Yeni Binaya İnternet Bağlatma

Bu konuyu okuyanlar

PixelArt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Peki bu direkler üzerinden bağlanıyor mu internet ? Buranın ℅80 i bunlardan alıyor neti.

Ekli dosyalar

• received_1829703670595802.jpeg
    received_1829703670595802.jpeg
    50.5 KB · Görüntüleme: 1,351

cngzkyz

Müdavim
Reaksiyon puanı
276
Bina ici tesisata telekom bakmaz arkadaşlar. Turk telekom alt yapıyı binaya kadar getirir girişteki bina sahiplerince yaptırılacak kutuya takar. Gerisi umurlarında olmaz.

PixelArt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Bina ici tesisata telekom bakmaz arkadaşlar. Turk telekom alt yapıyı binaya kadar getirir girişteki bina sahiplerince yaptırılacak kutuya takar. Gerisi umurlarında olmaz.
Peki bide size sorayım bu altyapı yeraltından mı gelecek ? Ve kutuyu bina sahipleri nasıl yaptıracak ? 4 kişi internet istiyor 4 e böleriz ücreti falan varsa.

EmreEmre24

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Ankastre kutusu yok ise, basvuru yapsanda baglamazlar..
Telekom Calışanı olarak söylüyorum bunu.
Önce plan cizimi yapılır. Sonra alt yapı calışması baslatılır.Tabi ödenek var ise..

HunterCurse1

Asistan
Reaksiyon puanı
22
Bir elektrikçi çağırıp bu işi halledebilirsin ama bazıları bu işi fazla pahalıya yapabilir iyice araştırın.

PixelArt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Ankastre kutusu yok ise, basvuru yapsanda baglamazlar..
Telekom Calışanı olarak söylüyorum bunu.
Önce plan cizimi yapılır. Sonra alt yapı calışması baslatılır.Tabi ödenek var ise..
Tamam da biz önceden başvuru yapmıştık 4 ay bekledim hatta 5 emin değilim bize kazı yapilacak dediler ne gelen oldu ne giden bizde gecen hafta aboneligimizin iptalini istedik iptal ettiler.
Yani bu ankastre için ne yapmak gerek illa ankastremi lazım ? Ankastre lazim ise nasıl takılacak ? Ankastreyi taksak taktiktan sonra nr olacak ? Siz telekom çalışanı olduğunuz için soruyorum.
Bir elektrikçi çağırıp bu işi halledebilirsin ama bazıları bu işi fazla pahalıya yapabilir iyice araştırın.
Ne yani bu ankastre yi elektrikçi takıyor mu ? Ve takiyorsa kutuya internet altyapısı da çekiyor mu ?

HunterCurse1

Asistan
Reaksiyon puanı
22
TTnet internet almanız ile Türk Telekomun alt yapı yapmasının hiçbir alakası yok .
Elektirikçiye daire içi tesisatınızın olup olmadığını sorun yoksa daire içi tesisat çekecek ve ankastre kutusunu takacaktır.Ama fazla fiyatlar ödememek için birkaç elektrikçi gezip, fiyat araştırın.Kutuya internet altyapısını elektrikçi çekemez .Türk Telekom gelip kazı yapacak

PixelArt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
TTnet internet almanız ile Türk Telekomun alt yapı yapmasının hiçbir alakası yok .
Elektirikçiye daire içi tesisatınızın olup olmadığını sorun yoksa daire içi tesisat çekecek ve ankastre kutusunu takacaktır.Ama fazla fiyatlar ödememek için birkaç elektrikçi gezip, fiyat araştırın.Kutuya internet altyapısını elektrikçi çekemez .Türk Telekom gelip kazı yapacak
Hmm peki telekom ben kutu taktırmadan kazı yapsa olmaz mı ? Başvuru da bulunsam. İnsanın içinde olur olmaz şüphe uyanıyor bu kutuya ve kabloya boş yere para vermek istemiyorum çünkü telekomun kazı yapmasının baya uzun sürdüğünü okudum diğer yazılardan.

HunterCurse1

Asistan
Reaksiyon puanı
22
yer altından gelen kabloyu kutuya takıyorlar ama başka bir yol varsa bilemem

PixelArt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
yer altından gelen kabloyu kutuya takıyorlar ama başka bir yol varsa bilemem
Aynen öyle nereye gittiysek bizi telekom yönlendirdiler ne yazık ki.:( kazı lazımmış. Peki sınırsız 3g modem oneriniz varmı taahhüt olmadan kullanabileceğimiz ve pahali olmayan 49 59 TL lık birşey ?

HunterCurse1

Asistan
Reaksiyon puanı
22
Aynen öyle nereye gittiysek bizi telekom yönlendirdiler ne yazık ki.:( kazı lazımmış. Peki sınırsız 3g modem oneriniz varmı taahhüt olmadan kullanabileceğimiz ve pahali olmayan 49 59 TL lık birşey ?
1 yıl önce Vınn almıştım. Kotası çok çabuk bitiyor .Vodofone , Turkcell'e sorup araştırın.

PixelArt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Güncelleme: Biz site gibi bir yerdeyiz yandaki apartmanda kutu hakkında gelişme var oraya internet bağlanırsa bizde cekeriz diye umuyorum.

mucii

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar bende yeni eve tasındım binada kutu yok ancak kablolar bina içine kadar geliyor boşta duruyor suan ankastre kutusunu biz taktırabiliyormuyuz ? taktırdıktan sonraki işlemler nelerdir ? 2 kere dilekçe verdim hiç bir gelişme olmadı henüz..

PixelArt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Arkadaşlar bende yeni eve tasındım binada kutu yok ancak kablolar bina içine kadar geliyor boşta duruyor suan ankastre kutusunu biz taktırabiliyormuyuz ? taktırdıktan sonraki işlemler nelerdir ? 2 kere dilekçe verdim hiç bir gelişme olmadı henüz..
Keşke bende de Binaya kablo gelse bende hiçbirşey yok.

erzincanlı24

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
abi türknet diyorum başka birşey demiyorum. bölgemde 35 mb destekliyor. ben 32 mb görüyorum. internet vahşet diyebilirim. 150 gb akk var. taahhüt yok.dert yok tasa yok . yılda 4 kez 50 gb hediye kota veriyorlar.daha ne istersin ? süperonline kullanıyordum türknete geçmeden önce beni rezil ettiler resmen aman diyeyim sakın ha süperonline mı orda durun !

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
abi türknet diyorum başka birşey demiyorum. bölgemde 35 mb destekliyor. ben 32 mb görüyorum. internet vahşet diyebilirim. 150 gb akk var. taahhüt yok.dert yok tasa yok . yılda 4 kez 50 gb hediye kota veriyorlar.daha ne istersin ? süperonline kullanıyordum türknete geçmeden önce beni rezil ettiler resmen aman diyeyim sakın ha süperonline mı orda durun !
İnternette "Turknet AKK'yi kaldırdı" diye haberler yapılmış. Gerçekten AKK'yi kaldırmışlar mı?

talhagumus

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sene 2020 gircez ama hala yeni taşındım yerde alt yapı gözükmüyor ama karşı direkte hemen hat kutusu var oradan çekilirmi acaba