Yerel disklere paylasım verilmesi

Bu konuyu okuyanlar

fatihblog

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bilgisayarıma taktıgım flash bellekten oldugunu dusundugum bir sorun var ya da ben ole dusunuyorum

Bilgisayarım Yerel disk (C) ve (D) kendisi otomatik olarak paylasım veriyor.
paylasımı kapatıyorum.
Bilgisayarımı yenden baslatıyorum yine eski paylasıma donuyor.
Lütfen bir çözüm. :^)

fatihblog

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bu kadar kesin soyluyorsunuz
Ama paylasımdaki isimler PATRON1(D) PATRON2(C) bu isimleri silemiyorum.
Tekrar bir düzeltmeye deneyim. Umarım siz haklısınızdır. :I

MehmetMiri

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Windows XP kullanıyorsan
"Ağ bağlantılarım'a" sağ tuş özellikler seçeneğini tıkla açılan pencerede "yerel ağ bağlantısı" simgesini sağ tık özellikler seçeneğini seç yeni açılan pencerede "Microsoft Ağları için dosya ve yazıcı paylaşımını" tıkıla kaldır butonunu tıkla yeniden başlat düzelir...

Ama problemin normal değil sanırsam trojen olabilir bir tarat yardımcı programlarla kolay gelsin

Turab Garip

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
175
Bilgisayarına yeni türeyen bir virüs bulaştırmışsın. Flash disklerle yayılan bu firusun adı activexdebugger32.exe (Aklınca kendini Windows programı gibi göstermektedir.) Bunu temizlemek için bir Türk vatandaşı çok güzel bir araç yapmış, virüse özel, Drakula isimli bu temizleme programını tek tuşla çalıştırarak bu virüsün tüm zarar ve artıklarından kurtulabilirsiniz. "Virüsten kurtul" tuşuna basmadan önce ne kadar flash diskiniz varsa bilgisayarınıza takın, böylece onlar da temizlensin.

NecronomicoN

Müdavim
Reaksiyon puanı
12
way way, neler neler çıkmış, dhaa başıma gelmedi, bakalım ne zaman gelicek

fatihblog

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Degerli SDN okurları önerileriniz için tesekkur ederim hepsini uygulamaya sokacam sonucu sizinle payasacagım.
Hersey için tesekkurler. ;)

regedit

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
Elmacik dedi ki:
Bilgisayarına yeni türeyen bir virüs bulaştırmışsın. Flash disklerle yayılan bu firusun adı activexdebugger32.exe (Aklınca kendini Windows programı gibi göstermektedir.) Bunu temizlemek için bir Türk vatandaşı çok güzel bir araç yapmış, virüse özel, Drakula isimli bu temizleme programını tek tuşla çalıştırarak bu virüsün tüm zarar ve artıklarından kurtulabilirsiniz. "Virüsten kurtul" tuşuna basmadan önce ne kadar flash diskiniz varsa bilgisayarınıza takın, böylece onlar da temizlensin.

en kısa ve temiz yöntem bu, farklı şeyler ile uğraşmana gerenk yok ;)

hakan.daburda

Profesör
Reaksiyon puanı
7
"Ağ ayarları"nda "Gizli Otomatik Paylaşımları kaldır" var onunla dene,kapatamadığım diskleri bununla kapatmıştım(bahsettiğim programdır linki aşağıda)

Normal yöntemim bu

@echo off
net share c$ /d
net share d$ /d
net share f$ /d
net share g$ /d
net share h$ /d
net share e$ /d
net share admin$ /d
net share IPC$ /d

Not defterine yaz,uzantısını .bat a çevir,çalıştır(kırmızılar disk falan işte)

(Flash diskte olurmu bilmiyorum,flash diskin ne olduğunuda bilmiyorum) ama cevabın bu programdadır bence

Safe XP İndir:
http://cid-1ca1459d6f11230f.skydrive.live.com/self.aspx/Acı_Gerçek Paylaşılan Klasör/SafeXP.zip
Türkçeye çevirmek için sağ altındaki Bayrağımıza tıkla

fatihblog

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
regedit dedi ki:
Elmacik dedi ki:

en kısa ve temiz yöntem bu, farklı şeyler ile uğraşmana gerenk yok ;)

Aynen sonuç alınmıştır.
Hersey için tesekkur ederim ;)