Yeni ram aldım bilgisayarım bozuldu

LordPotato23

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Öncelikle merhaba,hyperx fury 8gb 2133 mhz ram kullanıyordum yetmediğini düşündüğüm için başka bir 8gb fury aldım ama 2400 mhz idi 2 ramide taktım birazcık oyun oynadıktan sonra 3 4 defa bip bip sesi gelmeye başladı ve drop girdi sistemime,birazcık araştırdıktan sonra anlamları olduğunu öğrendim bu bip seslerinin, yeni aldığım ram bozuk ya da uyumlu çalışmıyorlar galiba diyerekten yeni aldığım ram i çıkarttım fakat eski ramimi kullanırkende bip sesi gelmeye devam ediyor acaba ramlerimi slotlarına sokarken biraz hırpaladım ondan olabilir mi ?(biostan ramlerin çalışma hızını 2133 mhz ye aldım)

Yardımcı olabilecek varsa çook sevinirim.

Son düzenleyen moderatör:

aimnil

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
961
Öncelikle merhaba,hyperx fury 8gb 2133 mhz ram kullanıyordum yetmediğini düşündüğüm için başka bir 8gb fury aldım ama 2400 mhz idi 2 ramide taktım birazcık oyun oynadıktan sonra 3 4 defa bip bip sesi gelmeye başladı ve drop girdi sistemime,birazcık araştırdıktan sonra anlamları olduğunu öğrendim bu bip seslerinin, yeni aldığım ram bozuk ya da uyumlu çalışmıyorlar galiba diyerekten yeni aldığım ram i çıkarttım fakat eski ramimi kullanırkende bip sesi gelmeye devam ediyor acaba ramlerimi slotlarına sokarken biraz hırpaladım ondan olabilir mi ?(biostan ramlerin çalışma hızını 2133 mhz ye aldım)

Yardımcı olabilecek varsa çook sevinirim.
Anakartin marka modeli ne? İşlemci bi de?

Son düzenleyen moderatör:

drocco

Profesör
Reaksiyon puanı
991
Bilgisayarının özelliklerini marka model yaz foto at

LordPotato23

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İ5 6500, Asus b150m gaming pro,asus strix 470 8gb
Psu kcas 600w bronze,

Evin elektriginde sıkıntı da olabilir,anti surge kendisini korumaya alıyordu arada pc kapanıyordu.Ve ben antisurgeyi kapattim pc kapanmasin diye.Elektrik bir sekilde zarar vermis olabilir mi ?

LordPotato23

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
konu güncel arkadaşlar,arıza ile ilgili bir fikri olan var ise paylaşırsa çok memnun olurum.

dreameagles

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
İki raminizin Mhz'leri farklı anladığım kadarıyla. İkinciyi gidip 2400 mhz almışsınız. İlkiyle aynı model ve aynı mhz değerini almaya çalışın. Büyük ihtimalle uyum sorunu vardır.

LordPotato23

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İki raminizin Mhz'leri farklı anladığım kadarıyla. İkinciyi gidip 2400 mhz almışsınız. İlkiyle aynı model ve aynı mhz değerini almaya çalışın. Büyük ihtimalle uyum sorunu vardır.
Farkindayim bilerek öyle aldım ama biostan ayar yapildiginda ikisininde ayni mhzde calismasi gerekiyor ayrica mhz ile ilgili değil sorun,yeni ram i cikarttim eski ramde de sıkıntı var şu an bip bip ses geliyo sistemden.

dreameagles

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
Farkindayim bilerek öyle aldım ama biostan ayar yapildiginda ikisininde ayni mhzde calismasi gerekiyor ayrica mhz ile ilgili değil sorun,yeni ram i cikarttim eski ramde de sıkıntı var şu an bip bip ses geliyo sistemden.
Eskisini çıkarın yenisi takılı kalsın bakın aynı hatayı verecek mi bakın, yine aynı hata olursa yazar mısınız?

LordPotato23

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Eskisini çıkarın yenisi takılı kalsın bakın aynı hatayı verecek mi bakın, yine aynı hata olursa yazar mısınız?
Şu anlık 2 side takılı 16gb ram ile oyun oynuyorum sadece ilk pc yi açtığım zaman ilk 20.dkda bip sesi geldi 2 saattir bip sesi gelmiyo.Barıştı ramler arasında galiba ya da bilgisayarı ilk açtığım zaman ramlerle ilgili bir şey oluyor pcde.

İbrahim ilhan

Asistan
Reaksiyon puanı
59
Şu anlık 2 side takılı 16gb ram ile oyun oynuyorum sadece ilk pc yi açtığım zaman ilk 20.dkda bip sesi geldi 2 saattir bip sesi gelmiyo.Barıştı ramler arasında galiba ya da bilgisayarı ilk açtığım zaman ramlerle ilgili bir şey oluyor pcde.
Şuan öyle olabilir ama mesela csgoda 150 200 fps alırken (örnek veriyorum) 100 140 fps alırsın ram alırken sistemine bir bak özellikleri aynımı anakartın ddr4 ü dedtekliyormı MHz aynımı dikkat lazım parana yazık olur

554950

Dekan
Reaksiyon puanı
5,853
Aradaki mhz farkı o kadar etki edemez ama zaten 2133 mhz ile 2400 ramler arasında fiyat farkı yoktur herhalde ve çok nadir mavi ekran verebilir o kadar.