Yazılım Öğrenmek

Bu konuyu okuyanlar

YouRip

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Yazılım öğrenmeye nereden başlanmalı bildiğim kadarıyla türkçe kaynaklar çok yetersiz bunun için nereden başlayacağımı bilmiyorum öneriniz veya siz nasıl başladınız söylerseniz sevinirim

Despot Han

Öğrenci
Reaksiyon puanı
37
C# öneririm ama bana kalırsa iyi bir üniversite kazanmak daha önemli. Universite kazanınca zaten her şeyi öğreneceksin ancak illa öğrenmek istiyorum diyorsan nesne tabanlı bir dil öğrenip algoritma yeteneğini oturt. C#, Java olabilir ama Java çok daha zor. Başlangıçta C# ile gir işi biraz kavra sonra web tasarımcısı mı oyun tasarımcısı mı veya program geliştiricisi mi olmak istediğine göre seçim yapabilirsin.

Buraksahin006

Asistan
Reaksiyon puanı
63
C# öneririm ama bana kalırsa iyi bir üniversite kazanmak daha önemli. Universite kazanınca zaten her şeyi öğreneceksin ancak illa öğrenmek istiyorum diyorsan nesne tabanlı bir dil öğrenip algoritma yeteneğini oturt. C#, Java olabilir ama Java çok daha zor. Başlangıçta C# ile gir işi biraz kavra sonra web tasarımcısı mı oyun tasarımcısı mı veya program geliştiricisi mi olmak istediğine göre seçim yapabilirsin.
Hocam ben hem web tasarımcısı hem de program geliştiricisi olmak istiyorum hangilerini öğrenmeliyim başta

Despot Han

Öğrenci
Reaksiyon puanı
37
Hocam ben hem web tasarımcısı hem de program geliştiricisi olmak istiyorum hangilerini öğrenmeliyim başta
Ben başlangıçta C# öneriyorum. Web tasarım öğrenmek için direk HTML, CSS sonrasında Javascript öğrensen bile algoritma oturmaz.
C# biraz oturt, olayı kavra sonrasında HTML öğren. HTML yazılım dili değil, işaretleme dili. Sonra gelişmiş HTML olan CSS öğren. (Bu da yazılım dili değil) Sonrasında ise asıl o işin mutfağını yapmak için Javascript öğren. Javascript çok önemli bir dil fakat dediğim gibi başlangıç için önermiyorum. Shift Delete Youtube kanalında bir yazılımcı tarafından da bununla ilgili bir video yayınlanmıştı

Mehmet_Emir

Doçent
Reaksiyon puanı
1,179
Bence Golang ile başlaman iyi olur ben Ruby ile başladım ve Golang'i nereden öğreneceğim diyorsan aşağıda vereceğim linkten Golang'i genel olarak öğrenebilirsin.

Despot Han

Öğrenci
Reaksiyon puanı
37
Ben uzun zamandır araştırmalar yapıyorum, kendi bildiklerimi aktardım.
Ben yazılımcı değilim, sadece araştırmalarım sonucunu aktardım. Bilen tecrübeli biri aydınlatırsa daha iyi olur.

vigilantemre

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,537
C#, ASP ve PHP işinizi görür. Tasarım için HTML, CSS. Hiç bilginiz yoksa Python ile algoritma alıştırmaları yapın. Uğraştığınız zaman 2-3 yıl içinde tek başınıza orta seviyede işler çıkarabilirsiniz.