Yeni iPhone 12 Eylül'de Tanıtılıyor

grkn-g

Doçent
Reaksiyon puanı
3
en sonunda şimdi androidçiler düşünsün :)

acabuco4

Profesör
Reaksiyon puanı
23
Türkiyeye 3000 tl ile giriş yapıp 1700 lere kadar düşer bu senede

Burock98

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ovvv heyecan yaptım s3 e çıkabilecek mi

Rufat

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Sonunda cikiyor alicam kac zamandir bekliyordum

paşazede

Doçent
Reaksiyon puanı
3
herkes büyük bir beklenti içine girecek fakat kimse yine yeniden umdugunu bulamayacak ...) 2700 den piyasaya girecek birkaç ay sonra 1700 e düşecek millet yeni nesil ıphone beklemeye başlayacak ..mevzu bu yani )

S

SDN Okuru

SDN Okuru
S3 ile yarışamayacağını anladığı için Apple dava açmadı mı zaten S3'ün yasaklanması için :D

$ervante$

Asistan
Reaksiyon puanı
1
S2 'yi bile geçemiycek bu bide S2 4.1.1 alsın dahadas iyi olucak S3 desen yanından geçemiycek Note 'u desen onunda yanından geçemiycek

xmRipper

Doçent
Reaksiyon puanı
0
S2 'yi bile geçemiycek bu bide S2 4.1.1 alsın dahadas iyi olucak S3 desen yanından geçemiycek Note 'u desen onunda yanından geçemiycek
Abartılı yorumlar hoş değil, 4 çekirdekli olacağı bariz zaten. Çift çekirdekli S2'yi geçememe gibi bir durumu yok.
Performans testleri açısında da S3 ile aynı seviyede olacaktır, belki çok az farkla üstünde olabilir.

Umarım yine şu aleti kutu şeklinde sıfır ergonomik yapmazlar. Arkasını kıvrımlı yapsalar ele rahat oturacak ama yok..

artinda

Asistan
Reaksiyon puanı
1
İphone hayranlarının beklediği 4G-LTE teknolojisi bu yeni telefonunda olması zor bir ihtimal; çünkü Samsung, Apple'ın bir sonraki iPhone'unda 4G-LTE teknolojisini kullanması halinde onu hemen dava edeceğini söyledi.

aceleciburak

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Apple A6 işlemcisi ve 1 GB ram ile geleceği aynı zamanda 4 inch olacağı kesin aykırı bir çözünürlüğe sahip olacak Apple A6 işlemciside bildiğimiz Exynos 4412 Quad (32 nm lik Galaxy S III işlemcisi 1.2 Ghz'e Downclock hali) nin PowerVR 6 serisi ( Rouge ) Gpu ile harmanlanmış olacak işlemci bazında Galaxy S III ten hiç bir fark olmayacak ...

ama GPU noktasında tam bir detay yok PowerVR 6 serisi biraz dedikodu ... Belki SGX543MP4 le devam ederler sonuçta iPhone 4s te SGX543MP2 çift çekirdekli GPU kullanıldı ...

BlackXr

Profesör
Reaksiyon puanı
32
Merakla bekliyoruz :) İns hayal kırıklıgı olmaz :)

djfour

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Apple bu 5 olmaz diye o kadar yorum yapıldı ama korkarım ki gölgedeki 5 iOS'un 5 i değilse Apple yine ters köşe yapıp iPhone 5 diyecek gibime geldi şuan. iPad'te değişik isimlendirmeler kullanıyor ama kutusunda mesela her modelde sadece iPad yazıyor iPhone kutularında model yazıyor falan filan..

S

SDN Okuru

SDN Okuru
umarım beklentileri cevaplar sıkı bir iphone cuyum ama istediğimiz gelişme yoksa androide geçicez gibi geliyor

iPhoneDo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
beyler bu yorumlar hiçde iç açıcı değil :) biraz daha gerçekci düşünmek gerekir bence . şöyle ki iphone dışında bir tel alan vatandaş ''bu özellik iphone'dada var zaten'' gibi bi karşılaştırma içine giriyor ! bu durumda ise direkt olarak iphone'un android tabanlı diğer cihazları çoktan gömdüğünü söyleyebiliriz , o yüzden demem o ki yukarıda yaptığınız yorumlarda verdiğim örnekteki gibi bir karşılaştırma seziyorum :) yapmayın , yiğidi öldürün hakkını yemeyin !

Edit ; iPhone'u iPhone yapan kullanım ergonomisidir !

sebastiantr

Profesör
Reaksiyon puanı
13
Bakalım bir zamanlar şehir efsanesine dönen 200-300$ lık baby iPhone bu sefer gelecek mi.
Hiç ümidim yok, gelecek olsa kesin şimdiden sizin için küçük bir hedyemizde var falan derlerdi ama sadece iPhone 5 çıkacak belli ki...

Bu arada LTE teknolojisini dert edenler var.
Allah akıl fikir versin size ne diyeyim.
3G yi adam akıllı kullandınız Türkiye'de de o artık size yetmedi de LTE arar oldunuz telefonlarda :)
Komik.

conquistador

Asistan
Reaksiyon puanı
0
beyler bu yorumlar hiçde iç açıcı değil :) biraz daha gerçekci düşünmek gerekir bence . şöyle ki iphone dışında bir tel alan vatandaş ''bu özellik iphone'dada var zaten'' gibi bi karşılaştırma içine giriyor ! bu durumda ise direkt olarak iphone'un android tabanlı diğer cihazları çoktan gömdüğünü söyleyebiliriz , o yüzden demem o ki yukarıda yaptığınız yorumlarda verdiğim örnekteki gibi bir karşılaştırma seziyorum :) yapmayın , yiğidi öldürün hakkını yemeyin !

Edit ; iPhone'u iPhone yapan kullanım ergonomisidir !

Cidden hangi ergonomi bu? :D Tahminimce iPhone derken farklı cihazlardan bahsediyoruz. Yoksa harici hafıza ekleyemediğiniz, iTunes gibi kaplumbağa hızında bir program olmadan veri aktarımı yapamadığınız (ki bu kaplumbağa linux'u desteklemiyor), Apple'ın size dayattıkları dışında herhangi bir uygulama kullanamadığınız, satın aldığınız hiçbirşeyin gerçekte sizin mülkiyetinize geçmediği, 7/24 sizi takip edip elde ettiği verileri Allah bilir kimlere pazarlayan, hangi elinizle kullanacağınıza bile Apple'ın karar verdiği ve daha bir sürü özellik(!) barındıran çöpten bahsediyor olamazsınız. :)
stone-vs-iphone-4-vs-galaxy-sii.jpg

balcis

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Türkiyeye 3000 tl ile giriş yapıp 1700 lere kadar düşer bu senede

1800 trinke kendime getiriyorum, isteyene de ayarlarım :)

Cidden hangi ergonomi bu? :D Tahminimce iPhone derken farklı cihazlardan bahsediyoruz. Yoksa harici hafıza ekleyemediğiniz, iTunes gibi kaplumbağa hızında bir program olmadan veri aktarımı yapamadığınız (ki bu kaplumbağa linux'u desteklemiyor), Apple'ın size dayattıkları dışında herhangi bir uygulama kullanamadığınız, satın aldığınız hiçbirşeyin gerçekte sizin mülkiyetinize geçmediği, 7/24 sizi takip edip elde ettiği verileri Allah bilir kimlere pazarlayan, hangi elinizle kullanacağınıza bile Apple'ın karar verdiği ve daha bir sürü özellik(!) barındıran çöpten bahsediyor olamazsınız. :)
stone-vs-iphone-4-vs-galaxy-sii.jpg

fanatiksin o ayrı da taraflılığın dibine vurmamak lazım.

bir adet samsung galaxy sl i9003 sahibiyim, iphone 5'i de bekliyorum.

hafıza ekleyemiyorum, 16-32-64 seçenekleri işimi görüyor. daha fazlasına ihtiyacım 3 senedir olmadı.

apple'ın dayattığı programlar dışında kullanamıyoruz, uygulama marketi en geniş eko sistem ios ve itunes, ve kimse sana şunu illa kullan diye dayatmıyor. android'de rus hacker'ların uygulamaları problem oluşturdu, hala daha bazı programlar galaxy s'te sorun çıkarabiliyor, bunun adı özgürlük değil başıboşluk. apple'ınki de dayatma değil kontrol.

itunes kaplumbağa demişsiniz, sen hiç kies'ten yazılım güncellemeyi işlem yapmayı denedin mi? kies o kaplumbağa itunes'un bile gerçekten daha kötü bir taklidi. kendini her güncellemeye kalktığında kilitleniyor, kablosuz eşle dediğim zaman bana windows'tan kablosuz ağ paylaştırmayı gösteriyor, bir telefon güncelleyeceğim akla karayı seçtirdi bana. ios'ta bu işler nasıl biliyor musun çok ios uzmanı kardeş? güncelle diyorsun telefondan şarjın varsa kablosuzdan güncelleyip yeniden başlıyor, tüm ayarlar vs canavar 15 dakika. rom'du mom'du black kernel falan o işlere hiç girmiyorum.

satın aldığım şeyler mülkiyetime geçmiyor, eh belirli bir yaşa geldik çok şükür; allah ömür verse ortalama insan ömrü yaşasam toplam 300$ uygulama alsam çocuğuma bıraksam ne bırakmasam ne? yazılımın nasıl mülkiyetine geçmesini bekliyorsun, kodun kağıt çıktısını alıp eline mi verecekler al senin bu diye. çoluğuma çocuğuma 300-400$'Lık yazılım bırakacak halim yok.

ergonomi demişsin ilgisiz örnekler vermişsin; android'de programlara uygulamalara bakıyorum. biinde bir düğme bir yerde öbüründe başka yerde. inanılmaz düzensiz, sanki android'in adam gibi bir sdk'sı standartları yok mu? her programı her düğmeyi ya gözünle aramak ya onu ezberlemek zorunda kalıyorsun hızlı iş görebilmek için, ios'ta böyle değildir çoğu uygulama sdk'ya sadık kalır. işte ergonomi ve kullanım kolaylığı budur. sd kart'la eski nokia'ların zamanındaki gibi bluetooth'la dosya atmaya ergonomi denmez, ergenomi diyelim çok isterseniz.

7/24 apple bizi takip ediyorsa bu işte yeryüzündenen şüpheli firma şu an google, her şeyiniz google'ın elinde, android marketin o çok sevdiğiniz kontrolsüzlüğü elinizdeki verilerin alınmasını apple'ın ios'una göre çok daha kolay. en başta google tarafından.

çöp? sektörü başlı başlına değiştiren ve çok sevdiğiniz samsung'unuz, htc'nizin bütün telefon algısını yeniden sıfırdan oluşturan bir ürüne çöp diyorsan fanatikten de öte, bu işe aklını vermemiş bir holigana dönüşüyorsun demektir.

eleştiri güzel bir şey, ancak iOS olsun android olsun, karşısındaki insana veya sisteme ÇAMUR ATMAK üzere kurulu bir yorum eleştiri değildir. adama cevabı güzlecene veriverirler.

promidal

Profesör
Reaksiyon puanı
11
sen şu youtube daki iphoneDo musun?

ben hem android hem ios kullanıcısı olarak diyebileceğim tek şey var, ios candır, android pişmanlık.. iphone kasasında tek santim plastik malzeme kullanmazken 2000tl fiyatla satılan s3 komple plastik..

Red Bull

Asistan
Reaksiyon puanı
0
ayarcı [MENTION=7819]balcis[/MENTION] sahnede :p
bazı konularda haklı olabilirsiniz bayım ama yanıldığınız noktalar da var.
örn. iosda kullanıcılarını izleyip hataları ortadan kaldrması çok güzel birşey.
örn. iosda kullanıcı bilgilerine ulaşmana engellemesi de kimi zaman güzel çok daha stabil ve güvenilir.

ama samsung s3 ile bir devrimi başlattı demek android dünyasi için doğru olur.
çünkü eklediği extra özellikler gerçektende devrim niteliginde en basit akıllı beklemesi varmı dahası .? haber okurken ekranınızın ısıgı sönmüyor yada bır baska ıslem yaparken
akıllı uyarı sıstemi mesaj gelmiş cevapsız arama var akıllı uyarı sistemi elinize aldıgınızda titriyor.
s voice söylemeye gerek yok iphoneden ilham alınarak yapılmış bir uygulama.
nfc özelliigi hemen hemen çoğu cihaza konulmaya başlandı ama buda güzel bir uygulama.
heleki pop up play varmı hocam ıphone da? film video izliyorsun mesaj geldi film ekranda oynamaya devam ediyor sen mesajını yazıyorsun
hani bunlarda buyuk bır nıtelık ve devrimdir benim gözümde.
belki ıos kadar stabil olmasada bu özellikleri gögüs kabartıyor
iosda düne kadar stabil değil di :) androidde zamanla gelşiyor ve oda ileriyye dönük stabilite sorunlarını ortadan kaldıracak.

sizde jb yapmadan uygulamarı ücretli kuruluyor.
ama bizde root etmeden de apk uygulamarını yükleye biliyorsunuz bunu öneriyormuyum hayır tabikide ama TR den google play storeden alış veriş yaptırmıyor kartım ben nabayım?

zira kullandığınız romun görselliğinden sıkıldınızmı ?
yükleyin bir tane ister stock rom tabanlı ister direk costum rom doya doya kullanın.. ios da bu durum yok ^^

yani benim demek istediğim iosa saygım vardır bu iş renkler ve zevkler muhabbetine döner .
sizin özgürlük anlayışnızla bizimkisi bir olmaya bilir ben bu konuda androidi açık kaynak oldugu için özgür buluyor ve bu durumdam memnunum :cool:

iPhoneDo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
qonquistador , burdaki herkezin olduğu gibi senin düşüncelerine de saygım var fakat yaptığın yorumun sonundaki 'çöp' benzetmesi ilginç baya bi güldüm :) gerçekten ;) lakin dünya geniş insanlar da kullanım açısından çok farklı tercihlere yönelebiliyorlar bunu anlayabiliyorum aslında herkez hangisini daha kolay kullanabiliyorsa , hangisinden istediği verimi alarak tatmin olabiliyorsa ona göre en iyisi odur bunuda normal karşılıyorum !

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Bak bak bak...Android fanboylari nasil da kendilerini belli etmeye başlamış. iPhone 5 cikinca o zaman gorecegim sizin S3'lerinizi, NoteII'lerinizi, One X'lerinizi...;)

global_deejay

Doçent
Reaksiyon puanı
35
Bak bak bak...Android fanboylari nasil da kendilerini belli etmeye başlamış. iPhone 5 cikinca o zaman gorecegim sizin S3'lerinizi, NoteII'lerinizi, One X'lerinizi...;)

Herkez öyle diyordu 2. el mesajları 4S takaslık Galaxy S3 mesajları dolmaya başladı. Demek istediğim kullanmadan yorum yapmayacaksın. Ben 2 cihazı kullandım. iOS tamamen kısıtlamalı. Bana daral geliyor kullanırken. Android stabil değil diyorsunuz ancak Jelly Bean ile cihazın performansı iOS ile eşit seviyeye geldi. Denemeden yorum yapmayın bence.