yeni psu alıcam?

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

rayIeigh

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
3
öncelikle merhabalar,7 yıldır kullandığım bilgisayarım dün itibariyle bozuldu,yani kasaya güç gitmiyordu ben de açtım kasanın içini psu'yu temizledim (belki tozdan filandır diye) ancak yine açılmadı,bende sorun kesinlikle psu da mı diye bilgisayarcıda sağlam bir psu'yla denettirdim kasayı,bu sefer açıldı,yani anlıyacağınız benim psu çöp olmuş daha(7 yıl iyi bile dayandı)şuan sınav arifesindeyim diyeyim,2021 yks'ye giricem,birçok konuyu dersi,videoyu bilgisayar üzerinden izliyorum, oyun amaçlı kullanmıyorum(şuanlık tabi,önce ki yıllar bilgisayarda ki çoğu zamanımı oyun oynayarak geçiriyodum ) bu yıl sınava gireceğimden sadece ders,video dinlemek için kullanacağımdan yeni bir psu almam şart ancak kafamda şöyle bir soru var kaliteli sağlamından şöyle550-600 watt 80 plus bir psu mu alsam yoksa çöp olan psu'm gibi 350 watt normalinden ucuz bir şey alıp önümüzde ki yıllarda daha kaliteli bir şeyi almayı mı beklesem(bunu sormamım amacı şu bu yıl bilgisayarla epeyce ders anlamında işim olucak (2021). ancak 2022 yılı yani hayırlısıyla üniye gittiğim zaman üniversite yurdunda kalmayı planlıyorum üniversite yurduna da masaüstü bilgisayarımı götüreceğimi düşünmüyorum(laptopla filan hallederim yani),belki 2023e doğru eve cıkarsam o zaman götürürüm, demek istediğim yaklaşık 2 yıl boyunca bilgisayarla pek de bir işim olmuyacak bu yüzden eski psu'm gibi ucuzundan 350-400w bir psu ile sistemi çalıştırıp bilgisayarı yenileyene kadar idare mi etsem (yaklaşık 2 yıl sonra tüm pc yi yenilemeyi düşünüyorum o yüzden böyle bir soru var kafamda). yoksa 550-600watt 80plus sertifikalı şöyle sağlamından bir psu alıp 2 yıl sonra da pc yi değiştirme aşamasında psu aşamasını bu şekilde pas geçip diğer parçalarımı yenilesem? biraz kafam karıştı bu 2 yol hakkında tıkanıp kaldım,yardımcı olursanız çok mutlu olurum,teşekkürler.

Falcao9

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
Eğer bütçen yetiyorsa Corsair vs650 veya vs550 alabilirsin ama ben çok anlamam

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...