Yeni laptoba soda döktüm.

Bu konuyu okuyanlar

metehanozturk

Asistan
Reaksiyon puanı
75
Arkadaslar yeni laptopum Asus vivobook d509 ile oyun oynarken üstüne çeyrek çay bardağı kadar soda döktüm (Touchpad cevresine). Anında önce tisortumle fazla islakligini aldım pek içine girmedi (girdiyse birkaç damla) sonra ters çevirdim gidip tuvalet kağıdı aldım iyice tekrar sildim baştan sona hiç islaklik kalmadı sonra oyunum bitene kadar birsey yapmadım sorun da cikarmadi maç bittikten sonra(4-5 dk sonra) ters çevirdim bekliyorum alalı 1 hafta oluyor sizce bir sıkıntı olur mu açıp kontrol etmeli miyim ne yapmalıyım bu arada batarya çıkarma gibi imkanım yok çünkü iç tarafta ve tornavida tarzı aletim yok sadece elektrikle bağlantısını kesip ters çevirdim başka bir şey yapmama gerek var mı?

KNMX

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,747
Açıp kontrol etmelisin, kurumuştur muhtemelen.

KNMX

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,747
Ben 1 hafta geçti zannettim. Deneme.
1 gün bekle.

KNMX

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,747
Tamam teşekkürler. Ve bir sorum daha var laptopun 14 gün iade süresi var ben daha ilk haftadayım bi sıkıntı çıkarsa kabul ederler mi ?
Eğer açılmazsa laptop, sıvı teması bildiğim kadarıyla garanti dışı bırakıyor. Şimdilik bir şey yapmanıza gerek yok, 24 saat bekle derim. Açılmazsa bakarız.

metehanozturk

Asistan
Reaksiyon puanı
75
S

SDN Anonim 608469

SDN Okuru
Arkadaslar yeni laptopum Asus vivobook d509 ile oyun oynarken üstüne çeyrek çay bardağı kadar soda döktüm (Touchpad cevresine). Anında önce tisortumle fazla islakligini aldım pek içine girmedi (girdiyse birkaç damla) sonra ters çevirdim gidip tuvalet kağıdı aldım iyice tekrar sildim baştan sona hiç islaklik kalmadı sonra oyunum bitene kadar birsey yapmadım sorun da cikarmadi maç bittikten sonra(4-5 dk sonra) ters çevirdim bekliyorum alalı 1 hafta oluyor sizce bir sıkıntı olur mu açıp kontrol etmeli miyim ne yapmalıyım bu arada batarya çıkarma gibi imkanım yok çünkü iç tarafta ve tornavida tarzı aletim yok sadece elektrikle bağlantısını kesip ters çevirdim başka bir şey yapmama gerek var mı?
Garantisi Gitmiştir

colognebar10

Doçent
Reaksiyon puanı
416
Ben klavye üzerine bir çay bardağı çay dökmüştüm bi sıkıntı yaşamadım.

gamercat

Finest Сasual Dating - Genuine Females
Cezalı
Reaksiyon puanı
282
Ben klavye ye kahve dökmüstüm klavye hepten gitmisti

metehanozturk

Asistan
Reaksiyon puanı
75
Arkadaş touchpade dökmüş
Evet ordan seken damlalar klavye tarafina gitti ve hemen tisortumle sildim dediğim gibi oyuna devam ettim bi sıkıntı çıkmadı bilgisayar gayet hizliydi ben kapatana kadar ve o anki korkuyla sarjdan cikarmamistim yine bi sorun olmamıştı touchpadde 2 parmak 3 parmak 4 parmak kombinasyonlari var bi sorun görmedim onları denerken ilginiz için teşekkür ederim akşam aksam böyle ugrastirdim fakat korkuyorum bozulur diye yeni alma imkanimiz yok çünkü ve üniversiteye geçiyorum bu sene hayirlisiyla..

KNMX

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,747
Evet ordan seken damlalar klavye tarafina gitti ve hemen tisortumle sildim dediğim gibi oyuna devam ettim bi sıkıntı çıkmadı bilgisayar gayet hizliydi ben kapatana kadar ve o anki korkuyla sarjdan cikarmamistim yine bi sorun olmamıştı touchpadde 2 parmak 3 parmak 4 parmak kombinasyonlari var bi sorun görmedim onları denerken ilginiz için teşekkür ederim akşam aksam böyle ugrastirdim fakat korkuyorum bozulur diye yeni alma imkanimiz yok çünkü ve üniversiteye geçiyorum bu sene hayirlisiyla..
Estağfirullah, yarın sabah açın bilgisayarı o zaman. Sıkıntı olmaz inşallah...

Zxcvbm

Asistan
Reaksiyon puanı
140
Sodada glikoz bulunmuyor, glikoz bulunsa o içicekte sorun çünkü kuruyunca yapışır. Deniz suyu, tuzlu su, tuzudan dolayı bunlarda sorun yaratır iyottan dolayı. Soda maden suyu ise pek bir sorun olmayabilir ama meyveli soda ise biter o

metehanozturk

Asistan
Reaksiyon puanı
75
Sodada glikoz bulunmuyor, glikoz bulunsa o içicekte sorun çünkü kuruyunca yapışır. Deniz suyu, tuzlu su, tuzudan dolayı bunlarda sorun yaratır iyottan dolayı. Soda maden suyu ise pek bir sorun olmayabilir ama meyveli soda ise biter o
Hayır sade soda ve su aldiysa laptop aldiysa max bi tırnak ucu kadar almıştır gerisini çok hızlı şekilde silip laptopu ters çevirdim öyle tuslardan haldir haldir su damlamiyor hatta 1 saate yakındır laptop ters duruyor ve hiç daha su gorunmedi içinin islandigini dusunmuyorum açmaya da korkuyorum :/

lordare

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,594
Tuchpad'in olduğu yerde HDD-SSD vardır. O modelin bataryası Touchpad kısmında değil Allah'tan. İşlemciye ulaştığını zannetmiyorum. Bence sorun yaşamazsın düzelmiştir ama sen yine de biraz daha beklet istersen

colognebar10

Doçent
Reaksiyon puanı
416
Tuchpad'in olduğu yerde HDD-SSD vardır. O modelin bataryası Touchpad kısmında değil Allah'tan. İşlemciye ulaştığını zannetmiyorum. Bence sorun yaşamazsın düzelmiştir ama sen yine de biraz daha beklet istersen
Sizin ssd de bir sorun vardı. Hallettiniz mi?

lordare

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,594
Sizin ssd de bir sorun vardı. Hallettiniz mi?
Aslında kendi SSD'mde hiçbir sorun yaşamadım. Aynı şekilde taktığım kardeşimin ve yakın arkadaşımın SSD'lerinde yaşadım o sorunu. Onu da açılırken biosa atıyor tekrar esc deyince normal bir şekilde sıkıntısız açılıyor. Biraz BIOS olsun komut olsun uğraştım ama düzelmedi, formata da imkanım olmadı açıkçası. Sonuçta kardeşten içinde bilgileri olan pcyi almanın ne kadar zor olduğunu bilirsiniz :) denk getirirsem dvd'ye taktığım ssd ile hard disk in yerini değiştirmeyi deneyeceğim ama benim bilgisayarda da SSD dvd'ye takılı ve hiçbir sorunla karşılaşmadım. Tuhaf yani bilgisayar mühendisi arkadaşlar da çözemedi olayı

metehanozturk

Asistan
Reaksiyon puanı
75
bilgisayardan anlayan bi öğretmenimin dediklerini yaptım olayın üstünden 2 saat geçti nerdeyse laptop şükürler olsun ki açıldı ve şu an laptoptan yazıyorum umarım ileride de sorun olmaz dediğiniz gibi acaba garantisini etkiler mi o konuda bilginiz var mı?

lordare

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,594
Hayırlı akşamlar, güle güle kullanın yeni laptop'unuzu. Aman dikkat diyim nazarı çıkmış bundan sonra uzun yıllar kullanırsınız inşallah :)