Yazılımda Başarısızlık

Bu konuyu okuyanlar

SiberOptik

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
359
Yazılım konusunda söylemek istediğim nokta ben yazılım alanında başarılı olamadım ne yapmalıyım diye sormak klasik olacak belki fakat ben 2 yıldır programlama işindeyim ne zaman bilgisayara otursam canım sıkılıyor gözlerim yanıyor fakat elimde yapabildiğim bir tek yazılım var seviyorum fakat başka güzel iş yok sizce ne yapmalıyım bu alanda üniversite okumak zor sayısal zekaya sahip değilim 10 yıldır bilgisayar başında oyun oynamaktan başka bir deneyimim yok tam 10 yıl zamanımı oyunlarla geçirdim pişmanım şimdi ömrümün diğer yarısını bilgisayarda kod yazarak geçirmek güzel olur fakat ben yapamıyorum kafam basmıyor bu durum beni olumsuz etkiliyor sizce bu alanda profesyonel abilerimizden ablalarımızdan yardım bekliyorum.

Taha K.

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,006
İlk olarak sızlanmayı kes çünkü sızlanarak zafer kazanılmaz. Bilgisayar oyunu oynamak , bilgisayarda vakit geçirmek bilgisayarı sevmek veya yazılımcı , programcı olmak ve o mesleği sevmek anlamına gelmez mekatronik mesleğini araştır mesela ben onu düşünüyorum oldukça keyifli ve zor iştir. Meslek sahibi olmak üniversite okumak sayısal veya sözele göre değildir emek ister başarı ve çalışma ister azim ve zaman ister. 10 yıl hiç çalışmazsan tabi başarısız olursun. Bunları ben yaşadığım için sana rahatlıkla söylüyorum. Pes etme hiç bir şey için geç değil. Önce kendi geliştir sonra iş adamı olursun Udemy'den kurslar veriyorlar.

SiberOptik

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
359
Tavsiye için sağol fakat sızlanmak değildir yazdıklarım yanlışları anlatmaktır ve yaşadığım sonuçları insanlar görsün benim gibi yapmasın oyunlar insanın hayatını mahvediyor.

Taha K.

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,006
Tavsiye için sağol fakat sızlanmak değildir yazdıklarım yanlışları anlatmaktır ve yaşadığım sonuçları insanlar görsün benim gibi yapmasın oyunlar insanın hayatını mahvediyor.
Oyun insanları mahvetmez aksine hayal dünyasını genişletir ve real life (gerçek dünya'da) yapamadıklarımı yaparız bu şekilde sakinleşiriz. Olay tamamen sende bitiyor bağlımlı olmamalı ve kendini frenlemelisin. Asosyallikten çıkarsa olay düzelir.

kmurat

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,710
2 yılda programcı olunmaz. Bir 10 yıl da, kod yazarak ve araştırarak geçirmelisin.
Her sene biraz daha ilerlemiş olursun. O 10 seneyi de sakın boş geçirme. Sonra çıkar 15-20 seneye.

Taha K.

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,006
2 yılda programcı olunmaz. Bir 10 yıl da, kod yazarak ve araştırarak geçirmelisin.
Her sene biraz daha ilerlemiş olursun. O 10 seneyi de sakın boş geçirme. Sonra çıkar 15-20 seneye.
Katılıyorum.