Yeni yarışma - Ateist imana gelecek!

respector

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Sırtında Allah Dövmesi olan İnsan değil...
Sırtında Allah dövmesi olan BARMEN öldürüldü...
Öldürülmesini tasvip etmiyorum hatta bunun çok büyük bir günah olduğunu biliyorum ancak ortada Aleni bir tahrik vardı...

Unutmayın İngiliz holiganlar İstanbulda Paranın üzerindeki Atatürk ile dalga geçtikleri için öldürldü bu ülkede...

Mesele Allah ya da Atatürk değil mesele insanları tahrik etme...

Ayrıca biraz edep lutfen,

Herşey ters çevrilip anlatılmasın insanlara... İnsanları Oğuz Atak değil, TGRT tahrik etti. O adamı tanıyanlar ne kadar Allah sevdalısı olduğunu ve bu yüzden sırtına dövmesini yaptırdığını bilir.

Bilmeyenler için; tam 10 sene önce, aynı zamanda %5 ortağı olduğu Kuruçeşme She bar'da çalışırken barın polis tarafından medya ekipleri ile birlikte "basılması" esnasında kameramanların bayılarak çektiği ve TGRT'nin tüm gün boyunca haber bültenlerinin flash haberi olarak adeta hedef göstererek yayınladığı, ertesi gün bebek parkında yürürken asıl niyeti She bar'ı haraca bağlamak olan Sedat Peker'in adamları tarafından sırtında Allah dövmesi olduğu bahane edilerek kavga çıkartılıp midesine ve göğsüne sıkılan kurşunlarla ağır yaralanmış, She bar'ın diğer sahipleri ve 10 senelik arkadasları Tarık Koray ve Aycim Koray'ın kollarında hayata veda etmiş mutasavvuf bir abimizdir.

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
Ayrıca biraz edep lutfen,

Herşey ters çevrilip anlatılmasın insanlara... İnsanları Oğuz Atak değil, TGRT tahrik etti. O adamı tanıyanlar ne kadar Allah sevdalısı olduğunu ve bu yüzden sırtına dövmesini yaptırdığını bilir.

Bilmeyenler için; tam 10 sene önce, aynı zamanda %5 ortağı olduğu Kuruçeşme She bar'da çalışırken barın polis tarafından medya ekipleri ile birlikte "basılması" esnasında kameramanların bayılarak çektiği ve TGRT'nin tüm gün boyunca haber bültenlerinin flash haberi olarak adeta hedef göstererek yayınladığı, ertesi gün bebek parkında yürürken asıl niyeti She bar'ı haraca bağlamak olan Sedat Peker'in adamları tarafından sırtında Allah dövmesi olduğu bahane edilerek kavga çıkartılıp midesine ve göğsüne sıkılan kurşunlarla ağır yaralanmış, She bar'ın diğer sahipleri ve 10 senelik arkadasları Tarık Koray ve Aycim Koray'ın kollarında hayata veda etmiş mutasavvuf bir abimizdir.

bu yazdıklarınla kendinle çelişiyorsun...
o zaman din yüzünden değil başka hesaplar üzerine öldürülmüş...
Bunu bildiğin halde peki neden Allah dövmesi vardı diye öldürüldü diyorsun?

Karar ver Allah yadığı için mi öldürüldü?
Yoksa bir mafya çekişmesi yüzünden mi?

respector

Asistan
Reaksiyon puanı
2
bu yazdıklarınla kendinle çelişiyorsun...
o zaman din yüzünden değil başka hesaplar üzerine öldürülmüş...
Bunu bildiğin halde peki neden Allah dövmesi vardı diye öldürüldü diyorsun?

Karar ver Allah yadığı için mi öldürüldü?
Yoksa bir mafya çekişmesi yüzünden mi?

Niye çelişeyim kendimle...? Güzelce yazmışım. Din kılıfına sokulup da katledilen binlercesinden biridir bu ülkede. Hedef gösterildi ve bu bahane edilerek öldürüldü ve sokaktaki insan hiç tanımadığı, o dövmeyi niye yaptırdığını bilmediği bir insan için "oh olsun!" dedi. Günahları boynuna... Sırtında Allah dövmesi var diye cenaze namazını imam kılmadı. Sonra bu "has" müslümanlar, sadece kendilerinin izin verdiği bir müslümanlığı yaşamaya devam ettiler.

Oğuz müslüman olamazdı çünkü barmendi (sen de aynen bu şekilde yazarak kendini belli ettin.) Bir de sırtına dövmeyi yaptırınca fetvası verilmiş oldu.

İnsan bazen kusuyor bu kalleşliklere :hammer:

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
illa tartışmaya çekmeyin kardeşim Dövmenin hükmü bellidir...
Allah ismi öyle basit bir isim değildir...
Müslümanlar Allah yazdığı için besmele yazdığı için kağıda bile hürmet gösterir yerden alır...
Abdestsiz Kur'an a dokunmaz...
ama birisi gelip dindeki hükmü çok belli olan Dövme olarak kullanır...
hadi kullandı bunu barmenlik yaparken teşhir eder...

Ben ne olursa olsun bir insanın öldürülmesine karşıyım ancak bu dövmeyi yaptıran da bir aziz değil!!! yüceltmeyi bırakın...

Bir de hep aynı yerden vuruyorsunuz peki benim o sözleri kullandığım mesaj içerisinde geçen paranın üzerindeki Atatürk resmiyle dalga geçtiği için öldürülen ingiliz holiganlardan niye bahsetmiyorsunuz? Çünkü orda din konu değil değil mi?

Bir insan bir insanı para için öldürürse anlayışla karşılıyorunuz...
küfür etti diye öldürünce normal karşılıyorsunuz kapkaççı adam öldürünce normal oluyor ancak bir dengesiz birini din adına öldürünce ayağa kalkıyorsunuz?

Onu öldüren kişi din adına yaptığını iddia etse de bu dini İSLAM ı bağlamaz... o adam üzerinden İslam a saldırmayı kesin...

Din adına bir şeyler yaptım diyen herkesten Dİni sorumlu tutarsak çok işimiz var...

Mai Nai

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
157
Şeytanlar şimdi zevkten 4köşeDir!!!
Böyle bir yarışma birçok kesimden çok tepki çeker.O yüzden yapılırsada fazla uzun sürmez.Bizlerede bu mantıksızlık zincirinin her halkasını protesto etmek düşer.

mc92001

Doçent
Reaksiyon puanı
16
birileri ortalığı karıştırmaya çalışıyor ama sdn sakinleri konuyu bırakmış dövme tartışması yapıyorlar.

croft

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Ateist ile Satanist'i karıştırmayın. Söylediğin söz Ateist'lere hakarettir.

Din, reyting için kullanılamayacak kadar kutsaldır.
ikisininde yolu yanlış
ayrıca barmen olayına gelmiş iş
barmen ne sebepten öldürürdü bilmiyoum ama allah dövmesini yaptırması çok saçmaydı hak etti demiyorum ama yaptığı iş çok saçmaydı
barmenlik yapıyosun içki dağıtıyosun sonra o vücutla tuvalete falan giriyosun yakışıyomu olurmu hiç
herseyi bukadar basite indirgemek doğrumu
ayrıca o iştede birilerinin oyunu olduğu çok açıktı
din siyasete alet ediliyo diye bağıranlar şimdide çıksınlar din reyting malzemesi olmaz diye çıksınlar ortya ama yok çıkmazlar onların istedikleride bu zaten dimi
sapıtmış bi tolum ve bana göre ahir zamana doğmuşuz :hammer:

kaptan31

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bu tartısmalar yarısmanın ne kadar tehlikeli olduğunu göstermiş oldu baksanıza daha yarısma baslamadan bir avuc insan tartısmaya basladı birde dusunun TV de yayınlanıp 70 milyonun izlediğini...

firat.tuzer

Asistan
Reaksiyon puanı
0
bu tartısmalar yarısmanın ne kadar tehlikeli olduğunu göstermiş oldu baksanıza daha yarısma baslamadan bir avuc insan tartısmaya basladı birde dusunun TV de yayınlanıp 70 milyonun izlediğini...

kim izlerki kanal t yi. adını bile yeni duydum :p

croft

Doçent
Reaksiyon puanı
0
kanal t ve 70 milyon
tam bi tezat :D
:dil::dil:
ama şunu diyebiliriz net aleminde hızlıca yayılan bi isim illaki merak edenler olucak ve diğer tv kanallarında özellikle çok izlenen tv kanlallarında bahsedilicek ozamanda duymayan kalmıcak tabiki
ama sanırm buna bi el atan olucak bence çıkmıcak yayınlanmıcak

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
Ali Bardakoğlu'ndan sert çıkış"Dinler Yarışıyor programı şaklabanlık ve soytarılıktır"

25.06.2009 19:00
alibardakogluk.jpg
Regaib Kandili dolayısıyla Balçiçek Pamir’le Söz Sende programının konuğu olan Diyanet İşleri Başkanı Ali Bardakoğlu, bir televizyon kanalında yayına başlayacağı söylenen “Dinler Yarışıyor” programı hakkında zehir zemberek açıklamalarda bulundu: “Bu çok büyük ve vahim bir hata, bir şaklabanlık ve soytarılıktır. Reyting uğruna yapılmadık şey kalmadı. Artık hiç olmazsa dini rahat bıraksınlar. Din adamlarını ortaoyuncuları gibi kullanmak en hafif tabiriyle büyük bir saygısızlıktır. Benim ülkemde böyle bir girişimde bulunulduğuna inanmakta zorlanıyorum. Bizim bünyemizdeki hiçbir din adamının buna katılmasına izin vermeyiz.”

TazzzY

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
275
Çok saçma bi yarışma dinler yarışırmı yahu Allah ıslah etsin daha neleri görücez

ATmaCA53

Profesör
Reaksiyon puanı
35
Ali Bardakoğlu'ndan sert çıkış"Dinler Yarışıyor programı şaklabanlık ve soytarılıktır"

alibardakogluk.jpg
Regaib Kandili dolayısıyla Balçiçek Pamir’le Söz Sende programının konuğu olan Diyanet İşleri Başkanı Ali Bardakoğlu, bir televizyon kanalında yayına başlayacağı söylenen “Dinler Yarışıyor” programı hakkında zehir zemberek açıklamalarda bulundu: “Bu çok büyük ve vahim bir hata, bir şaklabanlık ve soytarılıktır. Reyting uğruna yapılmadık şey kalmadı. Artık hiç olmazsa dini rahat bıraksınlar. Din adamlarını ortaoyuncuları gibi kullanmak en hafif tabiriyle büyük bir saygısızlıktır. Benim ülkemde böyle bir girişimde bulunulduğuna inanmakta zorlanıyorum. Bizim bünyemizdeki hiçbir din adamının buna katılmasına izin vermeyiz.”
hocam çok güzel söyledi

alkimake7

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
programın içeriğini ilk duyduğumda gülmekten ölmüştüm saçmalığı karşısında, daha tanıtım yazısının her cümlesinde ayrı bir tutarsızlık var..:rolleyes:

çok süper bir fikir bulduğunu sanıp onun hevesiyle oturup düşünmeden herkese anlatan birinin heyecanıyla yazılmış gibi duruyor yazı:wink:...ödül olarak budist rahiple nirvanaya ulaşmaktan nostradamus'a kadar bir sürü bomba var...sanki birileri çevirdikleri geyik muhabbetini alıp program yapmaya karar vermiş gibi:laugh:

ama arkasından yapılan yorumları okuyunca anladım ki bu program çok tartışma yaratır,şimdiden gündemde yerini almaya başlamış bile -ki bu, adı duyulmamış bir kanal için bulunmaz bir nimet...içimizden kaç kişi bu habere kadar kanal t'nin varlığından haberdardı ki..program yayınlanmasa bile görevini çoktan yerine getirdi ve halk arasında farkındalık yarattı..üstelik bunun için milyonlarca liralık reklam gideri yapmaları da gerekmedi.kanal t'yi tebrik etmek lazım:thumbup:

kefal gibi herşeye atlayıp herşeyi ciddiye alan bir toplum olduğumuz sürece de böyle programlar yapılmaya devam edicek, o yüzden hepinize iyi tartışmalar...

yusufsan21

Dekan
Reaksiyon puanı
35

alibardakogluk.jpg

Haklı. Bence de soytarılıktan başka bir şey değil.

bovocox

Asistan
Reaksiyon puanı
0
reyting için bu kadar da olmaz.Televizyona çıkan imam yada rahiplerin yeterli bilgisi olabilieceğini sanmıyorum.Çünkü hiçbir tv kurumu gerçekleri bildirmek istemez

xarax

Asistan
Reaksiyon puanı
0
böyle birşey olursa imamı tahmin edebiliyorum Beyaz Hoca(?)
dünyanın çivisi çıkmış daha neler görecez.

utkuozan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sırtında Allah Dövmesi olan İnsan değil...
Sırtında Allah dövmesi olan BARMEN öldürüldü...
Öldürülmesini tasvip etmiyorum hatta bunun çok büyük bir günah olduğunu biliyorum ancak ortada Aleni bir tahrik vardı...

Unutmayın İngiliz holiganlar İstanbulda Paranın üzerindeki Atatürk ile dalga geçtikleri için öldürldü bu ülkede...

Mesele Allah ya da Atatürk değil mesele insanları tahrik etme...

Hani bir fıkra vardır. Gaz çıkarma ile abdestin bozulması arasında. Aklıma nedense o geldi. Bir takım Müslümanlarda nasıl bir iman, nasıl bir insan sevgisi, nasıl bir yaradana saygı varsa hemen tahrik oluveriyorlar.

Adamın sırtında dövme varmış ve bu da aleni tahrikmiş. Hadi alnına yazsa anlayacağım da adamın kıyafetleri altında kalan, sırtındaki dövme kimi neden tahrik ediyor? Bunun yanında adam imansız da olsa dinsiz de olsa, peygambere bile dine davetten fazlası hak görülmemişken kim ki bunlar bir de cezalandırma yoluna gidiyor?

Tanrı sevgisi bilgi ile bilinç eksikliği ve haddini bilmezlikle birleşince böyle sonuçlar çıkıyor işte ortaya...

cutterx

SDN Okuru
Reaksiyon puanı
1
Ben bu yarışmayı sakıncalı görüyorum...

Şimdi ateist oldukları bile meçhul kişiler toplanacak...

Orada bilgisi meçhul bazı kişiler İmam adı altında çıkacak...

Sonra bu ateistler bizim İmam lara öyle kafa karıştıracak sorular soracak ki o an TV izleyen onca normal vatndaşın bilhassa dünü konularda yetersiz gençlerimizin kafası karışacak...

Daha bitmedi kafası karışmakla kalmayacak...
Bu esnada Çok bilgili Her şeye çok mantıklı cevap veren Papaz efendiler de orada olacak... Onlar o ateistlere öyle cevaplar verecek ki bizim bu kafası karışık genç de o anda TV deki ateist ile birlikte Hristiyanlığı seçecek...

Bu nasıl bir oyundur bu ülkenin üzerinde oynanmaya çalışılan...
Bu resmen misyonerlik faaliyetidir...
Bu yarışma ekrana gelmeden iptal edilmelidir... Arkasındaki kişilerin de niyerleri ve bağlantıları sorgulanmalıdır....

Söylemek istediklerimi gayet net bir şekilde yazmış.+99999 kere hak veriyorum.İyi ki 2 senedir tv seyretmiyorum:glare:

Beynimi ele geçirmelrine ve ahlakımı bozmalarına izin vermiyorum.

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
Hani bir fıkra vardır. Gaz çıkarma ile abdestin bozulması arasında. Aklıma nedense o geldi. Bir takım Müslümanlarda nasıl bir iman, nasıl bir insan sevgisi, nasıl bir yaradana saygı varsa hemen tahrik oluveriyorlar.

Adamın sırtında dövme varmış ve bu da aleni tahrikmiş. Hadi alnına yazsa anlayacağım da adamın kıyafetleri altında kalan, sırtındaki dövme kimi neden tahrik ediyor? Bunun yanında adam imansız da olsa dinsiz de olsa, peygambere bile dine davetten fazlası hak görülmemişken kim ki bunlar bir de cezalandırma yoluna gidiyor?

Tanrı sevgisi bilgi ile bilinç eksikliği ve haddini bilmezlikle birleşince böyle sonuçlar çıkıyor işte ortaya...

adamın kıyafetleri altında kalan sırtındaki dövme ha?

Bu resimde çok belli adamın sırtında kıyafetlerin altında kalan dövme...

01ola.jpg

-------------

Ve şunu artık KESİN...

Elli kere mi buraya yazmama gerekiyor...

Bir takım kimseler TAHRİK olmuş olabilir...

BU İslamiyeti Müslümanları bağlamaz...
-------------

Siz de ki bu Müslümanlara saldırma tutkusu nedir anlamıyorum...

Karedşim her Müslüman ın yaptığı hareketten dolayı İslamiyeti ve diğer Müslümanları sorgulama anlayışını ben sadece Müslümanları tanımayan tanımadıkları için Müslümanların hepsini Arap kıyafetli Terörist sanan ABD li ve Avruplılarda olduğunu sanıyordum....
Yanılıyormuşum...

Müslüman bir ülkede yaşayan bazıları söyledikleri sözlerin ne anlama geldiğini bilmeden Hala Müslümanlar Şöyle Müslümanlar böyle... :cursing:
------------

Bir adamı öldüren din adına öldürmüş olabilir.. Ama bunu din emretmiyor aksine yasaklıyor...

Ama CAHİL bir takım kimseler din konusunda bu ülkede yıllarca CAHİL bırakıldıkları için bu dini sağda solda öğreniyorlar... O sağda solda o İslamiyet ne kadar doğru öğretiliyor???
Siz bunu sorgulayın....

Bu ülkede Dini en güzel en doğru şekilde Devlet öğretecekken... Devletin bunu öğretme kurumu olan İmam Hatip Okulları ise önlerine bin bir türlü set çekilerek öğrenci alamaz hale getirilmiştir...
Oradan çıkan öğrenci sadece İmam olabilmektedir...

Peki size soruyorum bu güne kadar kaçnız gidip de İmamdan ders dinlediniz? Haftada bir Cuma Namazına git Orman haftası ile ilgili bir hutbe dinle o kadar....
----------

Bu gün RESMİ yollarla bu halka gerçek İslamiyet anlatılmazsa dahaböyle çok olay yaşanır... Çok kişi din adına cinayet işler.... Bunun sorumluluğunu sakın ama sakın İslamiyet e atmayın...
Müslümanlar cahil... Müslümanlar saldırgan... Müslümanlar çabuk tahrik oluyor demeyin.... Siz o müslümnlara sadece adınının Müslüman olduğu dışında ne öğrettiniz?
Eğer onlar bilselerdiki din onların yaptığı bu şeyi en sert şekilde yasaklamış... Yaparlar mıydı?
Dini kahvehanede daha az dindar olanları ya da başka dinden olanları öldürmek yok etmek olarak öğreniyor gençler...
Hrant Dink öyle öldürülmedi mi?
Malatya da msiyonerler öyle öldürülmedi mi?
Trabzonda Rahip Santaro öyle öldürülmedi mi?
Hep Müslümanım diyen ama daha doğru dürüst abdest almayı bile bilmeyen cahil kimseler tarafındna öldürülmedi mi?

Siz bunlar neden böyle cahil kaldı diye sorgulamak yerine Müslümanlar cahil Müslmnlar hemen Tahrik oluyor kolaylığına kaçıyorsunuz...
-------------

Ben o mesajımda bir durum tespiti yapmışım... Birileri bu görüntüden tahrik oldu öldürdüler demişim...

Ben bunun doğru oldunu savunulur bir şe olduğunu söylememişim...
Anlayın artık...
-------------

Sizin anlayış tarzınıza uygun tartışma yaratacak bir cümle daha söyleyeyim...

Bu gün dağda bir çok Terörist Devletin doğu bölgelerde yaptığı bir çok yanlış hareket yüzünden ordadır...
Devlet bir şekilde bu insnaları tahrik etmiş dağa çıkmalarına sebep olmuştur....

Şimdi ben bunu söyledim diye siz beni Terörizmi desteklediğimi de iddia edersiniz... :mad:

Halbuki ben durum tespiti yapıyorum...