Yeni Linea

Bu konuyu okuyanlar

gurkansnr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Linea'nın yeni kasasını gördünüz mü? Bence iyi olmuş ya, çok fena tasarım kokuyor. [video=youtube_share;_omGXeb96rM]http://youtu.be/_omGXeb96rM[/video]

uNerreicht

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Güzel yapmışlar ama bunu alacağıma 96 Model Mercedes E200 alırım daha güzel , daha oturaklı :)

15f2013cf128a2b86341e72acd03a8b2.jpg

mustang

Dekan
Reaksiyon puanı
34
Bence kasada pek bir değişim yok.
Görebilidiğim Ön ızgara ve krom çıtalar değişmiş.
İç mekanda biraz fark var.
Ama ulaşılabilir bir araba olduğundan fena değil.

CiiixXx

Profesör
Reaksiyon puanı
27
2010 modeli kullanıyorum. Kesinlikle de tavsiye etmiyorum.
Görünüşe aldanmayın. pek bir değişiklikde yok hani, Sınıfında daha iyileri var.

Tek beğendiğim yanı, arka koltukları. Geniş geniş :)

adsra

Asistan
Reaksiyon puanı
3
kimse araştırmamış konuşuyor. ben inanılmaz derecede araştırdım yeni linea yı. tasarımını full paketinde bakın müthiş.tam bir aile arabası. eskisiyle alakası yok iç tasarımında. aynı özellikler başka markalarda 60 bin. bir tek ncap testine girmedi onunda sebebi kötü olması falan değil. klasmanı yok. ama hava yastıkları falan gayet yerinde. dikiz ayna karartması disk frenleri ön arka galan hepsi var. birde sürücü koltuğunda bel destek sistemi var. ki diğer rakiplerinde yok. bunların hepsi sıfırında 43 bin. ve içine otursanız anlarsınız. yakıt tüketimi gayet yerinde ve çok az.o beğenilmeyen motor dünya kadar ödül aldı. bilmeyenlere söyliyeyim opelin motorlarınıda fiat üretiyor. evet ön yargı var ama araştırmadan söyleniyor. yeni linea tam bir aile arabası. arkada kol dayama desteğide var unutmadan. bagajı sınıfının en büyüğü. krom kaplamaları mükemmel arabamın. torbido gözünün üstünde hafif turuncu ışık yanıyor ve çok şık. lütfen bi gidin görün. esp falanda var merak etmeyin. gördükten sonra fikriniz değişecektir

Koca Adam

Profesör
Reaksiyon puanı
13
kimse araştırmamış konuşuyor. ben inanılmaz derecede araştırdım yeni linea yı. tasarımını full paketinde bakın müthiş.tam bir aile arabası. eskisiyle alakası yok iç tasarımında. aynı özellikler başka markalarda 60 bin. bir tek ncap testine girmedi onunda sebebi kötü olması falan değil. klasmanı yok. ama hava yastıkları falan gayet yerinde. dikiz ayna karartması disk frenleri ön arka galan hepsi var. birde sürücü koltuğunda bel destek sistemi var. ki diğer rakiplerinde yok. bunların hepsi sıfırında 43 bin. ve içine otursanız anlarsınız. yakıt tüketimi gayet yerinde ve çok az.o beğenilmeyen motor dünya kadar ödül aldı. bilmeyenlere söyliyeyim opelin motorlarınıda fiat üretiyor. evet ön yargı var ama araştırmadan söyleniyor. yeni linea tam bir aile arabası. arkada kol dayama desteğide var unutmadan. bagajı sınıfının en büyüğü. krom kaplamaları mükemmel arabamın. torbido gözünün üstünde hafif turuncu ışık yanıyor ve çok şık. lütfen bi gidin görün. esp falanda var merak etmeyin. gördükten sonra fikriniz değişecektir

bir an fiat servisinde hissettim kendimi...

mustang

Dekan
Reaksiyon puanı
34
[MENTION=81655]adsra[/MENTION]
Euro Ncap a girmk için klasmanı yok derken neyi kastettiniz?
Sonuçta C segmentinde bir araç Linea.
Bu arada Bravo ların çarpışma testleri var.
Bence testin yapılmama nedeni Bu araç Avrupa için tasarlanmadı.
Bu nedenle gerek görülmedi belkide.
Ama Multijet motorlar hakkindaki görüşünüze katılıyorum.
Birde şu benzinli Multiair motorlarıda merak ediyorum bir ara incelemek istiyorum

orcnd

Dekan
Reaksiyon puanı
255
o parayı fiat yerine honda yada toyotaya vermek çok daha mantıklı bence.

ilk lineayı denemiştim tofaş kalitesindeydi. bunu henüz denemedim ama çok ümitli değilim doğrusu

adsra

Asistan
Reaksiyon puanı
3
o olayı tam bilmiyorum ben gittikten sonra öğrendim. bursa da birmott diye bi yer var oraya sordum öyle bişey dedi sınıfı yok dedi. banada saçma geldi. bravo ve punto 5 yıldızlı. kesinliklede güzel araçlar.. multilair çok bilemiyorum.. ama yeni araçları fiatın dizelleri çok uygun yakıyor.. biz bravo nun en üst paketini sipariş edicektik italyadan gelicekti.punto ve brav italyada üretiliyor bilginiz olsun. veya linea düşünüyoduk yenisinden babam çok beğendi. ama audi a3 aldık sıfır doğuş otodan. bi oldu bittiye geldi bizde anlamadık :) yeni linea Bursada üretiliyo siparişle 4 5 güne hal oluyor. ama italyadan gelmesii biraz bekliyor araşların. kötüleniyor ama fiat dünyanın en büyük otomobil firmalarından WV ile birlikte.Geçtiğimiz yılın pazar lideri onlar.. dediğiniz doğru olabilir avrupa için düşünülmemiştir belki ama satış personeli çok bilgili değildi. bozüyük fiat bayisinde fatih diye biri var oraya ulaşırsanız istediğiniz bilgileri vericektir mükemmel ilgilendi bizimle..

efendim eskisi dediğiniz gibi.. yenisi öyle değil.. ben çok dikkat ettim tasarımı olsun diğer özellikleri olsun fiyat performans olarak kesinlikle öneririm.. tam bir aile arabası türk halkına çok hitap edicek.. şu sıra dışarlarda göremiceksiniz daha pek satılmadı ama denk gelirseniz eminim dönüp tekrar bakıcaksız :)

sizede şunu demek isterim ki italyanlar tasarlıyor ki yeni araçların tasarımı çok iyi. daha doğrusu şöyle. ferrari ve maserati nin tasarımcıları tasarlıyor bravo ve punto yu. punto ya italyada küçük maserati deniyor. ki en son modelini incelerseniz öyle. son linea yı da görseniz fikriniz değişecektir..

CiiixXx

Profesör
Reaksiyon puanı
27
Arka kol dayama ( yıllar önceki arabamda vardı ), tavanda turuncu ışık, krom kaplama, bel desteği, şu, bu çok önemli özellikler olmasa gerek.

Multijet motor iyi hoş da ASR ve dizel motor bir arada sinir bozucu. Dizel motor ile kalkış zaten sıkıntılı iken birde ASR ile rampada kalkmak işkence, ivmeyi yakaladığında ve ASR'den çıkınca da araba sanki turboya almış gibi fırlıyor birden. :) Dizel motor ses sistemi muhteşem, içeriye çok iyi ses veriyor gerçekten. Yalıtım sıfır. Dışarıdan ise tam bir felaket. Görmesem traktör geliyor zannederim, o derece. :)

Yol tutuş rezalet, hayatımda böylesine denk gelmemiştim. Sadece rot balans ön takım bakımı yapıldığında 170 km hızı görebilmiştim. O günden sonra bir daha göremedim. İyi yanı, hız yapmaya korkacağınız için kazalarda hafif sıyrıklarla kurtulma şansı sunması :)

Aerodinamik çok kötü hafif bir rüzgar bile sağa sola yalpalamanıza neden oluyor. Örneğin orta ve üzeri şiddette rüzgarda, tır veya kamyon yanından geçerken direksiyona sarılmalısınız yoksa tır'ı geçtiğiniz anda rüzgardan bariyerlere doğru savruluyor.

Vites ve debriyaj sıkıntılı, vites teli kopar mı? Kopar.

Genelde şirket aracı olarak kullanıldığından 2. elde tercih edilmiyor. Far stop lambaları çok sık kesiliyor. Servis ucuz olmasına rağmen iyi değil. Çok sık gideceğinize de garanti verebilirim.

adsra

Asistan
Reaksiyon puanı
3
çok önemli değiller katılıyorum ama extra fiyat farkettiriyorlar. yeni aracında dediğiniz ses problemi olduğunu sanmıyorum. sizin dediğiniz eski olan linea mı ? [MENTION=30923]CiiixXx[/MENTION]

ahmeta

Profesör
Reaksiyon puanı
36
Skoda Octavia alın bence Linea'dan daha kalitelidir....

alonespy

Asistan
Reaksiyon puanı
3
fiat iki yıl bin çöpe at....her tarafı dağılıyor arabanın....ucuz etin yahnisi olmaz, fiattan araba alnımaz:D

CiiixXx

Profesör
Reaksiyon puanı
27
[MENTION=81655]adsra[/MENTION] 2010 model dizel Linea bahsettiğim araç, bizzat kullanıyorum. Şirkette 2012 model kullananlar var, 2010 model için daha iyi diyorlar.

Araçlar full değil bu arada bunu belirteyim.

adsra

Asistan
Reaksiyon puanı
3
linea classic le yeni linea çok farklı.. bi yeniside deneyin derim fullünü

Hwoarang

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Bende 2011 model Linea kullanıyorum. Araç fiyatına göre o kadarda kötü değil.
Bazı olumsuz yanları var tabi;

1.Yokuşlarda araç bazen zor kalkıyor.Bazen garanti olsun diye el freni ile kalkıyorum.
2. Aracın aero dinasinde sorun var. Rüzgarlı havada çok sallıyor aracı. Rüzgarda 120 yi geçmeye korkuyorum.
3. Park sensörleri güven vermiyor. Bazen canavar gibi çalışıyor bazen de aldatıyor. Bu yüzden aracın arkasını kaldırıma sürtmeniz olası.
4. Uzun yolda ses alıyor içeri.

İyi taraflarına gelince;
1.Fren sistemi baya iyi, güven veriyor.
2. Servis maliyetleri gerçekten ucuzu.

berinark

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Fiat araba almak istemem açıkcası. Onun yerine alınabilecek birsürü araba var...

adsra

Asistan
Reaksiyon puanı
3
bir sürü araba var evet ama fiyat performans olayına bakmalısınız

pumperking

Profesör
Reaksiyon puanı
3

sen linea'yı a3le karıştırıyor olmayasın aman :D

CiiixXx

Profesör
Reaksiyon puanı
27
Fiyat performans açısından da hakikaten 43 Bin TL edecek bir araba değil. Acırım bu arabaya bu kadar para vermeye.

Bursa fabrikasında bu aracın üretim bandında çalışan bir tanıdığımız da Linea için ''bırak satın almayı, yolcu olarak bile binmem'' diyor.

Bindiremedim adamı arabaya :)

Hwoarang

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Linea clasic peşin 32000, yeni linea peşin 34000 tl den satılıyor.

CiiixXx

Profesör
Reaksiyon puanı
27
Fiyatını, merak etmediğim için hiç araştırmamıştım. İlk sayfada full modelinin 43 Bin TL olduğu söyleniyor.

Yine de 32 - 34 Bin TL bana göre çok fazla...

adsra

Asistan
Reaksiyon puanı
3
evet full ü 43 bindi geçen ay. şimdi 45 sanırım ama pazarlıkla 44e falan inebilirler...

Hwoarang

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Kendi sitesindeki peşin fiyatlar benim yazdığım gibi ama full fiyatı değildir.

43 bine Linea nın fullunü alacağıma gider başka markanın boşunu alırım.