Yeni Laptopum ısınma sorunu

Bu konuyu okuyanlar

abisbs

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
Arkadaşlar merhaba yaklaşık 1 hafta önce yeni bir laptop aldım.Bugün witcher 2 oynarken eski oyun diye grafikleri ultraya ayarlayıp oynayayım dedim ama oyundayken hem fps 30 larda geziyor hemde laptop biraz fazla ısındı gibi geldi bana.Laptopun özelliklerini aşağıdaki linkde var.Sorum şu acaba ekstra soğutucu alsam hem fps hem ısınma sorunu gider mi? Yoksa ben ultra ayarlara alarak fazla mı yüklendim acaba ?

abisbs

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
Pil gücüyle ekran kartı çalışmakta zorlanır.
Prize takılı oynuyorsunuz değil mi?
Pili çıkartıp prize takılı kullanıyorum oyunlarda. .Normal internette vs dolaşırken 45-50 aralarında ısınma yapıyor işlemci.Çok mudur acaba ?

Cengiz Dönmez

Öğrenci
Reaksiyon puanı
17
30 Fps veriyorsa o şekilde oynama devam edersen yüklenmiş olursun ısınması normaldir.
60 Fps üzerinde tutmaya çalışmanı tavsiye ederim her zaman grafik ayarlarını ona göre ayarlayabilirsin..
60Fps'de laptop 80 dereceler hatta 90 dereceler görebilirsin normaldir.. Ama fazla yüklenme fazla ısı zamanla performans kaybı oluşturuyor.

arkadaşın dediği gibi birde prizde takılıyken oynamalısın bu laptopların modları var bide tasarruf modunda olmadığna emin ol oyun oynarken en üst düzey performansa getir.

45-50 derece dolaşırken normaldir. Sıkıntı yok.

Soğutucu olayı kesin konuşmak istemiyorum ben bir ara çok araştırdım 3 - 4 derece kadar etki ediyormuş..Soğutucu şuan ne kadar bilmem.. bana göre verdiğim paraya değmez 3 - 4 derece düşmesi.
yeni bir soğutucu çıktıda büyük etkileri varsa bilmiyorum.. Düz hava alır zeminde kullanabilirsin..

abisbs

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
Masa da kullanıyorum genelde arkasından alt tarafına bir kitap bırakıyorum hep. Oyunu orta ayarlara aldım 60 fps veriyor genelde yaklaşık yarım saattir oynuyorum işlemci 60 ekran kartı ise 50 civarlarında geziyor şuanlık. Kafamı karıştıran witcher 2 gibi bir oyunda böyle performans vermesiydi onu da internetten biraz araştırdım sanırım oyunun genel olarak bir sıkıntısı varmış.Daha güçlü bir oyun indirdiğimde bakacağım inşallah bir sıkıntıyla karşılaşmam.

HABAR

Asistan
Reaksiyon puanı
456
Masa da kullanıyorum genelde arkasından alt tarafına bir kitap bırakıyorum hep. Oyunu orta ayarlara aldım 60 fps veriyor genelde yaklaşık yarım saattir oynuyorum işlemci 60 ekran kartı ise 50 civarlarında geziyor şuanlık. Kafamı karıştıran witcher 2 gibi bir oyunda böyle performans vermesiydi onu da internetten biraz araştırdım sanırım oyunun genel olarak bir sıkıntısı varmış.Daha güçlü bir oyun indirdiğimde bakacağım inşallah bir sıkıntıyla karşılaşmam.
30 FPS sorununu hala yaşıyor musunuz?

Cengiz Dönmez

Öğrenci
Reaksiyon puanı
17
Evet Farkı oyunlarla bi denemelisin.. Bazı oyunlar stabil olmuyor.. grafik olarak kötü görünsede stabil olmayan kodlar bi hayli yoruyor. ''
Şu tarz videolar ile karşılaştırma yapmaya çalışabilirsin senin işlemci + ekran kartınla aynı bir laptop oyun testleri..

abisbs

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
Evet Farkı oyunlarla bi denemelisin.. Bazı oyunlar stabil olmuyor.. grafik olarak kötü görünsede stabil olmayan kodlar bi hayli yoruyor. ''
Şu tarz videolar ile karşılaştırma yapmaya çalışabilirsin senin işlemci + ekran kartınla aynı bir laptop oyun testleri..
Teşekkürler video için.En kısa sürede indirip denemeye çalışacağım.

giskur11

Müdavim
Reaksiyon puanı
160
Çok sıcaklık yapan oyunlar oynama ekran kartı çipinin lehimleri çatlar.