Yeni Windows'u USB bellek üzerinden kurmak

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

alacam

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Windows işletim sistemleri genellikle optik bir medya üzerinden kurulur. Vista'ya kadar tüm Windows sürümlerinin kurulum dosyalarının bir CD'ye sığdırmak mümkündü. Fakat NT 6.0 çekirdek yapısını temsil eden Windows Vista ile kurulum dosyası boyutu bir DVD'ye kadar yükseldi. Keza çoktandır Windows dışında da birçok işletim sistemi DVD imajları şeklinde sunuluyor.

Windows 7'nin halka açık beta sürecinin başlamasıyla birlikte herkes yeni işletim sistemiyle muhatap olma imkânı kazandı. Yeni işletim sistemiyle beraber anılan sistemler arasında netbook'lar da var. Hatta Microsoft bu cihazlara has bir Windows 7 sürümü çıkarmayı bile planlıyor.

İşte tam bu noktada ufak bir pürüz oluşuyor zira bazı netbook'lar optik sürücü olmadan geliyor. Peki, optik sürücü olmadan bu sistemlere nasıl Windows 7'yi kurup deneyebilirsiniz? İşte Shiftdelete.net'in alacam üyesi size tam bu konuda yardımcı olacak.

Bu yöntemi denemek için ille de netbook sahibi olmanıza gerek yok. Yanınızda DVD taşımayı sevmeyebilir ve gittiğiniz bir yerde işletim sistemi kurulumu yapmak için bir USB belleğe başvurmak isteyebilirsiniz. Ya da kendi PC'nize sıfırdan Windows kurulum yapmak için okuma hızları bir DVD sürücüye göre çok daha hızlı olan USB belleklerden faydalanabilirsiniz. Her halükarda USB bellekler size bir avantaj sağlayacaktır.

http://www.chip.com.tr/forum/Windows-u-USB-bellek-uzerinden-kurun_t87484.html

ertan2002

Asistan
Reaksiyon puanı
112
Selamlar, Maalesef bu konular insanlara yanlış anlatılıyor ve sonuç olarak yanlış biliniyor. Google da arama yaparsanız flash diske xp kurmak gibi bir çok konu var.Oysa hiçbir flashdiske bir işletim sistemi kuramazsınız. Yapacağınız iş sadece kişisel ayarları yüklemektir. Yani o bilgisayarda kurulu bir işletim sistemi yoksa flashdiskteki hiçbir işe yaramaz.. Biraz daha açayım bu konuyu

mesela bende xp yüklü ve flashdiskime de sözde o windows kurdum.kendime göre ayarlamalarımı yaptım ve bunlar flash diske kaydoldu.Bu ayarlar mesela başlat menüsünü yukarı aldım, rengibi yeşil yaptım v.s. v.s. Sonra bu flashdiskle başka bir arkadaşımın bilgisayarını açtım. Yaptığım ayarlar o bilgisayarda da aktif oldu.Çünkü flashdiskteki ayarlar geçerli (flashdiskten açtığım için)
ama bunun için arkadaşımın bilgisayarında windows yüklü olmak zorunda, aksi taktirde flashdiskteki ayarların hiçbir anlamı olmaz. Sonuç olarak flashdiskte sadece kişiselleştirilmiş windows ayarları vardır.İşletim sistemi olmayan bilgisayarlarda da böyle birşey çalışmaz

Umarım açıklayıcı olmuşumdur

nizam

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Selamlar, Maalesef bu konular insanlara yanlış anlatılıyor ve sonuç olarak yanlış biliniyor. Google da arama yaparsanız flash diske xp kurmak gibi bir çok konu var.Oysa hiçbir flashdiske bir işletim sistemi kuramazsınız.
zaten flashdiske sistem kurmuyor flashdiskten kurulum yapıyor :twisted:
ayrıca linux dağıtımlarının hemen tamamı flashdiske kurulur sabit diske kurulmuş gibi taktığın bilgisayarda da işletim sistemi olması gerekmez hatta sabit disk olması bile gerekmez

chimera

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
574
Konuları uygun bölüm ve kategori altında açmaya özen gösteriniz.

Ayrıca paylaştığınız konuların altında kaynak adresi belirtmeyi unutmayınız..

Konu işletim sistemleri bölümüne taşınmıştır.

ertan2002

Asistan
Reaksiyon puanı
112
zaten flashdiske sistem kurmuyor flashdiskten kurulum yapıyor :twisted:
ayrıca linux dağıtımlarının hemen tamamı flashdiske kurulur sabit diske kurulmuş gibi taktığın bilgisayarda da işletim sistemi olması gerekmez hatta sabit disk olması bile gerekmez

sanırm yanlış anlamışım o konuyu. ayrıca linuxlardan bahsetmedim.işletim sistemi olarak kastım windows.. linuxlardaki kurulum farklı, çalıştırılabilir cdler kendini ram e açıp ram üzerinden işletim sistemlerini çalışıtırıyorlar.. eğer veri kaydedilmeyecekse tabii ki hdd ye ihtiyaç yok.. o farklı bir olay..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...