Yeni Pc Aldım Nasıl ?

LordOfChaoS

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Orjinal battlefield 4 var multiplayer oynuyacam hangi ayarda oynuyabilirim birde oyun agır oyunlardan verim alabilirmiyim

YPRvRk.png

EKRAN KARTI : 2GB 128 BİT Nvidia GT 630

Lee Tai

Profesör
Reaksiyon puanı
2
Sistem iyi medium-high arası oynar sanırım. Ama marka casper işte :/

LordOfChaoS

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ben anlamadım casper düşmanlıgınızı ben eski pc çok kötü özellikleri ama 6 sene dayandı casper ana kartı yandı sattım bunu aldım

basbeLası

Dekan
Reaksiyon puanı
47
Hayırlı olsun. Güle güle kullanın.

işlemci iyi, Ram kapasitesi de.

Ekran kartı ise çöp.

En düşük ayarlar da (Low) kasa kasa oynarsınız.

basbeLası

Dekan
Reaksiyon puanı
47
128 bit ya oynatmazmı ki medium da ?

Ekran kartın da herşey veriyolu değil, Önemli olan ekran kartının GPU'su, rop sayısı, shader, bellek ve çekirdek hızlarıdır. GT630 ekran kartı ile en düşük çözünürlük de ve low ayarlar en fazla 20 FPS alır, 20 FPS de akıcı oynatmaz.

Tipik casper klasiği, işlemci iyi ekran kartı çöp.

neskalii

Profesör
Reaksiyon puanı
23
hayırlı olsun güle güle kullan :)

basbeLası

Dekan
Reaksiyon puanı
47
Forum da onlarca kez söyledim, GT630 almayın, Onun yerine HD6670-HD7730-HD7750-HD7770 kartlarını tercih edin diye.

http://forum.shiftdelete.net/ekran-karti/369734-ekran-karti-tavsiyesi.html

http://forum.shiftdelete.net/bilgisayar-kasalari/367515-yeni-kasa.html

Şimdi bu arkadaş yarın birgün ekran kartını değiştirmek istediğin de büyük ihtimalle PSU'su da yetmeyecek.

Single player de birkaç FPS fazla alarak oynarsınız.

Burada ki testler de 1680x1050 çözünürlük de oynanmış, Çözünürlük yükseldikçe FPS oranı düşer. Yani FULL HD 1920x1080 çözünürlüklü bir monitör de daha az FPS alırsınız. Oyunu akıcı oynayabilmeniz için sabit 30 FPS şart.

Low-1680.png

BF4-FR.png

Kaya26

Profesör
Reaksiyon puanı
550
Klasik casper kazıklaması... Sanırsam oyun bilgisayarı diye satmışlardır

sakarboy

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Alinmayin ama casper dan bi cacik okmaz

Çin de fason olarak kaliteden yoksun bir sekikde yapilan cok basit ve dogru duzgun ar-ge si olmayan donanimlardan ibaret. Dolayisiyla piyasada ucuz diye gidiyor isye... Keza vestel, arcelik, experde de durun ayni sekilde... Malesef..

Reaksiyon puanı
16,118
Alinmayin ama casper dan bi cacik okmaz

Çin de fason olarak kaliteden yoksun bir sekikde yapilan cok basit ve dogru duzgun ar-ge si olmayan donanimlardan ibaret. Dolayisiyla piyasada ucuz diye gidiyor isye... Keza vestel, arcelik, experde de durun ayni sekilde... Malesef..
vestel'i ayıralım onun potansiyeli daha yüksek ama bunlar ortak üretim yeri bulmuşlar galiba gasper bir ara clevo'ya yaptırıyormuş dandik olsun diyorlarmış clevo bunları bırakmış.

sakarboy

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Aynen clevo nun yaptigi tv7 tv8 modelleri saglamdi ama kar marji dusuktu o zamanlar sonra o kaliteyi biraktilar

kailan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Güle güle kullan bence de ekran kartı iyi değil ama tabi ki herkesin maddiyat durumuna gore alıyor iyi günlerde kullan

Ali TEMEL

Profesör
Reaksiyon puanı
92
Yorumlara bakılırsa adam aldığına alacağına pişman olacak, çöp möp demek yerine ekran kartı biraz düşük performanslı, almadan önce konu açıp haberdar etseydin diyerek nazik davranılsa karşıdaki kırılmamış olur.

Hayırlı uğurlu olsun.

DarkJoueur

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Dostum hayırlı olsun ama Casper pişmanlıktır senin sisteminden daha iyi bi sistem bende var ama boş işte.

Bilgisayar konusunda " Casper " almıyacaksın. ( Dell ve Lenova kullandıktan sonraki görüşüm. )
Telefon konusunda " Samsung " almıyacaksın. ( İphone kullandıkdan sonraki görüşüm. )

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Güle güle kullan bence de ekran kartı iyi değil ama tabi ki herkesin maddiyat durumuna gore alıyor iyi günlerde kullan
Maddiyat diyorsunda o bilgisayara verdiği parayla daha iyisini alırdı. Yani maddiyata göre birşey yok sadece bilgisiz yada daha önce kullanmadığı araştırmadığı için diğelim.

lqnd

Profesör
Reaksiyon puanı
4
Kimse de dememis ki neden hazir pc aldin toplamadin

falcon291

Profesör
Reaksiyon puanı
45
Yorumlara bakılırsa adam aldığına alacağına pişman olacak, çöp möp demek yerine ekran kartı biraz düşük performanslı, almadan önce konu açıp haberdar etseydin diyerek nazik davranılsa karşıdaki kırılmamış olur.

Hayırlı uğurlu olsun.
aliitemel şairin dediği gibi bizim memlekette g..e g.. derler.... :) Şu şeyi de anlamıyorum, bilgisayar alınmış bitmiş, bilgisayarımı nasıl buluyorsunuz... Biraz geç değil mi?

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Bende GTX 660 var. 1 seneye yakın oldu alalı, o zaman fiyat / performans olarak iyiydi, şu an olsa 770 alırdım. İşlemcin i5 olsun, ama farkı ile ekran kartını yükselt daha iyi....
Bunu da not olarak düşeyim.

Ama üzülüyorum, bilgisayarı hevesle alıp, buraya nasıl buldunuz diye sorunca, doğru dürüst cevap veremediğimize.... Keşke öncesinde buraya yazsaydın...

WindowsUzman

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ekran kartı sorunlu malasef yoksa sistem harika eğer masaüstü ise uygun ekran kartı ile değiştir bence :thumbup:

omer_909

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Aynen ekran kartı sorunlu eğer ekran kartı iyi olsaydı harika sistem olurdu :)