Yeni modem alacağım bütçe 100 lira

iptal

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar daha önce airties rt211 vardı bende. Geçen gün ışıkları söndü dahada yanmadı aynı adaptörü yedek bir pikatel vardı ona taktım çalıştırdı. Yaptırmaya verdim modemi yapamadılar. Daha öncede sorun çıkarmıştı. Yeni modem alacağım. Bütçe 100 lira daha fazla vermek istemiyorum.
en az 4 portlu olmalı
wireless olmalı
beni yarı yolda bırakmasın sorun çıkarmasın. Ayrıca wifi çekim gücü iyi olursa memnun olurum. bazen 25 metre uzaktan girmem lazım oluyor. Arada duvar olduğu halde airties az da olsa çekiyordu.

Şimdi modemi verdiğim yerde adam 100 liraya modem var dedi saydığım özelliklerin hepsi var modemi görmedim ama tplink markası dedi. Şimdi bende internetten baktım gözüme bu takıldıhttp://www.hepsiburada.com/liste/ci...ayar.dinamik&gclid=CMHvqOWixLoCFQ1f3god-gkAiw. Yorumlarınız neler yardımcı olun en geç pazartesi alacağım.

webelectronics

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Cisco aldim geri gonderdim ; ki daha evvel de linksys kullanicisiyim :) neyse benim problemim isinmaydi :) 2 gun dayanabildim hepsiburadaya geri gonderdim iade olmasi sartiyla ;)

Amacim moralini bozma degil ; ayni kusur devam ediyordur belki bu urunlerde bilmiyorum ama ben rahatsizlik duydum resmen. Bir daha da yaklasmadim o markaya :)

Air aldim 215 tl lik amiral sinifindaki modelini 5440 sanirim. Onu da arkadasa sattim 1 sene sonra ama air modem konusunda cok iyi :)

Genel olarak hangi modemi alirsan al hepsi iyi sonucta baglanti kopmasi cok yasanmiyor. Air yerine tp link de alabilirsin mesela ;)

iptal

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Cisco aldim geri gonderdim ; ki daha evvel de linksys kullanicisiyim :) neyse benim problemim isinmaydi :) 2 gun dayanabildim hepsiburadaya geri gonderdim iade olmasi sartiyla ;)

Amacim moralini bozma degil ; ayni kusur devam ediyordur belki bu urunlerde bilmiyorum ama ben rahatsizlik duydum resmen. Bir daha da yaklasmadim o markaya :)

Air aldim 215 tl lik amiral sinifindaki modelini 5440 sanirim. Onu da arkadasa sattim 1 sene sonra ama air modem konusunda cok iyi :)

Genel olarak hangi modemi alirsan al hepsi iyi sonucta baglanti kopmasi cok yasanmiyor. Air yerine tp link de alabilirsin mesela ;)

çekim konusuda önemli benim için hocam. rt211 bazen çok zor çekiyordu. 20-25 metreyi. alacağım modem iyi çeksin en azından 2 diş çeksin istiyorum bu mesafeyi

Mert Ahmet

Dekan
Reaksiyon puanı
41
tp link al ;) teknosada goldda 300mbps olan bi model var wr8968 ;) 125 lira felan ben kullanıyorum :)

webelectronics

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Mesela Mert arkadasimizin dedigi modelde ya anten 3 adet ya da bir adet ama guclu sinyal dagiticisi var.. telefondan girdigim icin arastiradim neyse ben bakarim ona ; dedigim gibi o modem de olabilir ;)

glossofobhia

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
515
zyxel_p-660hn-t1h.jpg

Masanızın üzerinde işlevsizce duran ve boşa yer kaplayan modeminizden rahatsız mısınız? ZyXel, ADSL2+ modem serisine eklediği yeni ve şık modeli ZyXEL P-660HN-T1h ile bu rahatsızlığınızı gideriyor. 802.11n desteği ve 150 Mbps hız sunan yeni modem, dijital fotoğraf çerçevesi olarak kullanılabilme özelliğiyle oldukça dekoratif bir ürün. Evinizde veya ofisinizde farklı bir modem kullanma isteğindeyseniz yeni P-660HN-T1h, size bu imkanı sunuyor. Ön taraftan görünmeyen gizli 4 Adet 10/100 Mbps ethernet portuna sahip olan modem, bu sayede kablo ve görüntü kirliliğini önlüyor. 150 Mbps hız sağlayan P-660HN-T1h sayesinde depolama ürünleri (NSA), dijital medya adaptörleri (DMA) gibi dijital ev cihazlarına kablosuz olarak erişip, dijital içeriği kullanmak çok daha keyifli hale geliyor.

Kendi kullandığım bir üründür memnun kaldığım için tavsiye ettim hiçbir sorunum yok ama sen karar vereceksin... Ben 200 TL ye anti-virüs hediyesi ile almıştım yaklaşık 1 yıl oldu şimdi bakıyorum teknosada 119 TL ZyXel güvenebileceğin bir marka ama daha hızlı bir şey isterim dersen fiyatı yukarı çekmelisin...

MerveOzgur

Doçent
Reaksiyon puanı
7
TP- LİNK - TD864W Modelini Almıştım . Öneririm hem şık bir dizaynı var hemde bağlantı konusunda kablolu yada kablosuz hiçbir sıkıntı yaşamadım uzun süredir. 85 TL civarında almıştım ben.
Modem şu ;
TD-VG3631-02-tplink.jpg

Yani net birşey demekte olmaz ben sorun yaşamadım diye sorun yaşamış kişiler varsa onlarda belirtsinler ki sanada fikir oluştursun . Ve ben bu antenler olmadan kullanıyorum modemi karşı komşunun kapısında bile çekiyor ki daha uzun mesafeye kadar etkili diye biliyorum bu antenler olduğunda .

Bendekinin 4 portu var onuda belirteyim . Ayrıca bende senin kadar önerileri aldım araştırdım çok ,tedirgin bile oldum ya beklentilerime cevap vermezse diye en çok TP LİNK önerdiler onu aldım bir cesaretle iyikide almışım Mert Ahmet'in önerisinin yerinde olduğunu düşünüyorum bende.

webelectronics

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Tp link son yillarda one cikan markalardan biri oldu. Ozellikle ag iletisim katagorisinde... bu isler donem donem olur zaten :) bu donem bu marka ; 3 yil sonra baska marka....

Not : [MENTION=8437]merve[/MENTION] nin kullandigi modemin dizaynina bittim. Cok guzel tasarlamislar. :) kablonet kullanmasaydim belki modem olarak bunu alabilirdim. :)

MerveOzgur

Doçent
Reaksiyon puanı
7
Tp link son yillarda one cikan markalardan biri oldu. Ozellikle ag iletisim katagorisinde... bu isler donem donem olur zaten :) bu donem bu marka ; 3 yil sonra baska marka....

Not : @merve nin kullandigi modemin dizaynina bittim. Cok guzel tasarlamislar. :) kablonet kullanmasaydim belki modem olarak bunu alabilirdim. :)

Değilmi ama bana uzay mekiğini hatırlatıyor hani filmlerde marsa ayak basma sahnesi olur uzay araçlarının işte tamda o :D bazen ve gülüyorum baktıkça çok hoş bence :D

webelectronics

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Ben cisco nun hir modelini almistim ( iade ettim 2 gun sonra) onun dizayni da hostu ama bu dedigin gibi goze hos geliyor ; memnunsan sorun yok zaten. ;)

webelectronics

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Dedigim gibi TTnet ile gecen sene bosandim. :) tek celsede isi bitirdik ;) esyalari aldi annesinin evine gitti ;) ben de gittim kanlonet ile evlendim ; simdi ikinci bahari yasiyorum :) bu yuzden piyasada ki hic modem bana uygun degil. Zaten en ucuz modemim 170 tl den basliyor piyasada :)

Not : girisler farkli olmus olmasaydi belki dedigin olurdu ama birine uydu anteni ile giris yapiyorsun digerine telefon hatti ile :)

MerveOzgur

Doçent
Reaksiyon puanı
7
Çok memnunum anten kullansam eğer dahada kusursuzlaşacağına eminim zaten önerileri içerisinde oda vardı ama, o kadar memnunumki antene gerek duymadan hem masaüstümü hem laptopumu hemde tabletlerimizi rahatça internet bağlantısıyla haşır neşir ediyoruz :)

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Bu arada iptal arkadaşım, illa TP - LİNK te karar kıl diyemem Airties modem modellerinide bir incele oda iyidir bence, ben öyle olduğuna inanıyorum.

webelectronics

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Desene ailecek mutluyuz :)

Az evvel metronun katalogun da gordum 2 adet tp link modem ; Tp link W8961ND 110 tl ; diget modeli ise WA830RE 90 tl. Fotolarini koyamadim ama en azindan guncel bir fiyat ile yardimci olmaya calisiyorum. Het ikisinde de ortak ozellik 300 Mbsp olmasi + cift anten.

Fiyatlari uygun geldi daha ucuza bulabilirsen de al derim ;)

IThelp

Profesör
Reaksiyon puanı
19
Şuan uydunet kullanıyorum ve modemim bu yanında şu aşağıdaki aparatı kullanıyorum evden cıkıyorum bakkala gidiyorum arkamdan geliyor ben burdayım diyor ayrıca evin her odasında hiç sorun yaşamadan bir cizgi aşağı inmeden cekiyor:)

897619734751061.jpg
IOwbU34ZEB.CBW-700V-ON.JPG

webelectronics

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Ayni modemi ben de kullaniyorum memnunum simdilik bazen kendi kendini resetliyor 3 ayda bir :) onun disinda bi sorununu gormedim ;)

IThelp

Profesör
Reaksiyon puanı
19
Ayni modemi ben de kullaniyorum memnunum simdilik bazen kendi kendini resetliyor 3 ayda bir :) onun disinda bi sorununu gormedim ;)

uydunet mi kullanıyorsun yazılımı güncelle bir modemin icinde bir kaç tane ayar var hem sinyal hemde hız kalitesini artırıyor onları ayarlarsan yazılımı güncellersen bir sorun cıkmaz birde Teledünyadan statik elektrik ve parazit kesen bir alet var sigorta gibi birşey Tütksat kutususında gelen ağ kablosu ve modem arasında koyuyorsun reset reset sorunu cözer bu işlemleri yaptığında

Mert Ahmet

Dekan
Reaksiyon puanı
41
[MENTION=136676]IThelp[/MENTION] O "powerline" olayı biraz pahalı kaçıyor, 80-90 dolar gibi başlangıç fiyatları var.
Ayrıca modemin tek eksiği ac ve 5ghz ama o da laptopun 54mbps alıcısıyla bağlanmaya çalışınca mantıksız oluyor :D

IThelp

Profesör
Reaksiyon puanı
19
@IThelp O "powerline" olayı biraz pahalı kaçıyor, 80-90 dolar gibi başlangıç fiyatları var.
Ayrıca modemin tek eksiği ac ve 5ghz ama o da laptopun 54mbps alıcısıyla bağlanmaya çalışınca mantıksız oluyor :D

Bende para verecek göz varmı :dirol::) bedava bedava arka odada Masaüstü ve Wİreless usb modem var + 4 kat üst kaynana oturuyor laptop alıp bazen oraya cıkıyorum ordan bile işimi görüyor aparatsız ordan cekmiyor arkada balkon var yazın bazen oturuyorum aparatsız ordan cekmiyor aparatı takınca kaymak gibi oluyor :) laptop 54mbps hızıyla kesinlikle büyük işlerimi yapmam laptop benim icin sadece internet sörf aracıdır buda bol bol yeter.

Yani dostum bu mesleğe yıllarını verecen bu tür şeylere paravereceksin şahsen ben hiç vermiyor cok az nadir yeni birşey almak istesem veriyorum :)

Mert Ahmet

Dekan
Reaksiyon puanı
41
Bende para verecek göz varmı :dirol::) bedava bedava arka odada Masaüstü ve Wİreless usb modem var + 4 kat üst kaynana oturuyor laptop alıp bazen oraya cıkıyorum ordan bile işimi görüyor aparatsız ordan cekmiyor arkada balkon var yazın bazen oturuyorum aparatsız ordan cekmiyor aparatı takınca kaymak gibi oluyor :) laptop 54mbps hızıyla kesinlikle büyük işlerimi yapmam laptop benim icin sadece internet sörf aracıdır buda bol bol yeter.

Yani dostum bu mesleğe yıllarını verecen bu tür şeylere paravereceksin şahsen ben hiç vermiyor cok az nadir yeni birşey almak istesem veriyorum :)
nasıl bedava oluyor ya biz de alalım :D

iptal

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Nolmuş bu konuya böyle patlamış :D Bakmayı unuttum. Bu işe fazla bakıp kafamın karışmasını istemedim. Bozulan modemim airties rt211 di gayette memnundum. Dün hepsiburadaya bakarken airties air 5343 modelini gördüm 99 liraya yorumlara baktım herkes iyi demiş. Bende bugün sipariş verdim. Pazartesi elimde olur sanırım. Yardımcı olan arkadaşlara teşekkür ederim. :)
rt211'i teknosadan almıştım o zamanda en pahalı modem oydu orada. Adam bana 200 metreye kadar çeker demişti. 20 metreden zor çekiyordu :). bu aldığımda o kadar çekse yeter bana alıştım zaten :D

Mert Ahmet

Dekan
Reaksiyon puanı
41
Nolmuş bu konuya böyle patlamış :D Bakmayı unuttum. Bu işe fazla bakıp kafamın karışmasını istemedim. Bozulan modemim airties rt211 di gayette memnundum. Dün hepsiburadaya bakarken airties air 5343 modelini gördüm 99 liraya yorumlara baktım herkes iyi demiş. Bende bugün sipariş verdim. Pazartesi elimde olur sanırım. Yardımcı olan arkadaşlara teşekkür ederim. :)
rt211'i teknosadan almıştım o zamanda en pahalı modem oydu orada. Adam bana 200 metreye kadar çeker demişti. 20 metreden zor çekiyordu :). bu aldığımda o kadar çekse yeter bana alıştım zaten :D
yukarda o kadar felsefe yaptık tp link için :D sen git air ties al :D

S

SDN Okuru

SDN Okuru
sizce hangisi daha iyi

Tp-Link TD-W8980 N600 Dual Band Gigabit ADSL2+ 3X5dBi Antenli Kablosuz Modem

Asus DSL-N55U Dual-Band Wireless-N600 Gigabit Modem

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bende tplink var 3 metreden zor çekiyor birde ayda 60 lira bilgisayardan sadece ehternet ile bağlana biliyorsun ben airtiesi tavsiye ederim yeni model çıktı 40 metre uzaklıktan 1 diş çekiyor bence airties