yeni aldığım ssd hız düşüklüğü

Bu konuyu okuyanlar

krosfayl

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar öncelikle selamlar
Şimdi ben 1 ay öncesinde sandiskin 240 gb lık ssd sini aldım ssd den önce 5400rpmlik hdd kullanıyordum biraz daha fps kazanmak için ssd yükseltmesi yapmak istedim. Ssd geldikten sonra windowsu kurdum driverlar ayarlar herşey tamamladım ancak normalde benim işlemcim 3.5ghz de çalışıyor ama ssd den sonra o hız 1-2 dk da bir 0.38 lere 0.80lere düşüyo hemde öle 1sn liğine de değil bildiğin 10 sn falan sürüyo ve bu durum gerçekten çok sıkıcı bir hal alıyo oyunlarda ilk birkaç dakika sıkıntılı sonra bozuluyo yine boştayken kafayı yiyo anlıyacağınız. Ben birsürü foruma baktım ama ya benim bilgisizliğimden ya da konu üzerinde pek durulmadığından birşey bulamadım yada bulduklarım işe yaramadı. Bende ssdyi geri gönderdim iade ya da değişim için ama kabul edilmedi onarıldı denilip geri yollandı ancak onarılmamış aynı haliyle duruyodu. Ben şimdi bu ssd yi napıyım siz söyleyin.

WhatsApp Image 2020-11-02 at 17.24.45 (1).jpeg WhatsApp Image 2020-11-02 at 17.24.45 (2).jpeg

WhatsApp Image 2020-11-02 at 17.24.45.jpeg
Mesaj otomatik birleştirildi:

testleri yaptım ama ben anlamıyorum sonuçlardan ondan dolayı anlayan bir arkadaşımız yardım edebilirse sevinirim.

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
18,966
SanDisk SSD Plus sorunlu çünkü. İade edin.

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,994
SSD FPS artırmaz. Ancak işlemcinin o hızlara düşmesindeki sorun da SSD olamaz. Ya Windows yanlış kuruldu ya da sürücüler yanlış yüklendi. İkinci resimde görev çubuğunda gördüğüm uygulama Driver Booster mı?

krosfayl

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
SSD FPS artırmaz. Ancak işlemcinin o hızlara düşmesindeki sorun da SSD olamaz. Ya Windows yanlış kuruldu ya da sürücüler yanlış yüklendi. İkinci resimde görev çubuğunda gördüğüm uygulama Driver Booster mı?
Evet ama onu da farklı bi forum sayfasından görmüştüm ondan yükledim yani

S

SDN Anonim 608469

SDN Okuru
Arkadaşlar öncelikle selamlar
Şimdi ben 1 ay öncesinde sandiskin 240 gb lık ssd sini aldım ssd den önce 5400rpmlik hdd kullanıyordum biraz daha fps kazanmak için ssd yükseltmesi yapmak istedim. Ssd geldikten sonra windowsu kurdum driverlar ayarlar herşey tamamladım ancak normalde benim işlemcim 3.5ghz de çalışıyor ama ssd den sonra o hız 1-2 dk da bir 0.38 lere 0.80lere düşüyo hemde öle 1sn liğine de değil bildiğin 10 sn falan sürüyo ve bu durum gerçekten çok sıkıcı bir hal alıyo oyunlarda ilk birkaç dakika sıkıntılı sonra bozuluyo yine boştayken kafayı yiyo anlıyacağınız. Ben birsürü foruma baktım ama ya benim bilgisizliğimden ya da konu üzerinde pek durulmadığından birşey bulamadım yada bulduklarım işe yaramadı. Bende ssdyi geri gönderdim iade ya da değişim için ama kabul edilmedi onarıldı denilip geri yollandı ancak onarılmamış aynı haliyle duruyodu. Ben şimdi bu ssd yi napıyım siz söyleyin.

Ekli dosyayı görüntüle 122363Ekli dosyayı görüntüle 122364

Ekli dosyayı görüntüle 122365

testleri yaptım ama ben anlamıyorum sonuçlardan ondan dolayı anlayan bir arkadaşımız yardım edebilirse sevinirim.
Bence format'la düzelmez ise iade et.

krosfayl

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
SanDisk SSD Plus sorunlu çünkü. İade edin.
kabul etmiyorlar

Driver booster ile sürücü güncellemesi yapıldı mı peki?
evet yaptım ve de windows kurulumunun yanlış olduğunu sanmıyorum çünkü hdd me de aynı disk üzerinden aynı formatı aynı ayarlarla attım

iade edebilmem için ne yapmam lazım anlamadım yani geldiği gibi kontrol edip bozuk olduğunu görünce iade talebi oluşturdum gönderdim ama kabul edilmedi tekrar mı gönderiyim yoksa tüketici haklarına mı şikayet ediyim bilemedim. Yoksa kendi garanti servisine mi yollasam.

krosfayl

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Aklıma birşey geldi doğrumudur emin emin değilim ama sormak istiyorum. Bu ssd deki hız düşüklüğü yanlış güç ayarlarından kaynaklı olabilir mi acaba?

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
18,966
Aklıma birşey geldi doğrumudur emin emin değilim ama sormak istiyorum. Bu ssd deki hız düşüklüğü yanlış güç ayarlarından kaynaklı olabilir mi acaba?
Alakası yok.

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
18,966
Alakası yok bu arada. Kaç tane sisteme bu ssd yi kullandım 1 tanesinde sıkıntı çıkınca ssd ismini kirletmek hiç hoş değil. Sorunlu falan değil.
Bende kullandım ve herkeste sorunluydu. Araştırma yapabilirsiniz. :)

IDisaster

Profesör
Reaksiyon puanı
1,665
Bende kullandım ve herkesde sorunluydu. Araştırma yapabilirsin. :)
Araştırmaya ihtiyaç duymuyorum. Bugüne kadar 50 sistemin üstünde kullanmışımdır ve hiçbir sorun yaşamadım. Kendim bizzat 50 sistem diyorum. Elbet tüm ssdler kusursuz olmaz ama ben 50sinde de bir sorun yaşamadım. Artık her gördüğünüze( senin için söylemiyorum) sorunlu model denmesi hoş değil.

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
18,966
Araştırmaya ihtiyaç duymuyorum. Bugüne kadar 50 sistemin üstünde kullanmışımdır ve hiçbir sorun yaşamadım. Kendim bizzat 50 sistem diyorum. Elbet tüm ssdler kusursuz olmaz ama ben 50sinde de bir sorun yaşamadım. Artık her gördüğünüze( senin için söylemiyorum) sorunlu model denmesi hoş değil.
Abi, bu SSD'de ki sorun şu, 1 dosyayı HDD gibi KB/sn ile atmaya başlaması. KB/sn den ve yavaş yavaş ivmelenmesi sorun. Onun dışında bende sorun görmedim. :)

Son mesajlar