YEREL seçimlerde istanbul chp adayı Kılıçdaroğlu oldu.

Sizce Chp istanbul adayı Seçilirmi ?

• Evet

Kullanılan: 8 34.8%
  • Hayır

Kullanılan: 15 65.2%

• Kullanılan toplam oy
    23

Bu konuyu okuyanlar

TazzzY

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
275
YEREL seçimlerde CHP'nin İstanbul'dan kimi aday göstereceği büyük merak konusuydu. Sonuçta parti, art arda açıkladığı yolsuzluk dosyalarıyla ön plana çıkan Grup Başkanvekili Kemal Kılıçdaroğlu'nda karar kıldı.
CHP'nin, yerel seçimlerde kimi belediye başkan adayı göstereceği aylardır merak konusu olan İstanbul'da CHP Grup Başkanvekili Kemal Kılıçdaroğlu isminde karar kılındı.
İstanbul'da yapılan ankette 1. sırayı alan Kılıçdaroğlu, son dönemlerde açıkladığı yolsuzluk dosyalarıyla öne çıkmıştı. CHP Merkez Yönetim Kurulu (MYK) son günlerde sürekli aday belirleme toplantıları yaptı. Önceki gün 20 ilin adayını daha belirleyerek isimlerin belirlendiği il sayısını 68'e çıkaran CHP MYK, dünkü toplantısında nihai kararı alarak Kılıçdaroğlu üzerinde uzlaştı. Resmi açıklamanın bugün gerçekleştirilecek PM toplantısı sonrasında yapılması bekleniyor.

Programını yarıda kesti
CHP adaylarının tanıtım toplantısı için dün Bilecik'te bulunan Kılıçdaroğlu, öğleden sonra Genel Merkez'den kendisine telefonla haber verilmesi üzerine programını keserek Ankara'ya doğru yola çıktı. DHA'nın haberine göre Kılıçdaroğlu yanında bulunanlara İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığını kastederek "Bana görev veriliyor" dedi. Kılıçdaroğlu daha sonra gazetecilerin konuyla ilgili sorusuna "İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için bana herhangi bir resmi bir şey gelmedi. Sadece Ankara’ya çağırıldım. O programlarımı iptal ettim" demekle yetindi. Kılıçdaroğlu'nun aday olması için milletvekilleğinden ayrılması gerekmiyor.
AKP'lileri yerinden etti
Kılıçdaroğlu, son dönemde AKP'li Dengir Mir Mehmet Fırat ve Şaban Dişli'nin Genel Başkan Yardımcılıklarından ayrılmalarına yol açacak gelişmelerin fitilini ateşlemesiyle akıllarda yer etti. Fırat ile TBMM'de tarihi düello diye nitelenen tartışma programına çıkan Kılıçdaroğlu, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in doğal gaz sayıcı alımında usulsüzlük yaptığını da öne sürdü. Kılıçdaroğlu'nun bu açıklamalarının ardından Başkent Gaz A.Ş. vatandaşlara ödeme yaptı.

Uzun yıllar bürokrattı
Kılıçdaroğlu, 17 Aralık 1948'de Tunceli Nazimiye'de doğdu. Ankara İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi'ni bitiren Kılıçdaroğlu, Maliye Bakanlığı'nda Hesap Uzmanı, Gelirler Genel Müdürlüğü Daire Başkanı ve Genel Müdür Yardımcısı, Bağ-Kur Genel Müdürü, SSK Genel Müdürü olarak görev yaptı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Müsteşar Yardımcılığı görevini yürüten Kılıçdaroğlu, Hacettepe Üniversitesi'nde Öğretim Görevlisi olarak ders verdi. İş Bankası Yönetim Kurulu Üyeliği de yapan Kılıçdaroğlu’nun, değişik gazete ve dergilerde çok sayıda makalesinin yanı sıra üç kitabı da bulunuyor. Ekonomik Trend Dergisi tarafından verilen "Yılın Bürokratı" ödülünü alan Kılıçdaroğlu, orta Düzeyde Fransızca biliyor. Evli olan Kılıçdaroğlu’nun 3 çocuğu bulunuyor.

kaynak

spybot

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
629
Evet olabilir..:)

BaRY

Müdavim
Reaksiyon puanı
12
CHP İstanbulda aday olarak RTE yi koysa bile kazanamaz, 6 oku gördümü istanbullu oy vermez.

Juggernaut

Müdavim
Reaksiyon puanı
41
Bilinmez artık seçilir mi seçilmez mi ama AKP alır gibi geliyor. Fakat belli mi olur bir bakarsın Kılıçdaroğlu İ.B.B.B. oluyor .

Juggernaut

Müdavim
Reaksiyon puanı
41
Evet olabilir... O kadar kişiyi istifaya zorladıktan sonra :D

antilove

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
kılıçdaroğlu nun sözde yoksuzlukları neden ortaya çıkardığı belli oldu
demek amaç ülke menfaatleri değil koltuk davası imiş

RosenRood65

Doçent
Reaksiyon puanı
0
yok bea nerde !!! Chp Seçilsin windows 98 kullancam :D

TazzzY

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
275
CHP İstanbulda aday olarak RTE yi koysa bile kazanamaz, 6 oku gördümü istanbullu oy vermez.

Biraz öle Artık millet 6 oku nerede görse resti basıyor çünkü yenilik adına hiç bişi yok gittikçe aynı çukura saplanıyor oklar.. :wheelchair: :wheelchair:

mustapha_84

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Chp'nin İstanbul'da oy alacağı yerler bellidir.Onun dışında kim aday olursa olsun farketmez.

winstoncash

Müdavim
Reaksiyon puanı
18
Bu adam başkan olursa İstanbul'u terkederim.Havasını solumam bu memleketin, kendimi zehirleyemem.