Yeni Açılmış Siteler İçin SEO Rehberi

Kreasyon

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
yeni-acilmis-siteler-icin-seo.png

Blogumuzun webmaster kategorisindeki ilk yazıyı yazmanın mutluluğu içerisindeyim. Bu makalede sizlere yeni açılan siteler için seo konusunda yardımcı olacağım.

Öncelikle SEO‘nun ne olduğundan biraz bahsedelim;
Bildiğimiz gibi SEO, İngilizce bir kelimedir, anlamı; “Search Engine Optimization” kelimelerinin baş harflerinin kullanılmasıyla oluşmaktadır. Türkçe anlamı ise, “Arama Motoru Optimizasyonu” olarak tanımlanıyor. Ayrıca SEO, ”Site-içi Optimizasyon” ve “Site-dışı Optimizasyon” olarak iki farklı dalda inceleniyor.

Şimdide yeni açtığınız siteleriniz için 3 aylık bir yol haritası çizelim;
Öncelikle sitenizi açtığınız günden itibaren düzenli içerik girin, günde minimum 2 içerik girin, ama mutlaka günlük olarak içerik giriniz.
Sitenizi ilk 1 ay boyunca sadece siz bilin, çünkü site yeni olduğundan dolayı index konusunda sıkıntılar yaşayacaksınızdır ve yazılarınız indexlenmeden çalınırsa siteye yazık olur.
İlk 1 ay boyunca kesinlikle backlink alınmasını tavsiye etmiyorum.
İlk yazınızdan itibaren sosyal medya paylaşımları ile sitenizin altyapısını güçlendirin.
1-2 ay geçtikten sonra sizinle aynı içerikte olan forumlarda yazılarınızı paylaşın, altına kaynak linki ekleyerekten.
Unutmayın 1 ay minimum süredir, bu yazdıklarımı 2-3 ay düzenli olarak uygularsanız daha faydalı olacaktır.
2-3 ay bu şekilde geçtikten sonra süreye yayarak sizinle aynı içerikte olan sitelerden tanıtım yazıları ve backlink‘ler alınız. Blach Hat Seo‘dan kesinlikle ama kesinlikle uzak durun!

Kaynak: http://www.teknovagon.com/yeni-acilmis-siteler-icin-seo.html

Kreasyon

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Yorumlarınızı bekliyorum arkadaşlar.

gdart

Asistan
Reaksiyon puanı
8
Benim 4 5 aylık yeni bir sitem var ve günlük 10 12 bin hit gösteriyor Alexa'da 19 milyon küsürüncü sıralardayım bu doğrumudur acaba kesin sonuçlar elde etmek için ne yapmam gerekiyor

dihye

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
hocam deneyeceğim ve neticesini yazacağım. teşekkürler.

aruchan.blog

Profesör
Reaksiyon puanı
56
black hat seo dediğiniz şey "hacklink" ile aynı şey mi?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşlar benim kadar sitelerisine titizlikle güncel yazı olsun, seo olsun backlink olsun ilgilenen yoktur sanıyorum. ama ne yaptıysam rakip siteleri geçemedim adamlar siteyi açıyor 1 aylık domain 1 ayda başa geliyor başa derken goolde kafada şaka gibi ama dogru benim sitem 1 yıllık domain banlama yok site saglıgı çok iyi ama ne ilk sayfası googlde bile yok nerdeyse yada 2. sayfadan yukarı çıkmıyor nasıl bir çalışma yapıyorlarsa çok merak ediyorum

technomind

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
74
Her yerde sitesinin linki var :D Ama paylaşım kısa öz :)