Yeni Yasayla İnternette Sansür Kolaylaşıyor!

• Konuyu başlatan shiftdelete.net
  • Başlangıç tarihi
S

shiftdelete.net

SDN Okuru
Yeni Yasayla İnternette Sansür Kolaylaşıyor!

2014'ün yaz sonlarında kabul edilen ve daha sonra Anayasa Mahkemesi tarafından iptal edilen, internette sansürü kolaylaştıran yasalara benzer bir torba yasa, mecliste onaylandı.

İnternette sansürü artıracak olan bu torba yasa hakkındaki düşünceleriniz neler?

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,374
Neyimiz sansürsüz ki?

tahir40

Asistan
Reaksiyon puanı
19
Elime kılıcı alıp cesuryürek gibi "özgürlük!" diye bağırasım geldi.
Sırf birilerin uygun bulmadığı birşey nette yayılmasın diye, başbakan ya da bakanların keyfine göre tüm tğm ülkenin internetini kökten kesilebilecek?!
Yolda yürürken polis sizi hiçbir gerekçe sunmadan 24 saat(bir gösteri toplantı varsa 48 saat) içeri tıkabilecek, sonrasında niye beni içeri attınız diye hak arayamıyorsun, gerçi arasan ne olacak?
Halihazırda MIT binanızı basıp, tüm bilgisayar ve veriyi, cihazı arama hatta el koyma hakkına sahip. Hiçbir suçlama bulunmasına gerek olmaksızın.
Böyle gidersek yakında daha fazla özgürlük için Çin'e ya da Iran'a taşınmak zorunda kalabiliriz...

Vikings

Dekan
Reaksiyon puanı
91
Valla ben sansürlü sansürsüz anlamam hepsine girebiliyorum sıkıntı yok.

Hafiye

Profesör
Reaksiyon puanı
14
Bu karanlık zihniyet hüküm sürdüğü sürece, bu ülke daha çok engellere, yasaklara, adaletsizliklere, insan hakkı ihlallerine gebe..

Meridian

Dekan
Reaksiyon puanı
765
Konuşmak suç yazmak suç ne yapacak bu insanlar diyen yok.

Gün geçtikçe bu ülke için endişelerim artıyor.
Bir yanım "kaç kurtar kendini" diyor.Diğer bir yanım ise "bu güzel vatan bırakılmaz." diyor.

TheFame

Profesör
Reaksiyon puanı
2
Türkiye yine demokrasi ve şeffaflıkta zirveye(!) oynuyor :lol:

macindows

Asistan
Reaksiyon puanı
59
Benim anlamadığım konu internet sitesinin erişimi mi engellenecek yoksa herkesin internet erişiminimi kesebililecekler yani internet tümden mi kapatılabilecek ??? bir içerik için bütün interneti kapatmak gibi anlaşılıyor..??

engerex

Dekan
Reaksiyon puanı
26
Interneti dolayısı ile Türkiye'nin gelişimi ile ilgili bir şeyler beklerken bu sadece bu tür şeylerin sunulması düşündürücü.

honline

Profesör
Reaksiyon puanı
296
En büyük ve gizli yasak erişim ücretlerini bilerek pahalı yapmak, hadi ötekiler dns vs bi şekilde aşılıyor