Yeni Firefox Rötar Yapıyor!

Akhun Aktosun

Profesör
Reaksiyon puanı
40
Mozilla, merakla beklenen yeni Firefox sürümleri 3.6 ve 4.0'ın çıkış tarihini biraz daha ileriye aldı. 2009 sonunda yayınlanması beklenen 3.6, ne zaman yayınlanacak?

Görünen o ki Mozilla, kullanıcılarına her zaman iyi haber vermiyor. Birçok kesim tarafından Internet Explorer'ı tahtından indirebilecek olan tek tarayıcı olarak görülen Firefox'un, yeni sürümü 3.6Â* beklenilenden daha ileri bir tarihte yayınlanacak. Yeni sürümü 2009 sonunda yayınlayacağını açıklayan Mozilla, Firefox 3.6'yı 2010'un ilk çeyreğinde yayınlamayı planlıyor.

216245759_ce60ec594e1262079897.jpg

Sadece 3.6 değil, Firefox 4.0 da ertelemeden nasibini almış durumda. 2010'un ortalarında yayınlanması beklenen tarayıcının, 2011'e sarkabileceği belirtildi. Firefox 4.0'a giden yolda, birçok yeniliği tarayıcılarına entegre etmeyi planlayan Mozilla, görünen o ki piyasaya en iyisini sürmek için uğraşıyor.

:: Firefox 3.6'nın başarılı olacağını düşünüyor musunuz?

Yazan: Akhun Aktosun
SDN - http://shiftdelete.net

SERKANCANDAN

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Microsoft yeni çıkacak işletim sistemi paketlerine internet tarayıcı olarak Firefox koyarsa hiç şaşırmayın..

: )

mcb77

SDN Okuru
Reaksiyon puanı
2
Microsoft yeni çıkacak işletim sistemi paketlerine internet tarayıcı olarak Firefox koyarsa hiç şaşırmayın..

: )

Şaşırırız çünkü microsoft öyle birşey yapmaz :lol:

Belki chrome falan gelir . O da google'in ödeceyeceği paraya bağlı :w00t:

-----------------------------------------------------------------------

Konu ile ilgili olarak;

Firefox 3,5 ile zaten yeterince stabil bir sürüm ortaya çıkarttığını düşünüyorum. Bu sürekli yeni sürüm çıkartalım mantığı doğru değil bana göre. Özelikle 4.0'n çıkmasını aceleye getirmemeleri lazım.

3,6 ile zaten çok büyük değişikler olacağını beklemiyorum. Umarım ram kullanımına değinirler biraz.

Onun dışında yeni tarayıcı motoru , opera'nın yapacağı gibi görüntü işlemede işlemci değil ekran kartının kullanılması , arayüz görselliği ve ek özellikleri toparlayıp 4.0 sürümünü çıkartabilirler.

Tabi periyodik olarak 3.6 daha sonra 3.8 ...3.9 çıkartılır gibi bir takvimleri varsa -ki eminim var- küçük güncellemelerle yeni sürüm çıkarttık gibi bir anlayışa girmezler umarım.

Ayrıca ;
Güncellemeler firefox açılırken değilde , açıldıktan sonra web'de dolaşırken kontrol edilip , hatta sessiz güncelleme gibi bir seçenek olursa firefox'un yeni sürümünde, böylece acil bir işimiz varsa güncellemeleri beklemek yerine hem işimizi halledebiliriz hemde gözümüz chrome'a operaya kaymaz diye düşünüyorum.:lol:

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
529
Kötü bir haber bu. 3.5.x sürümlerinden hiç memnun değilim.

Enki_

Asistan
Reaksiyon puanı
5
En iyisini yapmak için biraz uğraşıyorlar çünki son yıllarda bence gittikçe yükseliyor ben doğal karşılıyorum bekleyip görücez :)

snow fox

Profesör
Reaksiyon puanı
13
ff çok fazla kasıyor pc'yi.yeni sürümlerde umarım düzelir

mcb77

SDN Okuru
Reaksiyon puanı
2
ff çok fazla kasıyor pc'yi.yeni sürümlerde umarım düzelir

Memory Fox eklentisini araştırmanızı öneririm. Büyük ölçüde ram tüketimini azaltıyor. Forumda konusu da vardı. Yeni sürümde düzeltilinceye kadar eklentilerle azaltmaya devam edicez :glare:

kavrak

Profesör
Reaksiyon puanı
12
başarılı olmasına başarılı da şu betalardan gına geldi artık. daha ne zaman rc sürümü çıkacak belli değil. windows 7 ile tam uyumlu değil. firefox un temkinli davranmasını anlıyorum ama bukadarıda biz sevenlerini beklenti içinde bırakıyor.