Yazilim Sirketi Ile Nasil Anlasma Yapilir ?

Bu konuyu okuyanlar

HamdiBey

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Merhaba arkadaslar umarim dogru yere yaziyorum.

Simdi benim yaptirmak istedigim bir websitesi fikrim var ve gozume bir yazilim sirketini kestirdim. Benim kayitli bir sirketim yok normal vatandasim :)
Bu veya herhabgi bir sirket ile musteri olarak oturup bir gizlilik,fikir ve mulkiyet sozlesmesi imzalasam kanunen gecerli olur mu ? yani kisacasi parasini verip yaptirdiktan sonra fikrimi ve bana ait olacak olan kodlarin kullanilmasini veya satilmasini istemiyorum.
bu konuda benimle fikir alisverisi yapabilirmisiniz. Avukatlar bu is icin ne kadar para alir, yoksa avukata gerek yokmu ? iki taraf anlasma metni imzalasa yeterli olurmu ?

Elinde boyle bir anlasma metni veya kalibi olan arkadas varsa mail ile bana gonderebilirmi.
blacksun.linus@gmail.com

yardimlarinizi bekliyorum.

Fiberadam

Asistan
Reaksiyon puanı
14
Bence bir avukatla gorusup ,bir anlasma yapmalisin, avukati ise katmak istemiyorsan en azindan noter onayli birsey yapmanda yarar var.

karakule_66

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Bir sözleşme imzalayıp iki tarafında imzalaması ve notere onaylatmanız yeterlidir.Ama çalışacağınız firma zaten büyük bir firmaysa buna gerek yok.Böyle bişey yapmaz...

HamdiBey

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Bir sözleşme imzalayıp iki tarafında imzalaması ve notere onaylatmanız yeterlidir.Ama çalışacağınız firma zaten büyük bir firmaysa buna gerek yok.Böyle bişey yapmaz...

Bundan emin misin yoksa tahmini soyluyorsun ?

calismayi dusundugum firma buyuk bir firma degil. ayrica avukat masrafindanda kacinmak istiyorum. tabi mecbursam onada giderim.