yeni sistem kitlenip kalması

Yücel Ölmez

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
sa. Yeni sistemimde pc aniden kitleniyor bazen '' görüntü sürücüsü yanıt vermeyi kesti ve bu durumdan başarıyla kurtuldu'' hatası veriyor bazen hiç vermiyor donup kalıyor .Windows güncellemelerini yapayım düyorum güncellemeler inmiyor bide şöyle bazı aygıtlarsa ünlem işareti var sağ tık güncelle diyorum aygıt bulunamadı diyor. üvenli modda kullanınca sorun yok napmalıyım herşeyi denedim

CapScroLL

Profesör
Reaksiyon puanı
2,683
DDU yazılımı ile ekran kartı sürücüsünü kaldırıp tekrar kurmayı denediniz mi?

Nurdisina

Doçent
Cezalı
Reaksiyon puanı
558
sa. Yeni sistemimde pc aniden kitleniyor bazen '' görüntü sürücüsü yanıt vermeyi kesti ve bu durumdan başarıyla kurtuldu'' hatası veriyor bazen hiç vermiyor donup kalıyor .Windows güncellemelerini yapayım düyorum güncellemeler inmiyor bide şöyle bazı aygıtlarsa ünlem işareti var sağ tık güncelle diyorum aygıt bulunamadı diyor. üvenli modda kullanınca sorun yok napmalıyım herşeyi denedim
sorun en başından bei mi var update den falan sonra mı oldu?

Yücel Ölmez

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

CapScroLL

Profesör
Reaksiyon puanı
2,683
Donanımsal bir problem olabilir, Memtest ile RAM'leri test edin ardından OCCT tarzı bir yazılım aracılığıyla ekran kartınıza memtest yapın.

Yücel Ölmez

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Donanımsal bir problem olabilir, Memtest ile RAM'leri test edin ardından OCCT tarzı bir yazılım aracılığıyla ekran kartınıza memtest yapın.
donanımsal olsa güvenli modda da aynı sorunla karşılaşmazmıydım?

CapScroLL

Profesör
Reaksiyon puanı
2,683
donanımsal olsa güvenli modda da aynı sorunla karşılaşmazmıydım?
Grafik kartı yalnızca sürücü çalışırken GPU ve VRAM kullanır, sürücü çalışırken test yapmalısınız ki kartta donanımsal bir problem olup olmadığını öğrenelim. Eğer sorun sürücü kaynaklı olsaydı kaldırıp tekrar kurduğunuzda düzelirdi. Problem ya işletim sisteminden kaynaklanıyor ya da donanımsal bir problem, önce donanımsal problem olup olmadığından emin olalım ardından diğer yöntemleri deneriz.

Yücel Ölmez

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
tamam deneyeceğim tabi testleri yaparken pc donup kalmassa

Yücel Ölmez

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ne demek :) Umarım donanımsal problem değildir.
reis inanicaksın akşam eve gittiğimde kardeşim hep bilgisayar oynadığını hiç kapanmadığını söyledi geçtim bilgisayara baktım windows güncellenmiş ünlem işareti olan aygıtlar gitmiş akşam cs indirdim kapanma olmadı yani kendi kendine düzeldi pc :) :)

CapScroLL

Profesör
Reaksiyon puanı
2,683
reis inanicaksın akşam eve gittiğimde kardeşim hep bilgisayar oynadığını hiç kapanmadığını söyledi geçtim bilgisayara baktım windows güncellenmiş ünlem işareti olan aygıtlar gitmiş akşam cs indirdim kapanma olmadı yani kendi kendine düzeldi pc :) :)
Hayırlı olsun anlaşılan yazılımsal bir problem varmış düzeltilmiş, hatasız problemsiz güle güle kullanın İnşallah :)