YGS-LYS Net Sihirbazı ile Üniversitelerin Net Ortalamalarını Öğrenme

Bu konuyu okuyanlar

snnakrs

Asistan
Katılım
18 Kasım 2015
Mesajlar
128
Reaksiyon puanı
3
Puanları
18
Üniversite adaylarının en çok merak ettikleri konulardan biri, hedefledikleri bölüme girebilmek için hangi testte kaç net yapmaları gerektiğidir.

YGS-LYS Net Sihirbazı ile bu sorular en güvenilir şekilde yanıt buluyor.

2015 ÖSYS'de Merkezi Yerleştirme ile öğrenci alan lisans - önlisans programlarına yerleşenlerin YGS/LYS testlerinde yaptıkları Net Ortalamalarıburada yer almaktadır. Bilgiler, ÖSYM verilerinin derlenerek işlenmesi sonucu oluşturulmuştur.

YGS - LYS NET SİHİRBAZI İÇİN TIKLAYIN

Net Sihirbazı'nın en önemli özelliği gerçek verilere dayanmasıdır. Ortalama net değerleri doğrudan 2015'te lisans/önlinans programlarına yerleşenlerin YGS/LYS'deki net sayıları kullanılarak belirlenmiştir. Bu çerçevede tahmini değil, gerçek değerlerdir.

Ortalama değerlerin kullanılmasındaki amaç, üniversite adaylarına hedef koyarken emniyet payı kalacak şekilde yol göstermektir.

Net ortalamaları hesaplanırken, lisans programlarında genel kontenjana yerleşenlerin, önlisans programlarında ise YGS puanı ile yerleşenlerin netleri dikkate alınmıştır (Okul birincilerinin ve Engelli/Tübitak ek puanlıların netleri dışında). (Kaynak : YÖK )
 

Son mesajlar

Üst