Yeni Web Sitemi Eleştirin

Bu konuyu okuyanlar

ykilicaslan26

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Uzun bir süredir tek tük freelance web sitesi yapıyordum. Biraz daha profesyonel olarak bunu yapmak için sonunda kendime bir portfolyo sitesi hazırladım.
Sitemin adresi: kilicaslan.dev
Sizlere göre kötü gözüken şeyleri söyleyebilirseniz tasarımını iyileştirebilirim.

CapScroLL

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,682
Navbarın transparan olması bu tip görüntü problemler oluşturabiliyor;
Screenshot_3.jpg

Navbar için bg-light verip sticky/fixed olduktan sonra soft transition ile opacity verebilirsiniz.
Screenshot_4.jpg

Navbar URL'ler div id'ye gönderiyor fakat projeler için farklı bir sayfa verilmiş, bunun yerine projeleri de slider ile ekleyerek one page yapabilirsiniz, one page tasarımların portföy için daha uygun olacağını düşünüyorum.

ykilicaslan26

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1

Navbar için bg-light verip sticky/fixed olduktan sonra soft transition ile opacity verebilirsiniz.

Navbar URL'ler div id'ye gönderiyor fakat projeler için farklı bir sayfa verilmiş, bunun yerine projeleri de slider ile ekleyerek one page yapabilirsiniz, one page tasarımların portföy için daha uygun olacağını düşünüyorum.
Teşekkürler biraz önce css dosyasını purifycss ile küçültmüştüm bu ksımda sorun odlğu gözümden kaçmış.

Edit: Gerekli düzenlemeyi yaptım

Son düzenleme:

Rootsyl

Müdavim
Reaksiyon puanı
514
Hizmetlerimiz e basınca birazcık fazla aşağı iniyor. Tasarımda ise yukarıda kalıyor ekran.
Birde gördüğüm kadarı ile hep aynı şablonu kullanıyorsunuz, birazcık çeşitlilik katılarbilir. Onun haricinde fena olmamış :)
Mesaj otomatik birleştirildi:

ykilicaslan26

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Hizmetlerimiz e basınca birazcık fazla aşağı iniyor. Tasarımda ise yukarıda kalıyor ekran.
Birde gördüğüm kadarı ile hep aynı şablonu kullanıyorsunuz, birazcık çeşitlilik katılarbilir. Onun haricinde fena olmamış :)

Yorumunuz için Teşekkürler

Biraz daha aşşağıya inmesinin sebepi gerekli sectinona giderken menünün yüksekliğinin ihmal etmem bunu düzeltiğim projeler oldu ama bunda düzeltmeye değer bişey olduğunu düşünmedim. Belki sadece hizmetler yazısını biraz aşşağıya indirebilirim.

Şablon derken theme anlamında mı dediniz tam analaymadım ama siteyi boostrap üzerine ben yazdım hazır bir tasarım üzerinden oluşturmadım. Bütün sayfa boyunca oldukça tuttarlı bir tasarım yapmışık galiba bunu duymak çok güzel.

Rootsyl

Müdavim
Reaksiyon puanı
514
Yorumunuz için Teşekkürler

Biraz daha aşşağıya inmesinin sebepi gerekli sectinona giderken menünün yüksekliğinin ihmal etmem bunu düzeltiğim projeler oldu ama bunda düzeltmeye değer bişey olduğunu düşünmedim. Belki sadece hizmetler yazısını biraz aşşağıya indirebilirim.

Şablon derken theme anlamında mı dediniz tam analaymadım ama siteyi boostrap üzerine ben yazdım hazır bir tasarım üzerinden oluşturmadım. Bütün sayfa boyunca oldukça tuttarlı bir tasarım yapmışık galiba bunu duymak çok güzel.
Diğer sitelerdede aynı stili kullanmışsınız onu dedim, şablon dediğim kendi yarattığınız şablon.

AlperShal

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,554
"Süreç" kısmı çok hızlı geçiyor. Ben alttaki "İlerle" tuşlarını kullanmayı tercih ederim ve ya herkesin okuma hızı farklı olduğundan bu geçme süresinin 2.5 katına çıkmasını isterdim. Başka bir sorun göremedim.

CapScroLL

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,682
Ekli dosyayı görüntüle 107939

Ekli dosyayı görüntüle 107940

Elinize sağlık, şimdi daha hoş durdu :)

Szayel

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,147
domaini hoş bulmadığım için girmiyorum bile.

Szayel

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,147
.com'u neden bırakır ki insan ? tld, gtld herşeyi salladım çöpe attım günümüzde son kullanıcıları göze aldığında en çok kullanılan com nettir. heleki jenerik birşey olursa daha hoş olur. xyz 'yide aynı şekilde eleştiririm şahsen.

markaya yaratan kıytırık kelime içeriği olduğunu düşündüğüm domain onedio.com
marka yaratan kıytırık uzaktıya sahip site sosyalmedya.co , yakala.co.
çok paran varsa da backorder, vs girip bilgi.net, gayet.net vari jenerik şeyler de hoş olur.

domain şahsen çok önemli bulduğum birşey.

şahsen aldığım ve alacak olduğum domainler sırasıyla .com - .net - .co'dur başkasına girmem bu saatten sonra.

site tasarlıyorum bende her aşamasıyla, ama sonunda .dev olması developer mi acaba diye düşündürse de son kullanıcı olarak beni itiyor. bilinçli kullanıcıların tamamını iter diye düşünüyorum.

Hatta hiç yapmadığım kadar html cssten başlayıp hatasız kodlanan siteden, sayfa içi follow, dışına nofollowundan h1 h2 etiketlerine detayına girdiğim site arama sonuçlarında yıkık. (com.tr)

.com'unu aldım hiçbir toolsa üye olmadım s*lak s*çma bir temayla herşey listelendi 3 günde.

mesela avukatlara ayrılan av.tr 'yide hoş bulmuyorum.

CapScroLL

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,682
.com'u neden bırakır ki insan ? tld, gtld herşeyi salladım çöpe attım günümüzde son kullanıcıları göze aldığında en çok kullanılan com nettir. heleki jenerik birşey olursa daha hoş olur. xyz 'yide aynı şekilde eleştiririm şahsen.

markaya yaratan kıytırık kelime içeriği olduğunu düşündüğüm domain onedio.com
marka yaratan kıytırık uzaktıya sahip site sosyalmedya.co , yakala.co.
çok paran varsa da backorder, vs girip bilgi.net, gayet.net vari jenerik şeyler de hoş olur.

domain şahsen çok önemli bulduğum birşey.

şahsen aldığım ve alacak olduğum domainler sırasıyla .com - .net - .co'dur başkasına girmem bu saatten sonra.

site tasarlıyorum bende her aşamasıyla, ama sonunda .dev olması developer mi acaba diye düşündürse de son kullanıcı olarak beni itiyor. bilinçli kullanıcıların tamamını iter diye düşünüyorum.

Hatta hiç yapmadığım kadar html cssten başlayıp hatasız kodlanan siteden, sayfa içi follow, dışına nofollowundan h1 h2 etiketlerine detayına girdiğim site arama sonuçlarında yıkık. (com.tr)

.com'unu aldım hiçbir toolsa üye olmadım s*lak s*çma bir temayla herşey listelendi 3 günde.

mesela avukatlara ayrılan av.tr 'yide hoş bulmuyorum.
Ben .xyz ile anahtar kelimelerimde .com sitelerin çoğuna fark attım, hatta fazlasıyla müşterim de oldu sanal posumu da aldım. İnsanlara güvenilir internetin .com'dan ibaret olmadığını öğretmek bize düşüyor, bir şeyler yapmak lazım ki alan adlarının kullanım alanlarını öğrensinler. Dev alan adı gayet güzel olmuş, siteye kurumsal bir karakter katmış fakat normal insanların gözünde .com olmadığı için güven problemi oluşturabilir demek istediğim şey ise son kullanıcılara artık bunları öğretebilmek.

willkommen

Asistan
Reaksiyon puanı
156
Arka fon bembeyaz gözümü aldı, farklı bir renk daha iyi olurdu.

Szayel

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,147
@CapScroLL yok kardeş :) sen dilediğin gibi xyzden projeler çıkarabilirsin. İçeriğinde çok boşta alan adı olsa bile com net haricine girişmem. Proje içinde girişmem domain ticareti içinde.

Şu hayatta en zor kırılan şey alışkanlık. Jenerik olanlar haricinde bu sınırın aşılacağını düşünmüyorum. Ben hem mutfakta hem de masada oturan müşteri olarak bu şekilde devam edeceğim. Var sen buyur son kullanıcıya anlatmaya devam et :)

CapScroLL

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,682
@CapScroLL yok kardeş :) sen dilediğin gibi xyzden projeler çıkarabilirsin. İçeriğinde çok boşta alan adı olsa bile com net haricine girişmem. Proje içinde girişmem domain ticareti içinde.

Şu hayatta en zor kırılan şey alışkanlık. Jenerik olanlar haricinde bu sınırın aşılacağını düşünmüyorum. Ben hem mutfakta hem de masada oturan müşteri olarak bu şekilde devam edeceğim. Var sen buyur son kullanıcıya anlatmaya devam et :)
Google bile çalışmalara başladı, zamanla bunun yavaş yavaş yerine oturduğunu göreceksiniz :)

ykilicaslan26

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
"Süreç" kısmı çok hızlı geçiyor. Ben alttaki "İlerle" tuşlarını kullanmayı tercih ederim ve ya herkesin okuma hızı farklı olduğundan bu geçme süresinin 2.5 katına çıkmasını isterdim. Başka bir sorun göremedim.
Süreyi 2 katına çıkardım bence oldukça yereli oldu çok da yavaş olmasını istemiyorum