Yeni Ekran Kartı Yardımı

Antibiotic

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Selamun Aleyküm SDN dostları yakın zamanda elime güzel bir para gelecek bende o paranın bir kısmı ile sistemime takviye yapmak düşüncesindeyim, iki kart arasında kaldım şuanda ama aklımı kurcalıyan bir sorun daha var oda PSU yetecekmi ? Şuan kullanmış olduğum sistem şu ;
- AMD Phenom II X6 1100T 3.3GHz B.Edition
- Sapphire 6950 2Gb 256 Bit Dual Fan
- Gigabyte 970A-D3 DDR3 2000MHz (O.C) Sata III
- Corsair 8GB (2*4GB) XMS3 1600MHz CL9 Dual Kit Ram
- Thermaltake V3 600W MidT ATX Black

Mevcut Ekran kartımın yerine şunu düşünüyorum ASUS HD7970 DirectCU II TOP GDDR5 3GB 384Bit AMD Radeon DX11.1 Ekran Kartı veya şunu ASUS GTX680 DirectCU II TOP GDDR5 2GB 256Bit Nvidia GeForce DX11 Ekran Kartı parçalardan iyi anlamadığım dan soruyorum hangisini tavsiye ederdiniz ? Ve PSU yetermi onuda bir açıklarsanız güzel olur :)

Antibiotic

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Yardımcı olabilecek kimse yok mu yav :D

topalsolucan

Rektör
Reaksiyon puanı
555
senin yardıma ihtiyacın yok arkadaşım. istersen bana yardım edebilirsin. köy takımı için yardım topluyordum, özele gelsene :D

Antibiotic

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Neden ki? İllaki vatancomputer'dan mı almak zorundasınız?
Eskişehirde bir tek orası var internetten alışverişte yapmam kart yok zaten bilmiyorum :S

Birde yeni alacağım kart ikisinden birisi işlemci ile sıkıntı yaparmı ? yani işlemci karta sıkıntı yaparmı ? :D

MrSpooky

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Anakarta bağlı. Alacağınız markanın ismini ve modelini söyleyin. Ona göre belli olur. Ama sıkıntı yapmaz diye düşünüyorum.

MrSpooky

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
:D O zaman ekran kartını dediğimden alın, anakartı da istediğinizden alın. Hiç problem yaşamazsınız. Şimdiden hayırlı olsun. İyi forumlar...

karacaerc

Profesör
Reaksiyon puanı
18
Oyun için kullanacaksan öyle aman aman bir değişiklik farketmezsin bu upgrade ile bence paran elinde kalsın şimdilik ya da 800W 80+ bir psu alırsan OC vs kendin yaparsın biraz da parayı soğutmaya harcarsın. Sistem bu haliyle güzel

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Yeni nesil çıkana kadar ekran kartı alma mevcut kartın şu anki oyunlara fazlasıyla yeterli yeni nesilde oyunlar 2.5 teraflopluk ekran kartına ihtiyaç duyacaklar bu tip oyunlar çıktıktan sonra hd 7870 ekran kartı bile yeter.