mahallesinin takımı (kasımpaşa) ve memleketinin takımı (rize) küme düştüler!

Melih gökçek hakkında söylediklerine katılıyorum. siyasetin futbola olan etkisi konusundaki tezine de genel hatları itirabariyle katılmamak elde değil. arkadaşlar kızsa da bu ülkenin gerçeğidir bu maalesef. bilinen şey zaten, onun söylemine bile gerek yok.

birine olan karşıtlığımız gerçekleri görmememize mani olmamalı diye düşünüyorum.

canfb1907

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Bu adamın tarzı farklı gerçekleri yazıyor diye cephe alıyorlar...

blgram

Profesör
Reaksiyon puanı
18
Onu bunu bilmem de siyaset yapmak değil amacım ama ne kadar adam akıllı bir iktidara ihtiyacımız varsa bir onun kadar bir muhalefet olmalı . Yoksa böyle gitmez . Rakibin olmadığı yerde iktidar azar . Bu adamda muhalefet yalakası gibi bir şey . Baştakilerin artısını , eksisini herşeyini gösterecek adama gazeteci derim ben yoksa birilerine yaranmak için yazı yazarsa ben onları içten bulmam ister istemez . Ki neyazık ki medya öyle bölünüyorki bir yayın kuruluşu birisini yerlere göklere sığdıramazken diğeri alaşşağı etmeye çalışor çok saçma . Sen haberi verirsin yorumlamak bana kalır .

0nur

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Onu bunu bilmem de siyaset yapmak değil amacım ama ne kadar adam akıllı bir iktidara ihtiyacımız varsa bir onun kadar bir muhalefet olmalı . Yoksa böyle gitmez . Rakibin olmadığı yerde iktidar azar . Bu adamda muhalefet yalakası gibi bir şey . Baştakilerin artısını , eksisini herşeyini gösterecek adama gazeteci derim ben yoksa birilerine yaranmak için yazı yazarsa ben onları içten bulmam ister istemez . Ki neyazık ki medya öyle bölünüyorki bir yayın kuruluşu birisini yerlere göklere sığdıramazken diğeri alaşşağı etmeye çalışor çok saçma . Sen haberi verirsin yorumlamak bana kalır .

Köşe yazarının amacı salt haber vermek değil, gündemi yorumlamaktır. Ayrıca ortada eksiklikler varken, eleştirilecek işler mevcutken bir köşe yazarı bunların yerine doğru düzgün yapılan bir kaç işi yazıyorsa ben de ona gazeteci demem. Bu A iktidarı B iktidarı için değişmemeli her zaman böyle olmalı bence.

angel75

Dekan
Reaksiyon puanı
18
boş şeyler yazdığını söyleyen arkadaşlar doluları sizler söyleyinde öğrenelim.......

blgram

Profesör
Reaksiyon puanı
18
Köşe yazarının amacı salt haber vermek değil, gündemi yorumlamaktır. Ayrıca ortada eksiklikler varken, eleştirilecek işler mevcutken bir köşe yazarı bunların yerine doğru düzgün yapılan bir kaç işi yazıyorsa ben de ona gazeteci demem. Bu A iktidarı B iktidarı için değişmemeli her zaman böyle olmalı bence.

Tabii hiciv tarzında yazan gazeteciler de olabilir ama ben haberi verip halkın yorumuna bırakan kişilere haberci derim .
Yıkıcı değil yapıcı yorumlardan yanayım birde bu parti şunda hata yapıyor der şöyle yapsa iyi olur der gidip işi ideolojik şeylere dökmez .

mustang

Dekan
Reaksiyon puanı
34
Bir şeyide bilme,bir konu hakkındada yorum yapma be adam,bu tiplere göre bu ülkede hiç bir zaman iyi bir şey olmaz zaten.
Doğan medyasının maşası bu adam.

boikot

Asistan
Reaksiyon puanı
1
biriswide yazmış ilgi çekmeye çalışmış bu adamın binlerce takipçisi var en baba en kral yazardır boş konuluyo diyenler bir kendisine birde çevresine baksın başbakanım çok yaşa deseydi iktidarın gazetelerinden birinde yazsaydı çok dolu olurdu dimi

cheleby

Profesör
Reaksiyon puanı
227
Arkadaş artık fener battı yanında kim batarsa mantığı var.Hep bir üste çıkma olayı.