yeni psu aldım ve pc açılmıyor

Bu konuyu okuyanlar

oktslmn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
selamlar arkadaşlar yeni bir psu aldım ve pc hiç bir şekilde açılmıyor aldığım psu test edip aldım çalışıyor durumda fakat pc ye takınca güç düğmesine bastığımda hiç bir şekilde çalışmıyor ama eski psu takınca pc çalışıyor şu an o şekilde kullanıyorum hatta ama aldığım psu sağlam ve çalışır durumda olmasına rağmen pc çalışmıyor lütfen yardımcı olun şimdiden teşekkürler

IDisaster

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,661
selamlar arkadaşlar yeni bir psu aldım ve pc hiç bir şekilde açılmıyor aldığım psu test edip aldım çalışıyor durumda fakat pc ye takınca güç düğmesine bastığımda hiç bir şekilde çalışmıyor ama eski psu takınca pc çalışıyor şu an o şekilde kullanıyorum hatta ama aldığım psu sağlam ve çalışır durumda olmasına rağmen pc çalışmıyor lütfen yardımcı olun şimdiden teşekkürler
Aynı bağlantıyı yaptığınıza emin misiniz ?

Sağlam olduğu kanısına nereden vardınız ?

Sağlamlığını test ettiğiniz yere giderek montaj yaptırın !

Sıfır mı 2. el mi psu ?

oktslmn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
psu 2. el sağlam olduğuna tam emin değilim aslında 20+4 girişine bi tel soktu arkadaş psu çalıştı ben de öyle görünce aldım çalışıyodu yani o şekilde ama pc ye takınca hiç bir şekilde bir fan bile kıpırdamıyor ve aynı bağlantıyı yaptığıma eminim

IDisaster

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,661
psu 2. el sağlam olduğuna tam emin değilim aslında 20+4 girişine bi tel soktu arkadaş psu çalıştı ben de öyle görünce aldım çalışıyodu yani o şekilde ama pc ye takınca hiç bir şekilde bir fan bile kıpırdamıyor ve aynı bağlantıyı yaptığıma eminim
Çocuğa kasan ile beraber gidip psu'nun çalışmadığını yada kendinin çalıştıramadığını belirt.

oktslmn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
maalesef kısa zaman içinde yapamam onu
psu modeli cooler master thunder 600w bu arada

IDisaster

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,661
maalesef kısa zaman içinde yapamam onu
psu modeli cooler master thunder 600w bu arada
Cooler Master sağlam bir markadır. Öyle dandik bir marka da değil. Fanların dahi çalışmadığını belirtiyor iseniz sorun psu'dadır bilginize.

oktslmn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
psu kısa devre yapılarak çalışıyor ama benim kasaya takınca çalışmıyor yine de ilginiz için teşekkür ederim

IDisaster

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,661
psu kısa devre yapılarak çalışıyor ama benim kasaya takınca çalışmıyor yine de ilginiz için teşekkür ederim
Öyle bir husus söz konusu değil. Gidip aldığınız çocuğa çalışmadığını belirtip hakkınızı savunun.

oktslmn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
çalışmadığını belirttim iade etmek istedim fakat çarşamba gününe kadar müsait değilmiş bu yüzden dolayı o süre zarfında halledebilirsem iadeye gerek kalmadan kullanmaya devam ederim diye düşünüyorum

IDisaster

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,661
çalışmadığını belirttim iade etmek istedim fakat çarşamba gününe kadar müsait değilmiş bu yüzden dolayı o süre zarfında halledebilirsem iadeye gerek kalmadan kullanmaya devam ederim diye düşünüyorum
O kişi iade geri almayacak ben diyorum çarşamba görürsünüz ;)

oktslmn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
kötü bir deneyim olacak desenize o zaman :)

oktslmn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
istanbuldayım ben maalesef

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Sadece 24pin ile PSU kontrolü olmaz. Belki CPU kablosunda sorun var nereden bileceksiniz sadece 24pin kontrolü yaparak. Buna ek olarak bazı PSU'lar yük altına girmediği sürece fan çalıştırmaz. O yüzden direkt oradan anlayamazsınız. Eğer sorun 24pinin diğer pinlerinde değilse CPU kablosu sorunlu olabilir.

oktslmn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
evet hiç bi fan çalışmadı işlemci fanı da dahil