Yardım Yeni Toplanan PC'de Ekrana Görüntü Gelmiyor

Bünyaminnnnn

Öğrenci
30 Ekim 2022
2
0
1
30
Arkadaşlar merhaba, geçen hafta yeni bir sistem aldım. Özellikleri:

i3 12100F
Gigabyte H610M H DDR4
G.Skill 2x8 GB 3200 MHZ DDR4
Hikvision 1 TB E200
Xigmatek 500W PSU.

2 ekran kartım var, PCI Express 2.0 ve 3.0
ATI Radeon HD 5570
Sapphire R9 270X.

Ekran kartlarım eski biliyorum ileride yenileyeceğim. Her ikisinde de X16 slotu desteklediği için sürüm fark etmeksizin açılacağını düşünüyorum.

Yaptığım aşamalar:
1: Bütün sistemi özenle topladım ekrana hiçbir şekilde görüntü gelmedi kabolarini kontrol ettim hepsi tam oturmuş sorunsuzdu.
2: Uzay montaj yaptım psw ve reset kablolarını takmadan manuel çalıştırdım sonuç yine aynı,
3: RAM'leri yerlerini değiştirdim olmadı yine, tek RAM takıp sonra yerlerini değiştirdim sonuç aynısı,
4: BIOS pilini söktüm bekledim taktım sonuç yine aynı,
5: Ekran kartını değiştirdim değişen yine bir şey yok. PSU güç kabolarini 24 ve 8 pin defalarca kontrol ettim sağlam oturduğuna eminim çünkü eski bir sistemden söktüm hepsini PSU ve ekran kartlarım daha önce çalışıyordu.
6: Monitörüm eski ve ekran kartından VGA çıkışından kullanıyorum bu bir etken olur mu bilmiyorum,
7: İslemcim 12100F olduğu için anakart üzerinden görüntü alamam büyük ihtimalle çünkü APU bir işlemci degil, o yüzden anakarttan görüntü almak için denemedim.

Daha önceki forum sitelerinde yapılan her şeyi denedim, yardımcı olursanız sevinirim. İyi çalışmalar.

Bünyaminnnnn

Öğrenci
30 Ekim 2022
2
0
1
30
PSU çalışıyordu hocam eski sistemin FX 8120 ondan söküp çalıştırdım aynı şekilde ekran kartlarıda sağlamdı.