Soru Yeni Halkbank Paraf Kart Şifre Sorunu.

Bu konuyu okuyanlar

TEGİN

Profesör
Reaksiyon puanı
92
Sorunum kısaca şu arkadaşlar: Babamın iki tane kartı var. Birisi banka kartı,maaşını çektiği(süresi bu ay dolmuş) diğeri ise kredi kartı. Bir hafta kadar önce yeni bir kart yolladı Halkbankası, paraf kart. Hem kredi kartı hem de banka kartı olarak kullanılabiliyormuş. Bir haftadır duruyordu. Geçen gün kartı alıp ATM' ye gittim. Belki şifre değiştirmek ya da yeni şifre belirlemek gerekir diye.

Kartı yerleştirdim. Karşıma iki seçenek çıktı: Banka Kartı - Kredi Kartı. Babamın mevcut kullandığı iki karttan banka kartının süresi dolduğunu ve gelen zarfta da ''kredi kartı olarak da kullanabilirsiniz'' yazdığını hatırladım ve Banka Kartı sekmesini tuşladım. Şifre sordu. Banka kartının şifresini girdim fakat kabul etmedi. Kartı çıkarıp tekrar taktım ve bu sefer Kredi Kartı sekmesini tuşladım. Şifre istedi. Yine hali hazırda kullandığımız kredi kartının şifresini girdim yine yanlış dedi. Kartı alıp çıktım.

- Yanlış bir şeyler mi yaptım?
- Yeni kartı kullanmadan(ATM) önce bir şeyler mi yapmam gerekiyordu?
- Bankaya mı gitmeliydim?

Teşekkürler.

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Gerek yok. Müşteri hizmetlerini arayın. Onlar yönlendirirler ,telefonda hallolması lazım.Yalnız babanızın bankaya kayıtlı telefonu olması lazım .Babanız arasın.

Son mesajlar