Yeni yarışma - Ateist imana gelecek!

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
529
İmam, rahip, papaz ve haham 10 ateisti ikna edecek. Ateisti ikna eden din adamı, dinine uygun kutsal toprakları ziyaret edecek. İşte görülmemiş program projesi:

Seyhan Soylu’nun Medya Grup Başkanlığı yaptığı Kanal t’de ‘Tövbekar' adlı bir yarışma programı başlayacak. Farklı dinlerden din adamlarının, 10 ateisti ikna etmeye çalışacağı yarışmanın büyük ödülü 'Tanrı inancı' bu dünyadaki ödülü ise 'kutsal toprakları ve mekanları' ziyaret.

Program Seyhan Soylu'nun önderliğinde, Ayşe Önal'ın yapımcılığında ve Gülgün Feyman'ın moderatörlüğünde hazırlanacak.

Bugün duyurusu yapılan programla ilgili, ‘Huzura bu yarışma ile kavuşacaksınız. Dünyanın en büyük ödülünü veriyoruz, size Tanrı inancını hediye ediyoruz. Topraktan geldik toprağa gidiyoruz, daha neyin kavgasını veriyoruz?’ ifadeleri kullanıldı.

ATEİST İMANA GELECEK

Programın yapımcılığını Ayşe Önal’ın yapacağı belirtilirken, Gülgün Feyman’ın moderatörlüğünde gereçekleşecek yarışmanın amacı şöyle açıklandı, “İkna kabiliyeti yüksek bir haham, bir papaz, bir Budist rahip ve tabi ki bir imam görev başında! İşleri zor, amaçları kutsal� Bu zorlu yarışmada 10 ateistten bir imana geliyor!”

Yarışmanın kutupları birleştirici olduğu belirtilirken şu ifadeler kullanıldı. “Nostradamus dahil bütün kahinlerin iddiasını yalanlıyoruz, ‘dinler savaşı çıkacak’ dediler ama biz herkes ‘inanacak’ diyoruz”

Yarışmanın büyük ödülü ise ‘Tanrıya ulaşmak’ olarak belirtildi.

Programla ilgili tanıtım metninde yarışmacı olmak isteyenlere yönelik şöyle bir çağrı yapıldı, “İşte aradığınız platform; bir Haham, bir Papaz, bir Budist Rahip ve bir İmam size bugüne kadar ateistlere kimsenin inandıramadığı ‘Tanrının Varlığı’nı ispat edecek? ‘Beni kimse ikna edemez, ben onları ikna ederim’ diyorsanız mutlaka bu yarışmadaki yerinizi alın”

ÖDÜL: KUTSAL MEKANLAR

Yarışmaya katılanlar arasında yarışmacıyı ikna edecek din adamıyla birlikte verilecek ödüller ise formata uygun olarak belirlendi; “Tövbekâr olan yarışmacıyı ikna eden hahamla Kudüs’e hacca yolluyoruz. Tövbekâr olan yarışmacıyı ikna eden papazla Vatikan’a ve de Meryem Ana’ya hacı olmaya yolluyoruz.

Tövbekâr olan yarışmacıyı ikna eden Budist rahiple Nirvana’ya ulaşmak için Tibet’e gönderiyoruz. Tövbekâr olan yarışmacıyı ikna eden imamla umre ve hacca gönderiyoruz.”

Kanal t Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Özdemir adıyla yapılan açıklamada bu bilgiler yer alırken uydudan yayın yapan kanalın Medya Grup Başkanlığı’nı ise Sisi lakaplı Seyhan Soylu yürütüyor.

Geçen hafta Sabah’a röportaj veren eski MİT'çi Mehmet Eymür, 28 Şubat aktörleri Ali Kalkancı, Müslüm Gündüz ve Fadime Şahin olaylarında adı gündeme gelen Seyhan Soylu'nun JİTEM elemanı olduğununu ima etmiş, Soylu da bu iddialara ‘Nereye çalıştığımı ifşa etmem’ diyerek cevap vermişti.

KAYNAK

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
Ben bu yarışmayı sakıncalı görüyorum...

Şimdi ateist oldukları bile meçhul kişiler toplanacak...

Orada bilgisi meçhul bazı kişiler İmam adı altında çıkacak...

Sonra bu ateistler bizim İmam lara öyle kafa karıştıracak sorular soracak ki o an TV izleyen onca normal vatndaşın bilhassa dünü konularda yetersiz gençlerimizin kafası karışacak...

Daha bitmedi kafası karışmakla kalmayacak...
Bu esnada Çok bilgili Her şeye çok mantıklı cevap veren Papaz efendiler de orada olacak... Onlar o ateistlere öyle cevaplar verecek ki bizim bu kafası karışık genç de o anda TV deki ateist ile birlikte Hristiyanlığı seçecek...

Bu nasıl bir oyundur bu ülkenin üzerinde oynanmaya çalışılan...
Bu resmen misyonerlik faaliyetidir...
Bu yarışma ekrana gelmeden iptal edilmelidir... Arkasındaki kişilerin de niyerleri ve bağlantıları sorgulanmalıdır....

xismailaydin

Profesör
Reaksiyon puanı
18
************ Dini de reyting aracı haline getirmeye başladılar.

zeroaxa

Profesör
Reaksiyon puanı
6
bu nasıl bişey ya iyi yada kötü birşey diyemiyorum devreler yandı iyimi

serpinti

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
yuh artık diyorum başkada bişy demiyorum
sisi denen karı sıyırmış olmalı bu ney böle
buna katılıcak imamlar olucakmı merak ediyorum
iyice oyuncak haline getirmeye çalışlıyolar dini

lan zaten ateist arayış içinde olan yarışmada ne işi var zaten inanmıyo inandrıcak birnide istemiyo
ya ateiist din adamlarından birini yoldan çıkarırsa ne olucak ozamda ateiste kedimi verilicek
çok şey yazıcamda aslında mod lar yokmu onlar işte önümde duruyo yoksa varya ben bunların taaaaaaaaaa...............................

HapS

Profesör
Reaksiyon puanı
63
kapitalizm öyle hayvan birşey ki sizin dininizi kutsalınızı alır size satar ve bunu alay ederek yapar ve bundan para kazanır

chemical

Asistan
Reaksiyon puanı
5
İmam, rahip, papaz ve haham...Burda kaybediyor.Sadece imam olmalıydı.Gerçek olan ve değiştirilmemiş olan din islam..Ama o zamanda dikkat çekmez heralde...Maksat reyting sonuçta..

yusufsan21

Dekan
Reaksiyon puanı
35
Raiting için her şeyi yapıyorlar o adamlar. Acaba o imam veya papaz onların belirlediği şeyler dışında bir şey söyleyebilir mi?

Mesele bir gecede hepsini imana getirse kabul ederler mi????

Çok saçma bence.

orcnd

Dekan
Reaksiyon puanı
255
eşşeğin kulağına su kaçırma yarışmasında birinci olur bu program

adoen

Doçent
Reaksiyon puanı
6
Ateistleri Dine çağırmak güzel birşey ama bunuı bir show haline hetirmek bence yanlış. Dinde gösteriz olmaz. ALLAH sonumuzu hayır etsin.

Yarışmanın kutupları birleştirici olduğu belirtilirken şu ifadeler kullanıldı. “Nostradamus dahil bütün kahinlerin iddiasını yalanlıyoruz, ‘dinler savaşı çıkacak’ dediler ama biz herkes ‘inanacak’ diyoruz”

Bu yorum da kesinlikle yanlış. Bizim inancımızda da dinler şavası var. İnsanlar iyice saçmaladılar malesef.

sansür

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Çok yanlış ve sakıncalı bir program bence bir ateisti asla kimse ikna edemez bir insanın düşüncesini değiştirmek bir televizyon programı ile olucak iş değil ayrıca

alkimake7

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
hadi programın saçmalığını falan geçtim de...

yok yok geçemicem saçmalığını :hammer:tanrı inancı armağan ediyoruz deyip de budist rahip çağırmak nedir yaa:4:

ayrıca imamla imana geleni hacca göndermeleri falan tamam da budizmi seçeni nirvana'ya ulaşması için tibet'e yolluyoruz kısmında da koptum resmen :laugh::lol::lol::laugh:

daha tanıtım yazısı beni bu kadar eğlendirdiyse programı izlemeye kalbim dayanmaz heralde...

bu program fikrini ortaya atanlar ne içtiyse ben de ondan istiyorum:thumbup:

korsan12

Doçent
Reaksiyon puanı
3
ben bişi demiyorum bi kere birisinin gerçekten inanması için bir sefer yetmeyebilir zannetmiyorum ki tv de calı olmasıda çok saçmalık orada bulunan kişi sadece sorduğu sorulara tatmin edici cevaplar alabilirki buda din değiştirmesi değil başka bişi insanın kalbine imanı ancak Rabbimiz yerleştirir. ateist dediğiniz kişiler sudan çıkmış balık değil bi kere onlar bir şeye bağlı kalmak istemiyorlar özgürlüğün köleleri diye biliyorum yanlış biliyorsam affola Allahın varlığını kesinlikle biliyorlar. hiç kimsekalbinden gelerek Allahı inkar edemez diye düşünüyorum

respector

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Sisi lakaplı Seyhan Soylu aklınca sansasyon yapmak için böyle bir şey uydurmuş ama hayata geçmeyeceği çok belli. Eğer böyle bir yarışma yapılırsa da mutlaka senaryo olur çünkü şu sakıncalı sonuçları kaldırabilecek kadar özgür bir ülkede yaşamıyoruz.

Ateist, Yahudi olur.
Ateist, Hristiyan olur.
Haham, Papaz ya da İmam Ateist olur.

Eğer yarışma yapılıp da başladığı gibi biterse de Ateist yarışmacı sokakta yürürken öldürülür. Bu ülkede sırtında "Allah" dövmesi olan insanlar öldürüldü hatırlarsanız...

Ama dediğim gibi Seyhan Soylu'nun kendinden bahsettirmek için uydurduğu bir balon bu!

cihanakova

Doçent
Reaksiyon puanı
3
birden çok inandırıcı olduğu için , pek inandırıcı olmuyor.

by_erdal21

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Yarışma adı altında ne bulacaklarını şaşırmış bunlar.Öyle herkesi Müslüman yapmaya çalışmak saçma bence.İpini koparan Müslümanım diyor zaten.1 Mayısta gördük Müslümanlığı.Mescitte namaz kılanlar polisin attığı göz yaşartıcıdan etkilenince suçlu göstericidir deyip az önce Allah için ibadet edenler 17-18 yaşında kızlara 10 kişi dalıp linç ediyorlardı.Namazda yüreğine huzur girmesi gerekirken içine şeytan girmiş zar.O linççiler Müslüman olmasaymış keşke.Irakta camide,pazarda Allahu ekber diye bomba patlatanlar aynı tipte insanlar.Ne olur ipini koparan herkes Müslüman olmasın.Ülkede Müslümanlık siyasi bir makyajdır zaten.Ya Allah Bismillah diyip insan linç edenleri biliyoruz zaten.O it sürüleri Müslüman olmayı versin.

ATmaCA53

Profesör
Reaksiyon puanı
35
benim öz ve akıllı imamım bu tür salak programlara çıkmaz, yok imamlar bu tür salak rograma çıkıyor ise ben onun imam olduğuna inanmıyoum belki sözde imam olabilir.

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
Bu ülkede sırtında "Allah" dövmesi olan insanlar öldürüldü hatırlarsanız...

Sırtında Allah Dövmesi olan İnsan değil...
Sırtında Allah dövmesi olan BARMEN öldürüldü...
Öldürülmesini tasvip etmiyorum hatta bunun çok büyük bir günah olduğunu biliyorum ancak ortada Aleni bir tahrik vardı...

Unutmayın İngiliz holiganlar İstanbulda Paranın üzerindeki Atatürk ile dalga geçtikleri için öldürldü bu ülkede...

Mesele Allah ya da Atatürk değil mesele insanları tahrik etme...

mc92001

Doçent
Reaksiyon puanı
16
arkadaşlar seyhan soylu ( namı diğer sisi) 28 şubat döneminde fadime şahin'i ortaköyde çalıştığı pavyondan alıp başörtüsüne sokan kişidir. Şimdi başka bir oyun tezgahlıyor. Dikkatli olalım oyuna gelmeyelim.

firat.tuzer

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Sırtında Allah Dövmesi olan İnsan değil...
Sırtında Allah dövmesi olan BARMEN öldürüldü...
Öldürülmesini tasvip etmiyorum hatta bunun çok büyük bir günah olduğunu biliyorum ancak ortada Aleni bir tahrik vardı...

siz dinciler ne kolay tahrik oluyosunuz öyle
ayrıca barmenler insan değil mi ne demek istiyorsun

ATmaCA53

Profesör
Reaksiyon puanı
35
arkadaşlar seyhan soylu ( namı diğer sisi) 28 şubat döneminde fadime şahin'i ortaköyde çalıştığı pavyondan alıp başörtüsüne sokan kişidir. Şimdi başka bir oyun tezgahlıyor. Dikkatli olalım oyuna gelmeyelim.
bide sahte şeyh ali kalkancıyıd çok iyi tanıybiliyoruz, daha düne kadar limon sata bu adam bir an birileri tarafından şeyh kılığına büründürüp sen islamı yanlış tanıtacaksın deniyor ama sonradan bu adamın ne olduğunu şimdi daha iyi anlıyabiliyoruz bencede bu tür tuzaklara düşmeyelim.

tmpuser

Profesör
Reaksiyon puanı
1
:hammer:

Ben bu kadar saçma bişey görmedim Resmen Cehalet akıyor 21. yüzyılın dünyasında

İnsanların iman etme gibi bi özgürlüğü olduğu gibi iman etmeme gibi bi özgürlüğüde vardır :hammer:

ve "din iman" Yarışmaya konu olacak kadar basit bişey ve bi oyuncak değildir

RTÜK NERDESİN

Yasakçı zihniyet olmamak lazım ama BU kadarıda fazla

Bu yarışmayı hangi akla hizmet için yapıyorlar (size mi kaldı milleti dindar yapmak)

hani İnsanlar özgürdü ibadet edip etmemekte inanıp inanmamakta Hani Laiklik böyle bişeydi

Sonrada denecekki Din Herşeye alet ediliyor

BU resmen Dini küçümsemek alay konusu yapmak Parayla özdeşleştirmek

Dini Yozlaştırmaktır

içini boşaltmaktır

:hammer:

Juggernaut

Profesör
Reaksiyon puanı
41
yuh artık diyorum başkada bişy demiyorum
sisi denen karı sıyırmış olmalı bu ney böle
buna katılıcak imamlar olucakmı merak ediyorum
iyice oyuncak haline getirmeye çalışlıyolar dini

lan zaten ateist arayış içinde olan yarışmada ne işi var zaten inanmıyo inandrıcak birnide istemiyo
ya ateiist din adamlarından birini yoldan çıkarırsa ne olucak ozamda ateiste kedimi verilicek
çok şey yazıcamda aslında mod lar yokmu onlar işte önümde duruyo yoksa varya ben bunların taaaaaaaaaa...............................

Ateist ile Satanist'i karıştırmayın. Söylediğin söz Ateist'lere hakarettir.

Din, reyting için kullanılamayacak kadar kutsaldır.

abhr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
seyhan soylu (SİSİ) 28 şubatın medya ayağıdır. Amacı buna uygun olmalı. Tehlikeli bir transformatör ::))) pardoooon. transseksüeldir zatı alileri