Yeni İpad VS Galaxy Note 10.1

sdntrkm_06

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar.Tablet almaya karar verdim.Aradığım özellikler internette sörf,oyun vs vs ikisininde yapabileceği şeyler :biggrin::biggrin:

İlk aklımda yeni ipad vardı.Fakat apple ın 4.nesil i duyurmasıyla eski bir ürün alacakmış gibi bir hisse kapıldım.:(:(

HTC(android) telefonum var.Hiç ios kullanmadım.ios'e alışmaktan ziyade ios bana basit gelir diye korkuyorum:biggrin:

Tablet konusundada ipad in çözünürlüğü beni etkiliyor.Diğer yandan note da s-pen,2 gb ram,işlemci üstünlüğü var.Hangisini alıyım karar veremedim.Yardımlarınızı bekliyorumm

Kadir Sekme

Profesör
Reaksiyon puanı
2
Arkadasim merhaba

2 gundur galaxy note 10.1 kullanmaktayim. Son derece memnunum. Ayrica zaten android bir telefonun var. Dolayisiyla android bir tablet alman faydana olur. Her ikisindede satin digin uygulamalari kullanirsin :) her anlamda samsung s-pen ile muhtesem bir tablet

Ayrica kasimda jelly bean gelecek bu acidanda onemli bir durum :)

orcnd

Dekan
Reaksiyon puanı
255
galaxy note'da basınç duyarlı kalem var. ipad'de de uygulama üstünlüğü.

Utku92

Dekan
Reaksiyon puanı
3,839
Ben senin yerinde olsam bekleyecek zamanın varsa ipad 4. Nesil al derim canavar gibi cihaz bence

Jomolocco

Doçent
Reaksiyon puanı
5
ipad mini galaxy note 10.1 yaninda halt etmis. galaxy cok daha iyi

ama dersen ipad mi galaxy mi
eee tabikide ipad galaxy neymis :D

yigot

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Note da 2 gb ram olduguna bakma yenı ıPad de 1 gb var ama androıd gıbı dusunme 850 mb bos ram var 150 mb ı iOs harcıyo androıd gıbı 600 700 mb harcamıyo sıstem kaynaklarına.
Retina display çok kalitelı bir ekran hele note 10.1 e kıyasla cok daha kalıtelı.
İşlemci konusunda a5x in gpu su mali 400 den neredeyse 2 kat yuksek fps alıyor gl benchmark testlerınde.
iOs 6 ile Safari çoook daha hızlandı 3g li modelını alırsan tadından kullanılmaz zaten...

Ben 3g li alıcaksan yeni ıPad diyorum...

Tekno Çocuk

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar.Tablet almaya karar verdim.Aradığım özellikler internette sörf,oyun vs vs ikisininde yapabileceği şeyler :biggrin::biggrin:

İlk aklımda yeni ipad vardı.Fakat apple ın 4.nesil i duyurmasıyla eski bir ürün alacakmış gibi bir hisse kapıldım.:(:(

HTC(android) telefonum var.Hiç ios kullanmadım.ios'e alışmaktan ziyade ios bana basit gelir diye korkuyorum:biggrin:

Tablet konusundada ipad in çözünürlüğü beni etkiliyor.Diğer yandan note da s-pen,2 gb ram,işlemci üstünlüğü var.Hangisini alıyım karar veremedim.Yardımlarınızı bekliyorumm

Bence Android işletim sistemli bir cep telefonun varsa yine Android işletim sistemli bir tablet bilgisayar alman saçma olur,hem Yeni iPad'in neresi eski,Yeni iPad alırsan iki işletim sisteminin de güzelliklerini yaşamış olursun :)

Requ3m

Doçent
Reaksiyon puanı
2
iPad,

Ama Türkiye'dekilerden alma, apple daha dün a6x li iPad i tanıttı, onu almanı öneririm

muratal

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Yeni bir ipad cikacak hocam cikinca onu alirsin.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
:confused1:Merhaba ben kararsızım cunku samsung store ne kadar gelişmiş bilmiyorum bn daha cok apple kullanıcısıyım storu app store kadar gelişmişmi ona gore alcam lutfen yardım... :confused1:

Genero

Profesör
Reaksiyon puanı
1
şahsen note 2 kullanıcısıyım o yüzden galaxy note 10.1 daha cazip geliyor bende düşünüyorum ama ipad lar daha iyi tablet dünyasında çünkü daha iyi optimize edilmiş ayrıca bol uygulama üstünlüğü var bunları yazarken hem android telefon kullanıcısıyım hemde tablet s oda android bana kalırsa ipad lere bakman ... okur arkadaşım samsung apps çok gelişmiş değil zaten play store varken kimse yüzüne pek bakmaz orda biraz daha sana yöneliyorlar mesela s-pen uygulamları diye özel bir bölüm var gibi yoksa play store daki gibi fazla çeşit bile yok birde bazı uygulamalar orda ücretsiz play storede paralı olan

erdem61

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben de ne zamandır bu iki tableti kıyaslıyorum . Allah izin verirse yaza tablet almayı düşünüyorum. Galaxy note 10.1'i baya inceledim. Neredeyse istediğim tüm özellikler var benim için çok iyi bir tablet . Samsungun diğer tabletleriyle kıyaslarsak çok iyi diye düşünüyorum. Fakat 3. nesil ipad ile karşılaştırma videolarını izlediğimde ipad hız olarak daha iyi geldi ve çözünürlük retina ekran çok iyi . Fakat galaxyde s pen ilgimi çok çekti. S pene özel uygulamalar s note felan çok başarılı bence . Ayırca multiscreen pop-up play gibi özellikler de galaxyi ön plana çıkarıyor. Ben galaxy note 10.1'e daha sıcak bakıyorum büyük ihtimalle galaxy alırım. Telefonum da galaxy w, androide alışkın olduğum için daha kolay olur diye düşünüyorum.

lokman686868

Doçent
Reaksiyon puanı
1
arkadaşlar tartışma çıkarmadan böyle seviyelice yorum yapalım gerçekten hepsini okudum yorumların objektif olarak benim fikrimi sorarsanız ıpad 4.nesil derim ama galaxy 10.1 in de çok güzel uygulamaları var s pen çok güzel karar senin