Yenilenmiş galaxy s9 mu iphone 7 mi

Bu konuyu okuyanlar

biribiri00

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaslar merhaba. Telefon almayi düşünüyorum sizce hangisi daha mantıkli olur. Easycepten yenilenmiş iphone 7 mi yoksa destek bilisimden yenilenmis samsung galaxy s9 mu. Yoksa bu fiyata sıfır android telefon mu. Butcem 4600 ustune ekle derseniz imkansiz. Oyun oynamıyacam sosyal medya, kamera daha cok youtube. Sizce hangisini almam mantikli olur ve destek bilisim sizce sağlam bir sitemi ?

Son düzenleme:

hakanyargici

Alpine F1 Racing Team
Reaksiyon puanı
958
Ben yenilenmiş telefon fikrine sıcak bakmıyorum. iPhone 7 gibi telefonu ne kadar yenileyebilir ? Kâr etmesi için hangi kalitede parça kullanacağı meçhul.

Bütçenize alacağım android cihazdan çok fazla hayır beklemeden iOS tarafında parama gelen cihazı seçerdim.

biribiri00

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben yenilenmiş telefon fikrine sıcak bakmıyorum. iPhone 7 gibi telefonu ne kadar yenileyebilir ? Kâr etmesi için hangi kalitede parça kullanacağı meçhul.

Bütçenize alacağım android cihazdan çok fazla hayır beklemeden iOS tarafında parama gelen cihazı seçerdim.
yenilenmiş s9 ?

irsuya

beyond negative diff
Emektar
Reaksiyon puanı
2,945
S9 daha iyi ama yenilenmiş telefon önermiyorum, sarı siteden 2. el bakmalısınız.

irsuya

beyond negative diff
Emektar
Reaksiyon puanı
2,945
Sari siteden alırım ama nasıl guvenebilirim
Param Güvende ile alabilirsiniz, telefonu almadan önce elinizle tutun ve cihazın herhangi bir sorunu var mı diye test edin. Nasıl test edeceğim diye soruyorsanız da YouTube üzerindeki videolara göz atabilirsiniz.

James Howlett

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,239
Param Güvende ile alabilirsiniz, telefonu almadan önce elinizle tutun ve cihazın herhangi bir sorunu var mı diye test edin. Nasıl test edeceğim diye soruyorsanız da YouTube üzerindeki videolara göz atabilirsiniz.
Benim s21 fe de test özelliği var ayarlarda pil ve cihaz bakımında

biribiri00

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
2. El almam. Sadece yukarda belirtiğim gibi yenilenmis ip7 yada galaxy s9 hangisi alinir ve destek bilisim sağlam yermi

irsuya

beyond negative diff
Emektar
Reaksiyon puanı
2,945
2. El almam. Sadece yukarda belirtiğim gibi yenilenmis ip7 yada galaxy s9 hangisi alinir ve destek bilisim sağlam yermi
S9 tabii ki. Destek bilişim hakkında çok bilgim yok, inceledim ama tam anlamıyla bir şey söylemem.

DryChicken

Öğrenci
Reaksiyon puanı
22
S9 daha mantıklı bir seçim ama yenilenmiş telefon satan yerlerin mağazası varsa orada eline alıp inceleyip sorsan daha iyi mesela EasyCep gibi. Easycepten telefon almıştım tanıdık olduğu için hiçbir parçası değişmemiş bir ürün almıştım eğer öyle bir imkanın var ise tanıdık vs. daha iyi olur.

James Howlett

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,239
S9 daha mantıklı bir seçim ama yenilenmiş telefon satan yerlerin mağazası varsa orada eline alıp inceleyip sorsan daha iyi mesela EasyCep gibi. Easycepten telefon almıştım tanıdık olduğu için hiçbir parçası değişmemiş bir ürün almıştım eğer öyle bir imkanın var ise tanıdık vs. daha iyi olur.
Easy cep güvenilir mi peki

DryChicken

Öğrenci
Reaksiyon puanı
22
Easy cep güvenilir mi peki
Açıkçası carrefoursada easycep stant açmıştı oradaki tanıdık aracılığıyla inceleyip aldım. Telefonu birkaç ay sonra sevemedim iade süresini geçtiğim için easycepe geri sattım 70 tl altında bir fiyat çıkarttılar. Paramı hesabıma biraz geç yatırdılar bunun tedirginliği oldu sadece bu süreç hakkında foruma bir konu yazmayı düşünüyorum aslında.

Ayrıca telefonu satmadan önce bir telefoncuya sordum iphone xs maxi ne kadara alırsınız diye. Telefoncu, easycep yenilenmiş telefon sattığı için eğer sen telefonu apple servisinde pil değişimi vs. yaptırtmak istersen servis bunu kabul etmez dedi fakat bu konuda hala kesin bir sonuca ulaşamadım. Ulaşır ulaşmaz konu açmayı düşüniyorum tanıdığa soracağım.

biribiri00

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaslar mesela iphone 7 de whatsaptan goruntulu konusma sırasında goruntu kalitesi dusmuyor yani karşı güzel ce net veriyor goruntuyu. Acaba s9 da da boylemidir

irsuya

beyond negative diff
Emektar
Reaksiyon puanı
2,945
arkadaslar mesela iphone 7 de whatsaptan goruntulu konusma sırasında goruntu kalitesi dusmuyor yani karşı güzel ce net veriyor goruntuyu. Acaba s9 da da boylemidir
:D Hayır tabii ki görüntü düşmesi falan yok, bir tek Instagram hikayesi için geçerli onda da Instagram'ın kendisinden müzik koyunca biraz kalite düşüyor bu kadar.

hakanyargici

Alpine F1 Racing Team
Reaksiyon puanı
958
Niyetiniz alacağınız cihazı bir süre kullanıp yenisini almaksa iPhone, uzun vadeli ise Samsung almanız sizi daha mutlu edecektir.

iPhone cihazların 2. elde değer kazanırken Android değer kaybediyor ve uzun süre alıcı aramak durumunda kalıyorsunuz.
S9 donanım bakımından iPhone 7 pin ötesinde kalan cihaz. Bu neticede illa yenilenmiş cihazda giyiyorsanız eğer S9 almanız daha iyi olur.

biribiri00

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Niyetiniz alacağınız cihazı bir süre kullanıp yenisini almaksa iPhone, uzun vadeli ise Samsung almanız sizi daha mutlu edecektir.

iPhone cihazların 2. elde değer kazanırken Android değer kaybediyor ve uzun süre alıcı aramak durumunda kalıyorsunuz.
S9 donanım bakımından iPhone 7 pin ötesinde kalan cihaz. Bu neticede illa yenilenmiş cihazda giyiyorsanız eğer S9 almanız daha iyi olur.
Çok teşekkür ederim yorumunuz için
Mesaj otomatik birleştirildi:

Peki s9 ekranı kavisli olduğu icin sıkıntı çıkarırmı çünkü ekran biraz zaman ilerleyince sıkıntı cikarabiliyormus ne dersiniz

hakanyargici

Alpine F1 Racing Team
Reaksiyon puanı
958
Çok teşekkür ederim yorumunuz için

Peki s9 ekranı kavisli olduğu icin sıkıntı çıkarırmı çünkü ekran biraz zaman ilerleyince sıkıntı cikarabiliyormus ne dersiniz
Ne gibi sorunlar olduğunu tam anlayamadım. Zamanında Edge ekranlı Samsung cihaz alırken aklımdaki tek soru elim Edge ekrana çarpıp yanlış işlem yapacağım korkusu olmuştu. Diğer yandan zaten yenilenmiş cihaz aldığın için garantisi olacaktır. Bunlar dışında bir sorunu varsa aldığınız zaman kendini belli edecek diye düşünüyorum.

Cihazı kullanmadığımı belirterek hatalı yönlendirme yapmak istemem.

biribiri00

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ne gibi sorunlar olduğunu tam anlayamadım. Zamanında Edge ekranlı Samsung cihaz alırken aklımdaki tek soru elim Edge ekrana çarpıp yanlış işlem yapacağım korkusu olmuştu. Diğer yandan zaten yenilenmiş cihaz aldığın için garantisi olacaktır. Bunlar dışında bir sorunu varsa aldığınız zaman kendini belli edecek diye düşünüyorum.

Cihazı kullanmadığımı belirterek hatalı yönlendirme yapmak istemem.
Anladım. Peki edge ekrana eliniz çarpıyormuydu :)

DKN NZY

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,146
Tamir görmemiş bir 7 plus al kullan batarya taktır
4500 e aldık arkadaşa pil serviz yazanı
Birde pil taktırdı kullanıyo

biribiri00

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Tamir görmemiş bir 7 plus al kullan batarya taktır
4500 e aldık arkadaşa pil serviz yazanı
Birde pil taktırdı kullanıyo
2. El alırım ama güvenemiyorum

Yenilenmis S9 yerine yenilenmis iphone 7 alsam 4500 e cok mu mantiksiz olur

biribiri00

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
S9 un sanırım şoyle iyi bir yanida var internette orjinal samsung bataryalarının, şarj aletleri v.b seyler satiliyor ama iphonede orjinal sarj aleti resmi apple sitesinde var ama batarya bulamadim

Gerçekten kararsiz kaldım çünkü siz s9 daha mantıklı olur diyorsunuz bazilari ip7 daha ıyi olur diyor. Dediğim bi oyun oynamiyicam ve telefonu en az 3 sene kullnicam. Oyun oynamiyicam. Sosyal medya youtube kamera

Son düzenleme:

irsuya

beyond negative diff
Emektar
Reaksiyon puanı
2,945
Gerçekten kararsiz kaldım çünkü siz s9 daha mantıklı olur diyorsunuz bazilari ip7 daha ıyi olur diyor. Dediğim bi oyun oynamiyicam ve telefonu en az 3 sene kullnicam. Oyun oynamiyicam. Sosyal medya youtube kamera
iPhone 7'nin güncelleme desteği bitti, YouTube Whatsapp gibi uygulamaların desteğide 1-2 yıl içerisinde belki daha yakın bir sürede biter. S9 alırsanız 2-3 sene kullanırsınız sonra ROM atıp yine kullanırsınız. S9 alırsanız kullandıktan bir müddet sonra Rova batarya takın bence. Zaten S9, iPhone X'in rakibidir ve çoğu konuda daha iyidir.

Son düzenleme:

DKN NZY

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,146
2. El alırım ama güvenemiyorum

Yenilenmis S9 yerine yenilenmis iphone 7 alsam 4500 e cok mu mantiksiz olur
Yenilenmiş cihazlarda yan sanayi parçalarda kullanıyor tatmin etmez tamir görmemiş tercih edin

biribiri00

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
iPhone 7'nin güncelleme desteği bitti, YouTube Whatsapp gibi uygulamaların desteğide 1-2 yıl içerisinde belki daha yakın bir sürede biter. S9 alırsanız 2-3 sene kullanırsınız sonra ROM atıp yine kullanırsınız. S9 alırsanız kullandıktan bir müddet sonra Rova batarya takın bence. Zaten S9, iPhone X'in rakibidir ve çoğu konuda daha iyidir.
1- rova batarya deji bataryadan iyimi ?

2- s9 un orjinal samsung bataryası nette sanırım var bi sitede orjinal yazıyor sizce orjinal olurmu s9 batarya nette

3- yenilenmiş s7 yerine s9 alabilirim bu yazdıklarınizdan sonra ama kararsızım gerçekten. :)

-4 pil konusunda aralarinda cok fark varmi yani bataryalari ikiside orjinal olmaz deji yada rova olduğunu varsayalim. Bu arada s9 alırsam ekrani en yuksek kalitede kullanmayi dusunuyorum s9 un ekraninin cook iyi olmasi bataryayi çok olumsuz etkilermi

biribiri00

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaslar ozaman iphone 7 yerine samsung galaxy s9 almak cok daha iyi diyorsunuz. Baska baska ekleyeceginiz seyler varsa lütfen yazin

Applemania

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,461
Arkadaslar merhaba. Telefon almayi düşünüyorum sizce hangisi daha mantıkli olur. Easycepten yenilenmiş iphone 7 mi yoksa destek bilisimden yenilenmis samsung galaxy s9 mu. Yoksa bu fiyata sıfır android telefon mu. Butcem 4600 ustune ekle derseniz imkansiz. Oyun oynamıyacam sosyal medya, kamera daha cok youtube. Sizce hangisini almam mantikli olur ve destek bilisim sizce sağlam bir sitemi ?
İkisi arasında ikinci el temiz kullanılmış S9+Deji batarya almanı tavsiye ederim.Yenilenmiş cihaz almanı tavsiye etmem.Yan sanayi parçalarla tamir olunmuş bir cihaz kesinlikle alınmamalı.

Son mesajlar