Yen İşlemci Taktıktan Sonra Bilgisayar Açılmadı

Bu konuyu okuyanlar

Yusuf302

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Öncelikle Sistemim:
Yeni İşlemcim-Eski İşlemcim: Xeon X5450 - Pentium E6500
Anakartım: ECS G41T-M7 V1.0
Ekran Kartım: R7 240

Dün Aliexprees'ten aldığım Xeon X5450 işlemcim geldi bende bios modlamadan sistemime hemen taktım. Bilgisayar açıldı ve Windows simgesi geldi ama 10 dakika geçmesine rağmen yüklenme işareti gelmedi bende pc yi kapatıp Xeon işlemci yerine elimdeki Pentium işlemciyi taktım. Power tuşuna bastım tüm fanlar çalıştı ama görüntü gelmedi birde kasanın üzerinde bardak gibi bir işaret var onun yanındaki ışık normalde hep yanardı ama o da yanmadı. Birkaç kez açıp kapattım aynı şeyler oldu işlemciyi tekrar değiştirdim aynı şeyler oldu. En sonunda tekrar Pentium işlemciyi taktım bu seferde kasanın üzerindeki power tuşu yanıp anında kapandı aynı Zaman'da işlemci fanında bit kıpırtı olup durdu. Bu arada dediğim şey bilgisayarı elektrikten çekip tekrar takınca bir kere oluyor ondan sonra açma düğmesine ne kadar basarsam basıyım hiçbir şey olmuyor. Yardım edebilir misiniz?

Son düzenleme:

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,139
İşlemci değiştireceğim erken ters takmış olabilirsin Xeon işlemciyi. Çünkü anakarta uyumlu olması için modlanıyor onlar. Anakarttaki pinleri kontrol et yamukluk var mı diye.