Yerli malı kullanımınız ?

Bu konuyu okuyanlar

uygar2580

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar malum geçen haftalarda yerli malı haftası günleri vardı. Siz evinizde günlük alışverişinizde tercih ettiğiniz markalar yerli mi ? yerli ise hangilerinden memnunsunuz ? Özellikle temizlik malzemeleri konusunda ciddi farkla israil menşeili ürünler ön planda. Türkiye son zamanlarda ekonomik olarak eli diğer ülkelere göre daha ferah, iş gücümüz arttı, haliyle yerli mallarında da çoğalma ve kalite olarak ta artma var. Ekonominin daha iyi olması için ithalatın azalması hepimizin faydasına olacaktır diye düşünüyorum. Bu açıdan da yerli üreticiyi hem desteklemeli hem de eleştirmeliyiz bence.

topalsolucan

Rektör
Reaksiyon puanı
555
Tekstilde gayet kaliteli üretim yaptığımızı düşünüyorum. şu an üzerimdeki kıyafetler "Koton pantolon, mavi jns gömlek, flo ayakkabı" hepsinde made in Turkey yazıyor ve hepsinden memnunun.

uygar2580

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Evet tekstil konusunda da yerlide kalite artımı var. LCW fransız köklü sanırım ama imalatı türkiyede yapıyor. Modelleri çok güzel ama dayanım konusunda problemleri var, çabuk yıpranıyorlar gibi geldi bana.

michuozawa

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
493
Evet tekstil konusunda da yerlide kalite artımı var. LCW fransız köklü sanırım ama imalatı türkiyede yapıyor. Modelleri çok güzel ama dayanım konusunda problemleri var, çabuk yıpranıyorlar gibi geldi bana.
sezonluk giy çöpe at LCW'nin olayı bu bence..

uygar2580

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Hadi bakalım yerli otomobil konusunda hareketlenme var. Geriye cep telefonu kalıyor :D

temren

Asistan
Reaksiyon puanı
3
temizlik malzemelerinde de yerli güzel mallar var
markalaşmada biraz sorun var
ya da israil markalarına karşı durmakta...

Ozgurky

Profesör
Reaksiyon puanı
14
Yerli mallar Türkçe isimler kullansalar da daha kolay ayırt edebilsek keşke.

cobra11

Profesör
Reaksiyon puanı
16
lcw konusunda haklısınız sezonlu giy at oluyor genelde ama bazı ürünleride çok kaliteli oluyor. 3 tane gömlek almıştım 2 senedir kullanırım. sıkıntısı yok. 3. seneyide rahat çıkarır bence. arada iyi ürünleride oluyor. genelleme yapmamak lazım şimdi :)

VincentVega

Profesör
Reaksiyon puanı
3
Tekstilde güzel ve kaliteli markalarımız var bence.
Mesela Mavi Jeans gayet kaliteli ve dayanıklı pantalonlar üretiyor.
Sadece koton ve LCW'yi hiçbir zaman sevemedim. Ne alırsam alayım sezonu zor çıkarıyor :)

mustang

Dekan
Reaksiyon puanı
34
Bence Tekstilde rakibimiz yok.Herzaman yerli de benim için tercih sebebi olmuştur.(Kot Pantolonda hep Mavi tercih etmişimdir)
Temizlikte ise yerli markalar teknoloji olarak biraz gerideler.

engerex

Dekan
Reaksiyon puanı
26
Yerli malı yurdun malı herkes onu kullanmalı.

[video=youtube;PR0qK38GjfE]http://www.youtube.com/watch?v=PR0qK38GjfE[/video]

goodolddays

Dekan
Reaksiyon puanı
202
Özellikle giyimde aldığım ürünün menşeine bakıyorum, Türkiye'de üretilmişse alıyorum.
Ama yükte nispeten daha hafif olup fiyatı yüksek olan ürünlerde(elektronik-otomobil) hala yüksek miktarda dışa bağımlılığımız var. Bunu en kısa zamanda ortadan kaldırmalıyız ki daha da büyüyüp gelişelim.

WebNick

Profesör
Reaksiyon puanı
12
keseme ve ihtiyacıma hangi ürün uygun geliyorsa onu alıyorum.

Jason Brody

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Giyim olarak De Facto alışveriş yapıyorum kaliteli bence ürünleri .

Son mesajlar