Yardım Yeni aldığım laptop wi-fi üzerinden internete yavaş bağlanıyor

Bu konuyu okuyanlar

WindStone

ERROR 404
Reaksiyon puanı
2,589

frkn03

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Evet arada fark var.

Telefon:
ping 41
jitter 44
download 7.8
upload 1.5

Laptop:
ping 87
jitter 1124
dowload 0,3
upload 2,1

frkn03

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Hiçbir fikrim yok. İnternetle ilgili bir sorun olduğunu sanmıyorum. İnternet sağlayıcısının müşteri hizmetlerini aradım, internet olduğu gibi çalışıyor. Dediğim gibi sadece laptopumun interneti çok yavaş.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Driver yüklemeden önce nasıldı ?
Driver yüklemeden önce wifi'ye giremiyordum. Wifi diye bir bölüm yoktu yani.

Alyx Vance

Profesör
Reaksiyon puanı
1,613
Hiçbir fikrim yok. İnternetle ilgili bir sorun olduğunu sanmıyorum. İnternet sağlayıcısının müşteri hizmetlerini aradım, internet olduğu gibi çalışıyor. Dediğim gibi sadece laptopumun interneti çok yavaş.

Driver yüklemeden önce wifi'ye giremiyordum. Wifi diye bir bölüm yoktu yani.
Sorun sadece laptoptan kaynaklıysa belkide şu tarz bir ürün işinizi görebilir. bunun bir benzerini kullanıyorum

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,846
Ahaaaa benim laptop bugün de yazdığım sıkıntı vardı. Konusunu açmıştım.

Wifi kartın mediatek mt7921 ve laptoplarımız aynı. Sorun şu ki o kartta kronik sıkıntı var. O karta sahip herkes bu sorunu yaşıyor. Yabancı forumlarda var. Çözümü aliexpressden wifi kartı alman ve onu değiştirmen.

BatuhanDN

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,482

Wifi kartın mediatek mt7921 ve laptoplarımız aynı. Sorun şu ki o kartta kronik sıkıntı var. O karta sahip herkes bu sorunu yaşıyor. Yabancı forumlarda var. Çözümü aliexpressden wifi kartı alman ve onu değiştirmen.
Veya Garantiye göndermek?

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,846

frkn03

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Sorun sadece laptoptan kaynaklıysa belkide şu tarz bir ürün işinizi görebilir. bunun bir benzerini kullanıyorum
Hocam o da durmadan usb portu işgal eder ama.

Veya Garantiye göndermek?

wifi kartı alıp ekstra para vermek ve garantiye gönderip de beklemek istemiyorum. Ne param ne de zamanın var. Sorun sistemden kaynaklanıyor olabilir mi? Olmadı iade edeceğim sanırım ya.

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,846
Hocam o da durmadan usb portu işgal eder ama.

wifi kartı alıp ekstra para vermek ve garantiye gönderip de beklemek istemiyorum. Ne param ne de zamanın var. Sorun sistemden kaynaklanıyor olabilir mi? Olmadı iade edeceğim sanırım ya.
Yapacak birşey yok. Sorun kesinlikle o wifi kartındandır. Olmazsa iade edin.

Reddit de konusu bile var.

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,846
Ozaman üretim hatası olabilir mi?
Kesinlikle evet. Sadece o mediatek'in wifi kartlarında var. Ya iade eder ya da 300 tl fazladan verip intel ax200 veya ax210 serisi alıp değiştirebilir. Bende hazır ax200 duruyordu ben onu taktım. Daha önce asus ile iletişime geçmiştim nvme takmak için garantiyi bozmuyor dediler. Sonrasında wifi kartı da değiştirdim. Bluetooth'u bile sorunlu. Tanınamayan aygıt hatası çıkıyor aygıt yöneticisinden.

Alyx Vance

Profesör
Reaksiyon puanı
1,613
Kesinlikle evet. Sadece o mediatek'in wifi kartlarında var. Ya iade eder ya da 300 tl fazladan verip intel ax200 veya ax210 serisi alıp değiştirebilir. Bende hazır ax200 duruyordu ben onu taktım. Daha önce asus ile iletişime geçmiştim nvme takmak için garantiyi bozmuyor dediler. Sonrasında wifi kartı da değiştirdim. Bluetooth'u bile sorunlu. Tanınamayan aygıt hatası çıkıyor aygıt yöneticisinden.
o zaman arkadaş derhal iade etsin

frkn03

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Hocam bu wi fi kartının gelmesi uzun mu sürüyor peki?

Atttığınız linkte 13 Ekim diyor. Yurtiçinden alsam pahalı mı olur?

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,846
Hocam bu wi fi kartının gelmesi uzun mu sürüyor peki?

Atttığınız linkte 13 Ekim diyor. Yurtiçinden alsam pahalı mı olur?
Duruma göre gelme süresi değişiyor. 6E olanı öneririm son teknoloji. Yurtiçi çoğu pahalı ve o tarz kart bulamazsınız.

frkn03

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Sanırım iade edeceğim. Ama sanırsam internet hızı düzeldi gibi. Geçici bir durum olabilir mi yoksa hiç riske girmeden iade mi etsem? En iyisi yarını bekleyeyim bir daha kontrol ederim, bir de asus müşteri temsilcisini ararım.

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,846
Sanırım iade edeceğim. Ama sanırsam internet hızı düzeldi gibi. Geçici bir durum olabilir mi yoksa hiç riske girmeden iade mi etsem? En iyisi yarını bekleyeyim bir daha kontrol ederim, bir de asus müşteri temsilcisini ararım.
Ben çok ayar denedim. Ama hiçbiri sonuç vermedi. İndirme normal olsa da yükleme yok gibi oluyordu. Ayar çektim çok. Yükleme ortalama seviye gelince de bu sefer indirmede düşüş oluyordu. Testi yap arkasından hemen tekrar yap anlarsın. Cs go da 280 ms veriyordu değişince kart 80 e indi. 5 ms gözükse bile sıkıntı vardı.

Ama biraz daha iyileştirme yapabilirsin. Aygıt yöneticisinden karta gelip özellikler de. Sonra gelişmişten ayarlarını 5 ghz e çek sonrasında 802.11.ax i ac yap.

frkn03

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,846
evet gene internet yavaşladı :( Muhtemelen iade edeceğim. Yardımcı olan herkese çok çok teşekkür ederim.

bu modeli alacağım sanırım aynı fiyata. Bunu önerir misini? Aynı sorunu yaşar mıyım?
Gene ryzen işlemcili bakın bence msi da olabilir.